EN

Search

הדגם הבא במשפחת הטורפים - 
Sunseeker Predator 60 EVO

מאת: מערכת כחול ; צילום: יח״צ סנסיקר

לפני כעשור יצאתי להפלגת מבחן על גבי ה- 57 Predator מתוצרת Sunseeker. אז יצאנו ממספנת Sunseeker שב- Poole, אנגליה, והפלגנו לכיוון Yarmouth וחזרה. מזג האוויר היה גרוע לאורך כל ההפלגה והמנועית הספורטיבית והמענגת נאלצה להתמודד בתנאי ים בהם קרוב לוודאי לא תפליג שוב במהלך חייה. במהלך ההפלגה הוכיחה ה-Predator, בעברית: טורף, שכשמה כן היא, אכן מסוגלת ליותר מאשר לעגון במפרץ מוגן ובעיקר להיראות טוב.

בחזרה לימינו

בינואר השנה הגעתי שוב למספנת Sunseeker, השחר עוד לא עלה וירד גשם, היה לנו חלון מזג אוויר קצר לבצע את הפלגת המבחן של הדגם החדש של ה- Predator הנקרא 60 EVO. הנמל הקטן והמוגן ב- Poole לא מגלה מה מתחולל בחוץ, ובמהלך הלילה שחלף השתוללו הרוחות מחוץ לנמל, הסוול שהרימה הרוח פגש אותנו כשיצאנו מההגנה של האי, אך ה- 60 EVO עשתה רושם שהיא נהנית מאוד בתנאים מסוג זה ונעה קדימה בביטחון ושובבות על פני הגלים.

לפנינו מפליגה 76 Sunseeker Yacht ואנחנו מתקשים לעמוד בקצב שלה. ה- 76 היא לא רק גדולה וכבדה יותר מה- 28 טון של ה Predator אלא גם מהירה יותר. ב- 60 EVO שאנו בוחנים מותקנים המנועים הקטנים ביותר המוצעים עם הדגם הזה, שני מנועי Volvo Penta של 900 כ"ס כל אחד, ניתן לשדרג ל- 1,000 כ"ס, בתוספת עלות, אבל התחושה בזמן הפלגה היא שהמנועים המותקנים מעניקים ליאכטה כוחות בעוצמה מספקת, היא "טרפה" את המים יפה מאוד. תוך 3.1 שניות הגענו ל 20 קשר והמהירות המרבית שרשמנו היתה 33.5 קשר.

שדרוגי הדור הבא

גוף כלי השיט הוא אותו גוף של דגם ה- 57 הקודם, אבל בדגם החדש, חברת Sunseeker הצליחה להפחית את משקל הכלי. בבנייה נעשה שימוש נרחב בסיבי פחם, במיוחד בגג השמש הנפתח, שהוא עצום ויפה, שדרוג דומה נעשה לרוחב הירכתיים ובתא האחסון של סירת השירות, כך נחסכו מאות קילוגרמים של משקל. בהגוי זה מורגש היטב – היאכטה ערנית, מגיבה היטב ומזנקת היטב קדימה. טורפת, כבר אמרנו. חברת Sunseeker מציעה, בנפרד, מערך שיפור ביצועים הנקרא Hydro Performance Pack. אבל האמת היא שעושה רושם שבדגם הסטנדרטי אותו בדקנו, אין צורך במערך זה.

ההגה עצמו כולל שדרוג חיוני – מתגי שליטה קשיחים המוטמעים על צלב ההגה ומאפשרים שליטה מרחוק על מסכי הניווט הרב-תכליתיים, הממוקמים מעבר למרחק הושטת יד ממושב ההגאי. אחרי שמתרגלים למתגים ותיפקודם, זו הקלה גדולה בניהוג. אין צורך לקום מהמושב כדי להגיע אל מסכי המגע, במיוחד בעת הפלגה בים גלי. לחיצה על מתגים מחליפה בין המסכים, מאפשרת הגדלה או הקטנה של המפה, וגם הצבת סמנים ונקודות נתיב.

