ריקוד השמש - Searay 375 Sundancer

מאת: קוין פלביי BOATING MAGAZINE

סירות המנוע של היצרן הצפון אמריקאי SEARAY הינן שם תחליפי למותג. חברה זו מייצרת סירות מנוע המיועדות לספורט וימי ויאכטות באורך שעד 70 פיט. אחד מדגמי הקרוזינג של סיריי, ואולי המוצלח ביותר שהוציאה החברה, הינו דגם ה-SUNDANCER 375. זוהי יאכטה מנועית בגודל בינוני בעלת קווים אווירודינמיים מרשימים המעוצבת באופן חדשני.

הגגון הקשיח הסטנדרטי יהיה אחד הדברים העיקריים שימשכו את עיניך כאשר תעובר לידה ברציף. במידה ותיכנסו פנימה לבחון אותה תגלו שהעיצוב והחדשנות בפנים היאכטה לא נופלים מהחיצוניות של היאכטה. לא סתם זכתה ה-375 לתואר מלכת הקרוזינג בין דגמי סיריי, יש בה משהו מיוחד. הסירה תמיד מוכנה ונוחה להפלגה בכל מצב ים. ההפלגה נוחה והסירה יציבה גם בזמן עגינה. בין הדברים אותם  ניתן למנות את הגג הקשיח, חלונות הקבינה הגדולים, אפשרות מעבר נוחה לסיפון השיזוף, וצורת ישיבה חדשנית (ראו בהמשך). סירה זו יוצרה למטרות קרוזינג והפלגת משפחות נעימה ונוחה. למשימה זו עונה הסירה ללא כל ספק. כאשר תכנסו לקבינה תופתעו, ריצפת עץ הטיק היוקרתית (אופציה מומלצת ביותר) ובעזרת חלונות השמש והחלונות צד יש הרגשה כאילו אתם בסירה גדולה יותר. החלונות הגדולים והעיצוב הפנימי נותנים אשליה נהדרה של כלי גדול יותר. תכנון הקבינה וסידורה מעניק מרחב מאד גדול ומגוון, כל שנשאר הוא להחליט היכן אנו רוצים לבלות: בסלון הרחב או מול הטלביזיה בחדר השינה.

המטרה – פאן!

בקבינה ספסל הרחב בצורת L שהופך במהירות למיטה גדולה, לידה ניתן למצוא גם כיור, גריל ומקרר על מנת לאפשר לכם לחטוף משקה צונן בכל מצב. מערכת השמע ומערכת הקולנוע הביתית מאפשרים לכם ליהנות מהשהיה ביאכטה גם בשעת ערב בצפייה בסרט או בהאזנה למוזיקה. למיקסום הנוחות והחוויה בזמן ההפלגה ישנו כסא הנהג הכפול המסתובב לאחור, כך שתוכלו לשבת עם כל האורחים והיושבים בקוקפיט ולא להיות מנותקים מהם.

בירכתי הסירה נמצא משטח השחייה. משיכה של ידית קטנה גורמת לפתיחת ספסל המיועד לשני אנשים. אחלה של רעיון המאפשר התרגעות לאחר השחיה. למעוניינים ניתן גם להרחיב את מרפסת השחייה ולהגדילה. חפצתם להשתזף מקדימה? אתם יכולים לעבור דרך המדרגות שבמרכז הסירה. מדרגות אלו חוסמות את הירידה לקבינה, ולכן במידה ויש צורך לשמור על הקבינה פתוחה ניתן לעובר לחרטום דרך דופן הסירה.

חדרי המגורים

הקבינה הפנימית נוחה, מיוחדת ומרגיעה, מעוצבת בחדשנות ובעלת שני חלונות גדולים שמחדדים את הקו החיצוני של ה-375. שני חלונות שמש גדולים ואפשרות לרצפת עץ. הקבינה מאובזרת בספות מחלקה ראשונה – “ultra leather” שולחן אוכל מעץ מלא, שטיח יוקרתי ומערכת בידור הכוללת סאונד איכותי, DVD וטלוויזיה. החדר האחורי גדול ומרווח ושמגיע זמן לישון ניתן להפוך את הספה למיטה כפולה ומרווחת עם וילון לפרטיות מלאה וטלוויזיה. הגישה לשירותים ומקלחת נוחה לכולם. כמובן גם כאן תמצאו את מלוא היוקרה והאבזור הדרוש לנוחות מרבית. ארונות המטבח בנויים מעץ  יוקרתי וניתן למצוא במטבח מקומות אחסון רבים. לא נשכח גם את אביזרי הבישול, כגון: מיקרוגל, מכונת קפה, פלטות חשמליות ושני מקררים.

