המרינה בטרופאה (TROPEA)

דני מירקין

עד היום, מי שחיפש מקום לעגינה בסביבות מיצר מסינה עגן, בדרך כלל, ברג’יו קלאבריה, ואם עגן שם מיהר לברוח מהמקום: ה"מרינה" מלוכלכת, אינה בטוחה, ציוד נגנב מיאכטות, ולכל היותר יכול המקום להוות נקודה לעגינת לילה + תדלוק ומים. גם העיר לא משהו.לאחרונה נפתחה מרינה חדשה לרגלי העיר היפהפיה TROPEA . זו נימצאת פחות או יותר מול ה"שרוכים" של המגף האיטלקי – אם יש לו שרוכים, ומיקומה המדוייק: Lat: 38° 41’,04 N ; Long: 15° 54’,39 E
לאמור, בערך 35 מייל צפונה מרג’יו קלאבריה. לבאים מהחוף הצפוני של סיציליה, נניח מצפאלו, העליה צפונה לאורך המגף, היא במרחק של כעשרים מייל בסך הכל – סבוב לא גדול ושווה כל רגע. שירותי המרינה פועלים ויש עובד אשר מקבל את פני היאכטה, מפנה אותה למקום העגינה ועוזר בהתקשרות. המקלחות מתפקדות, כמו גם השירותים, המים ותחנת התדלוק.
עם זאת, החנויות השונות רק נפתחו ועדיין אין Ship Chandler ראוי לשמו, אבל המקום שמור, מסודר, מוגן, נקי ו … די יקר (בערך 40 יורו ללילה לסירה של 46 רגל). לעומת זאת, משלא מתעצל לטפס 186 מדרגות, יגיע לעיר מימי הביניים אשר ממש צומחת מתוך הסלע, עם סימטאות יפיפיות, שלל מסעדות וחנויות, קונצרטים בכנסיות (כמו כן גם בתיאטרון הפתוח הקטן של המרינה – רסיטל של שופן לפסנתר בחינם).
ומה עוד? החופים הכי יפים שראיתי באיטליה, חול לבן צהוב, ים שקט בתוך מעין מפרץ המוגן בסלעים ענקיים משני צידיו, ואפשר גם לשכור שם סירות פדאלים לילדים וכיוצא באלה.
מי שכן מתעצל לטפס במדרגות יוכל להזמין מונית באמצעות המרינה, או, טוב יותר, ישירות בפלאפון: 3409226415, מי שיגיע זה בעל המונית עצמו או … אשתו, כאשר הוא נם את שנתו – דבר שקורה לעתים מזומנות לבעל איטלקי. הוא אמין ביותר, מחירים נוחים, וידע להביא אתכם אפילו לתחנת הרכבת הקטנה, שממנה יוצאת רכבת בת שני קרונות לעיר הסמוכה, ומשם כבר אפשר לקחת רכבת גדולה לכל מקום. (כרטיסים, אגב, לא מוכרים בתחנה- הקופאי יצא לפנסיה) אלא רק בסוכנות הנסיעות הנמצאת בעיר.
בקיצור – מקום יפהפה, ובנוסף לכל – לא פגשתי שם אף ישראלי…