המתווה והעיצוב של עמדת ההגה מצוינים. הם זכו לשיפורים רבים בהשוואה לדגם ה- 57, כולל נגיעות דיגיטליות נוספות כמו מטען אלחוטי לטלפון ומעמד לטאבלט עם חיבור טעינה מוטמע. יש נושאים לשיפור, כמו מושב ההגאי, שלמרות אפשרויות הכיוונון שלו, אינו מגיע קרוב מספיק אל לוחות הפיקוד. הערה נוספת היא לגבי מדרגה קטנה בין הסלון לאזור ההיגוי, כף רגלי ניגפה בה מספר פעמים. תוספת נהדרת היא האפשרות לעלות על הדום מתקפל ולהציץ מעל לגגון השמש הנפתח, שימושי במיוחד בזמן גישה למזח. שדה הראיה מאזור ההגה מעולה, החלון הקדמי מלוכסן בחדות ולמרות הקורות העבות בין חלונות הצד, אלו חלונות ארוכים במיוחד כך שניתן לראות גם אזורים "נחבאים" לפנים. בפניות חדות כששדה הראיה מוסתר לעיתים, גג הזכוכית הוכיח עצמו שימושי מאוד לצורך זיהוי כלי שיט או מכשולים בסביבה הקרובה.

מעל מאה יאכטות מהדגם הקודם נמכרו על ידי Sunseeker. כל מה שעבד היטב - בעיקר גג הזכוכית המרהיב ודלתות הקוקפיט הנשלפות עבר בירושה אל דגם ה- 60 EVO.

עיצוב מעשי

מעל מאה יאכטות מהדגם הקודם נמכרו על ידי Sunseeker. כל מה שעבד היטב – בעיקר גג הזכוכית המרהיב ודלתות הקוקפיט הנשלפות עבר בירושה אל דגם ה- 60 EVO. אלו תכונות המעניקות אפשרויות גיוון – שתי יאכטות מגולמות באחת: גם יאכטה פתוחה וגם סגורה. במזג אוויר טוב פותחים את הגג, מעלימים את הדלתות אל תוך הסיפון ונמצאים לחלוטין בתוך הטבע, כשמסביב רק ים, אופק ושמיים. במזג אוויר קר סוגרים הכל, מפעילים חימום ומפליגים בנוחות עם טי-שירט. מכיוון שהגג מורכב משמונה פנלים עשויים זכוכית, גם כשהכל סגור יש חיבור נהדר אל הסביבה בחוץ והרבה אור חודר פנימה.

הגג והחלל הגדול שהוא מתקפל לתוכו יוצרים חזות של ספינה גבוהה. מבנה העל השחור הוא ניסיון להפחית את הגובה הויזואלי של הכלי. גם אם הקו העיצובי הוא קצת חסר מנוחה לטעמי, יתרונותיו הרבים ניכרים בתוך היאכטה. המתווה הכללי דומה מאוד לדגם הקודם אבל האיכות, תשומת הלב לפרטים והגימור משובחים וטובים בהרבה. תשומת לב לפרטים הקטנים בכל מקום בפנים היאכטה נותנת תחושה כוללת שמדובר במוצר מעודן ומתוחכם הרבה יותר. אם אלו ידיות המגירות והדלתות העשויות ממתכת יצוקה, ואם אלו פרטים קטנים העשויים מפלדת אל חלד בדלתות התאים. גם היישום של התאורה האחורית או תאורת הספוטים הניתנת לעמעום הנשלט על ידי מתגים קשיחים, וכמובן מערכת השליטה המרכזית הבנויה ומתוכננת היטב.

