תאילנד –PANGA BAY

אלית ופיני שחף

 
אנחנו רוצים שתחוו את חווית ההפלגה שלנו למפרץ PANGA- BAY הנהדר. הכול כל כך שונה מנוף ההפלגות המוכרות לנו, האי נמצא בצד המזרחי של האי פוקט לבין היבשת של תאילנד, נציע לכם לבלות איתנו באי KOH PHING KAN המכונה "האי של ג'יימס בונד", שכן באי זה הוסרט הסרט-האיש בעל אקדח הזהב.
מכיוון שההפלגה היא במפרץ סגור, הים שקט שקט, אין זכר לגלים, דבר שמאד מאד משמח אותי.
אין גם רוח וזה לא משמח את פיני אך אנו מפליגים בכיף גדול.
אנחנו מתקרבים לנוף שטרם ראינו כמותו – סלעי ענק פשוט יוצאים מהמים ויוצרים שדה של סלעים, נוף הזוי, דבר נוסף שמדהים אותי צבע המים הוא ירוק על כל גווניו.
בכמה מהסלעים יש"חדרים" (בשפת- המקום) והכניסה אליהם היא דרך פתח מערה שלעיתים קשה ביותר לגלות אותה. אך מי יכול לנו… עם הקיאק אנחנו נכנסים לתוך המערה שכמובן מסתעפת, ואנו ממשיכים בחתירה עד לפינה ושם מתגלה המערה החבויה, "מחנים" את הקיאק, מטפסים ומגלים "חדר" נוסף עם מים, מעין בריכה פנימית. החתירה חזרה היא במבוך של "חדרים" נוספים, ובין סלעים תלויים. המראה של הסלעים התלויים מרשים ביותר, זו הפעם הראשונה שלנו לראות נוף כזה. 
הלילה היה מרשים שבעתיים. עגנו בתוך לגונה שסביבה מזדקרים הסלעים מהמים – ירח מלא, פס כסף על המים, נוף פסטורלי – הזוי גם הוא.צריך לראות… כדי להאמין…
למחרת, בוקר בלגונה, אנו ממשיכים להפליג ל- "אי של ג'יימס בונד". האי הוא אי קטן ביותר, ובו מפרצון אשר במרכזו מזדקר עמוד הסלע המרשים ביותר המופיע בסרט. כמובן אפשר לטייל בתוך האי עצמו, לפלס את הדרך בין המערות, באחת מהן אפילו בנו מקדש תאילנד קטן, לפעמים צריך לזחול כדי להמשיך ולטייל בסלע.
 
אל האי ירדנו בחתירה בקיאק – אין ברירה קצת ספורט וצריך להצדיק את הזלילות…….
משם מפליגיםלאיKOH PAN VI  שהוא כפר דייגים מוסלמי על כלונסאות (בנייה שנובעת מהגאות והשפל). בכפר מסגד שכיפתו מצופה זהב ומנצנצת למרחקים. ירדנו מהסירה לשוטט בכפר, כל הבתים על כלונסאות, סמטאות קטנות, מרפסות על סנדות ובין הסנדות עוגנות סירות ה"לונג-טייל" –המקומיות בנוסף הכל הכל מלא בהמון ג'יפה (לכלוך).
 קנינו את שרימפסים קטנים ויבשים שבהם המקומיים משתמשים לרוטב של הפאפיה ולסלט, ובזכותם האורז יצא לנו נפלא – ממש תאילנדי.
לצורך גיוון בכלי השיט יצאנו לטיול הפלגה על ה"לונג – טייל" בנהר בתוך צמחית המנגרובים הסבוכה מסביב לכפר.
בחרנו לספר לכם על מקום קסום שעוצמתו של הטבע מתגלה בכל גדולתה.אמנם קצת רחוק, אך אנו מקווים שהצלחנו להעביר לכם את "יופיו" של המקום ו… אולי תגיעו……
אסיים בברכת הימאים: "שבחיים לא נשתה מי ים"
ופיני מוסיף: "ושלא יקראו משט על שמינו"