חדר השינה של הבעלים מאובזר במיטה גדולה ורחבה וממזרון איכותי ומיוחד. פינוק חובה לאחר יום הפלגה מעייף. הטלוויזיה וה-DVD הינם סטנדרט בחדר השינה. בחדר מקומות אחסון רבים הכוללים ארונות בגדים,מתלים ומדפי איחסון. האישה תהנה מאוד מנתון זה בזמן הפלגה לחו"ל.

מערכת ההנעה

אחת הטכנולוגיות החדשות שאימצה חברת סיריי הופכת את הנהיגה בסירה למשחק ילדים. מדובר במערכת ה- AXIUS שפותחה ע"י חברת CUMMINS MERCRUISER ופועלת בשיטה של 2 ברכיים המסוגלות להסתובב אחת מול השנייה, ובעצם ליצור תמרון מדהים (360 מעלות) לכל כיוון שנרצה להפליג בו. כל זאת באמצעות שימוש בג'ויסטיק קטן המזכיר לנו משחק מחשב. היתרון העיקרי של מערכת זאת הוא בעצם גישה נוחה ופשוטה כאשר נכנסים למרינה ויש צורך לתמרן בין כלי השייט והרציפים. היתרונות של מערכת ה-AXIUS הינם חסכון בדלק, בטיחות, שיפור מהירות השיוט, ביטול מערכת ה- bow truster. וכמובן שמערכת זו חוסכת הרבה כסף למפעיל.

העיצוב האווירודינמי של הסירה חייב את הצבת המנועים בירכתיים ואת הגבהת החרטום. בנוסף, תמיד ישנו חשש בסירות מנוע כי מיקום עמדת ההיגוי מאחור תגרום לאובדן שדה ראיה בזמן תמרון. ההיפך הוא הנכון. המנועים מגיבים היטב לכל המוטל עליהם, כולל סיבובים חדים. בזמן הפלגה במהירות אתה לא מרגיש התנגדות כלל וכלל. החשש פן החרטום מסתיר את שדה הראיה קדימה בוטל אף הוא, לא היו לנו כל בעיות במבחן הים. הפלגנו בים גלי, כ-1 מטר גובהם ללא כל בעיה או שפריצים תוך הסירה.

ה-375 היא עוד אחת מהדוגמאות המצוינות לאיכות הגבוהה שמציגות המספנה של סיריי. סירות המבטיחות ביצועים ברמה הגבוהה ביותר, הכוללות אביזרים באיכות גבוהה וטכנולוגיה מתקדמת. מדובר בדגם ספורט קרוזר מוצלח ביותר.

תומר בלום מחברת אמביל מוסיף:
מדובר בספינת הדגל של דגמי הקרוזרים בחברת סיריי, סירה שמעוצבת בחדשנות בעלת קווים אוירודינמים מודרניים ונבנית בטכנולוגיה המתקדמת ביותר, ב- 375 תמצאו את כל הפינוקים שסירה בגודל זה יכולה לכלול ואף יותר, לכן אם אתם מחפשים קרוזר חדש, ללא ספק זוהי הסירה שלכם! בישראל תמצאו שתי סירות מדגם ה-375, אחת בהרצלייה ואחת באילת. השלישית כבר בדרך לישראל. נשמח להזמינכם להצטרף לחווית השייט יחד איתנו ועם דגמי סיריי המיוחדים, הינכם מוזמנים בכל עת לקבוע הפלגת מבחן.

Searay 375 Sundancer - מפרט טכני

אורך: 11.43 מטר.
אורך עם אופציה להארכת הפלטפורמה האחורית: 11.95
רוחב: 3.66 מטר
שוקע ברכיים למטה: 94 ס"מ
שוקע ברכיים למעלה: 68.6 ס"מ
צירים: 100.5 ס"מ
משקל: 8,194 ק"ג
מיכל דלק: 946.3 ליטר
מיכל מים: 189.3 ליטר
מנועים: סטנדרט- 2 מנועי מרקרוזר 8.1 ליטר עם ברכיים בעלי 375 כ"ס כל אחד עם מערכת AXIUS
מחיר: 350,000 – 470,000 $ לא כולל מע"מ