מערכת השליטה המעוצבת והמעולה של היאכטה מוסיפה תחושה של איכות ויופי. בנוסף לתשומת הלב לחיצוניות, עבדו המעצבים כשלנגד עיניהם עומדים הצרכים המעשיים הנדרשים ליאכטה בים. העיצוב החדשני לא דחק הצידה תכונות חשובות ושימושיות החשובות לשיט. המטבח הוא דוגמה טובה לרעיונות עיצוב מעניינים, הוא כולל חללי אחסון גדולים, ארוניות כלים הננעלות עם תופסני מתכת יפיפיים, ואפילו מגירת כלים בהתאמה אישית. מול המטבח נמצאות ספות, סביב שולחן אוכל נפתח שיכול לשמש גם כאזור למנוחה קצרה או מקום פרטי ושקט לשתיית קפה בבוקר. לחילופין, שטח זה יכול להפוך להרחבה של אזור העבודה במטבח, או לתוספת מקום למדיח כלים, מקרר יינות או להתקנת מקרר נוסף. גם ללא הרחבת מטבח, הדגם החדש של ה- 60 EVO נותן מענה נפלא לדרישות הגשת והכנת מזון ומשקאות, גם בהשוואה לדגמים דומים של מספנות מתחרות. נושא הקירור ביאכטה זכה להתייחסות מיוחדת, יש מקרר מתחת לדלפק העבודה במטבח, מקרר מגירה בסלון ומקרר קטן נוסף בבר הרטוב בקוקפיט. בקוקפיט יש גם אפשרות להתקנת ברביקיו ומכונת קרח על פי דרישה, אולי כדאי לשקול תוספת זו בהתחשב במרחק בין הקוקפיט למטבח.

הדגם עליו הפלגנו הינו בעל שלושה תאים עם אפשרות גיוון, בתא ה- VIP ניתן לבחור בשתי מיטות יחיד המתוכננות להפוך למיטה זוגית במידת הצורך, במקום מיטה כפולה קבועה. לקבינה זו צמוד חדר שרותים אותו היא חולקת עם התא השלישי בו מותקנת מיטת קומתיים. תא הבעלים המשתרע מדופן לדופן לכל רוחב היאכטה מרשים בגודלו, יש בו תקרה בגובה של 185 ס"מ ורצפה שטוחה, קל מאוד לנוע בחלל התא וסביב המיטה המותקנת במרכזו. בתא מותקנים ארון תלייה ושידה קטנה בצד שמאל, יתכן וחללי האחסון בתא זה מצומצמים במעט.

מערכת השליטה המעוצבת והמעולה של היאכטה מוסיפה תחושה של איכות ויופי. בנוסף לתשומת הלב לחיצוניות, עבדו המעצבים כשלנגד עיניהם עומדים הצרכים המעשיים הנדרשים ליאכטה בים

נוסחה משופרת

בין אם מותקן ביאכטה מדחף ציר רגיל או מערכת IPS, המנועים נמצאים באותו מקום, מאחורי המחיצה האחורית של תא הבעלים. הכניסה לחדר המנועים היא דרך פתח ברצפת הקוקפיט, יש גישה נוחה סביב שני המנועים וניתן לעמוד כמעט זקוף בחדר. במהירות שיוט, היאכטה מאוד שקטה בזכות כמות נדיבה של אמצעי בידוד סביב חדר המנועים. תא הצוות אינו מקום בו הייתי רוצה לבלות זמן ממושך, אבל יש אליו גישה מצוינת דרך דלת באזור הירכתיים, זהו חלל מצוין לאחסנת חפצים גדולים מבלי להרים את דלת תא האחסון של סירת השירות.

בדגם החדש, Predator 60 EVO, הושקעו מאמצים רבים כדי לשפר את מה שכבר היה מצוין. יאכטה זו זכתה בתהילה ופרסים בעבר וזו הסיבה שחלקים מוצלחים של התכנון הקודם נשמרו ויושמו גם בדגם החדש, אלא שכעת עם התוספות, השיפורים והשדרוגים העדינים לכאורה, זהו כלי שיט איכותי יותר הנמצא במדרגה גבוהה יותר.

כמו הפלגת המבחן על הגרסה הקודמת של הכלי לפני עשור, גם הגרסה האחרונה – EVO 60 – מדגימה רמה גבוהה ביותר של ביצועים, הנדסת אנוש ונוחיות. זוהי יאכטה עם יכולות מוכחות וסגנון תכנון ועיצוב המתאים להפלגה בכל עונות השנה.

Sunseeker Predator 60 EVO - נתוני היאכטה

אורך 18.24 מטר
רוחב 4.7 מטר
מנועים – שני מנועי VOLVO 900 HP כל אחד
מיכל דלק – 2,200 ליטר
מיכל מים – 600 ליטר
מחיר בשער המפעל – 1,135,000 ליש"ט
יבואן בישראל – סטרים יאכטות 

דילוג לתוכן