סלובניה – על קצה המזלג – מספר יעדי הפלגה חדשים לעונת 2007

גיורא קדר

שייטים ושייטות המנוסים בהפלגות בים התיכון ישמחו תמיד לחזור אל טורקיה ויון, אך עבור הסקרנים ואלו המחפשים לרענן ולשבור את השגרה יש יעדים נוספים – קצת פחות מוכרים, אך לא פחות מתאימים להפלגת הקיץ! לרגל פתיחת העונה 2007 אנו מגישים לכם סקירה קצרה וראשונית – להדפיס ולשמור.

אזור הים האדריאטי – סלובניה

– רצועת החוף של סלובניה אמנם קטנה, אך למדינה זו יתרון גדול- שמורות טבע יפהפיות. מה שיאפשר לכם לשלב טיול יבשתי נהדר טרם ההגעה אל המרינה.

על קצה המזלג – האגמים בוהיני Bohinj ובלאד Bled צפונית ללובליאנה ומערת הנטיפים פוסטוינה Postojna דרום מערבית ללובליאנה. בנוסף שכנותיה של סלובניה מצד החוף הן איטליה וקרואטיה ובהחלט אפשר בשבוע הפלגה אחד לבקר בשלושת המדינות.

ברצועת החוף הקצרה של סלובניה יש 3 מרינות עיקריות: Koper , Izola , Piran .

 

מסלול הפלגה מומלץ :

אם בוחרים להפליג צפונה אל איטליה כדאי לבקר בטריאסט להמשיך מעט צפונה ומשם מערבה. לא מעט מפרצים מקסימים, מרינות ומעגנות, המשך בכיוון דרום מערב לביקור בונציה. מסלובניה עד ונציה כ 78 מייל.

אם בוחרים להפליג בכיוון דרום מגיעים אל צפון קרואטיה – מחוז איסטריה Istria בו תמצאו לא מעט מרינות, רציפים עירוניים וכמובן חופי רחצה. נקודות מענינות: Umag , Porec העיירה Vrsar אשר בינה ובין העיר Rovinj נמצא פיורד נהר לימסקי Limski.

ליד העיר הגדולה Pula נמצא ארכיפלג Brijuni הכולל שמורת טבע, אתרים ארכיאולוגים וגם פארק קטן

 

איך מגיעים:

יש טיסות מת"א ללובליאנה. ניתן גם להגיע לטריאסט באיטליה או אל רייקה / פולה בקרואטיה.