EN

Search

על מקומות שאפשר להגיע אליהם רק מהים

כתב וצילם: רועי בן צבי

הפלגה ביאכטה מאפשרת לנו חוויית מסע ייחודית ושונה, חלק גדול מהקסם בשיט הוא להגיע למקומות מיוחדים, כאלה שאפשר להגיע אליהם רק בעזרת סירה. לכל סקיפר יש זיכרונות וסיפורים על המערה ההיא שאם מגיעים אליה בשעה הנכונה ניתן לראות יותר מ-50 גוונים של כחול, על החוף הסודי עם החול הלבן והמים הצלולים שמוקף בצוקים כמעט מכל הכיוונים, הריף התת מימי שאין כמוהו לדיג או על מפרץ מיוחד, מוגן ושקט שאפשר להישבע שהוא הכי הכי בעולם. אם נודה על האמת, רק במזרח הים התיכון אפשר להעביר תקופת חיים שלמה בחיפוש אחרי המקום המושלם, ולא לכולנו יש את הפנאי או התקציב לכך. לכבוד הקיץ ועונת ההפלגה בים התיכון שנמצאת בשיאה, החלטנו לשתף אתכם במקבץ קצר של מקומות ביוון שאליהם אפשר להגיע רק מהים. ישנם אינספור מפרצים ומקומות מיוחדים, אך אנו בחרנו להתמקד ביעדים מוכרים יחסית הנמצאים באזורי ההפלגה הפופולריים להפלגה ביוון, מכיוון שהם יותר נגישים לקהל הסקיפרים הרחב.

איים ציקלאדים / העתיקות של דלוס

37º23.95N

025º15.78E

האי דלוס נמצא מייל אחד מזרחית למיקונוס במרכז האיים הציקלאדים.

הביקור באי מתאים מאד לאלו שאוהבים היסטוריה ואתרים ארכיאולוגיים, האי קטן וצר ולמרות גודלו הזעיר היה אחד האתרים החשובים ביותר ביוון בעבר הרחוק וללא ספק החשוב ביותר מבין האיים הציקלאדים.

עתיקות דלוס

איים סארונים / עגינת לילה באי דוקוס

37º20.45N

023º20.32E

האי דוקוס ממוקם בקצה המערבי של מפרץ הידרה, כ-6 מייל מערבית לעיירה המפורסמת הידרה. האי אינו מיושב, למעט מספר חמורים ועיזים הרועים עליו בשלווה, והוא מושלם לעגינת צוהריים.

אם מזג האוויר נוח, ניתן להישאר בו לעגינת לילה וליהנות מאלפי כוכבים מנצנצים בשמי הלילה החשוכים (חשוב לוודא נעיצה טובה של העוגן ולאבטח את חבלי הרתיקה לחוף, מכיוון שלעיתים ישנם משבי רוח עזים היורדים מההרים בצדו המזרחי של האי).

מפרץ דוקוס

ביקור במערת בקיריס

37º15.23N

023º06.23E

בצידו המערבי של האי ספצס נמצאת מערת בקיריס שהיא אחד המקומות היפים והמיוחדים ביותר באזור.

הכניסה למערה חבויה בין הסלעים ונמוכה מאוד ולכן צריך לשחות כדי להיכנס אליה (יש להצטייד בפנס ומסכת צלילה). פנים המערה מרשים ובו נטיפים וזקיפים היוצרים צורות שונות ומעניינות, המים משתקפים בצבעי כחול-ירוק על קירות המערה ויש חוף חולי קטן בפינה.

מערת בקיריס

איים ספורדיים / עגינת צוהריים באי צוגריאס

39º07.55N

023º29.68E

Tsougrias הוא אי קטן ולא מיושב שנמצא 2 מייל דרומית לסקיאטוס. כיום האי אינו מיושב אך בעבר היה בו מפעל להפקת שמן זית שאת חורבותיו ניתן לראות עד היום וכמו בכל אי יווני שמכבד את עצמו, עדיין נמצא בו בית תפילה קטן ויפה וחוף עם מים צלולים.

בשל קרבתו לאי סקיאטוס, הוא מהווה יעד פופולרי לסירות תיירים המגיעות אליו במהלך היום (יום ראשון הינו יום המנוחה ביוון ולכן הוא היום העמוס ביותר).

 

בשל קרבתו לאי סקיאטוס, הוא מהווה יעד פופולרי לסירות תיירים המגיעות אליו במהלך היום (יום ראשון הינו יום המנוחה ביוון ולכן הוא היום העמוס ביותר).

מפרץ צוגריה

הים היוני / עגינת לילה במפרץ גרולימיונאס

39º35.87N

020º53.17E

מפרץ Gerolimionas נמצא באי קאלאמוס שבים האיוני.

מכיוון שהוא מרוחק מעט מנתיבי השיט הפופולריים של הים היוני, ניתן למצוא בו שקט ושלווה המופרים רק בקולות הציקדות והגלונים המתנפצים בעדינות אל הסלעים.

על החוף הדרומי במפרץ יש חלוקי נחל לבנים וניתן לצלול ולשחות במים הצלולים (שימו לב לקיפודי הים!) ובצידו המערבי של המפרץ ישנם מספר מבנים ישנים של כפר בשם קפאלי (אשר בעבר נקרא פורט לאונה).

פורט לאונה
דילוג לתוכן