EN

Search

הוי כנרת שלי

מאת אורית וגידי קדר

מה מציעים חופי סובב הכינרת לסירות ולאופנועי ים. תחקיר מיוחד. נכון לשנת 2000.

ביום שמש חורפי יצא צוות "כחול" לבקר את חופי הכינרת , לבדוק מה מציעים לנו השייטים בעלי סירות המנוע ואופנועי הים בחופי סובב הכינרת. בדבר אחד אין ספק ,השנה יהיה יותר יפה ומטופח ,יותר נקי ויותר מושקע. גילינו כי רוב תושבי סובב הכינרת המתפרנסים מתירות מבינים את חשיבות השירות לשייט. בדקנו גם חלופות שייט לאלו שאינם בעלי כליי שייט , ומעונינים לשכור. גם כאן מצאנו מגוון רחב . אם חוף או שרות לא הוזכר בכתבה זו איתו הסליחה , נתקן ברצון בגיליון הבא.
התחלנו בטבריה ומשם הדרמנו דרך המושבה כינרת ולצידה המזרחי של הימה, הקפנו את הכינרת מצפון וסימנו בחופים הצפון מערביים (אזור גנוסר ומגדל).
טבריה :
מלון הולידיי אין – ממוקם ביציאה הדרומית מהעיר צמוד לחמי טבריה.
החוף פועל כל השנה , מנוהל ע"י הבעלים אלי סלח , ומתאים במיוחד לאלה מכם שזמנם יקר ,המנויים מקבלים את סירתם מוכנה במים, מתוחזקת, מתודלקת עם כושר שייט בתוקף , ואפילו מגבות וקרח יסופקו ע"י החוף. כל שנשאר הוא לעלות לסירה, להתניע וליהנות מהיום. במקום מזח צף באיכות מעולה ,שירותי תידלק , וכן ביה"ס לשייט סירות מרוץ.
כל הסירות בחוף מכוסות ויש בו מקום ל -100 סירות. החוף פתוח לקהל הרחב (בתשלום) וגם אם אינכם בעלי סירה תוכלו ליהנות מסקי או בננה. החוף מציע שירותים גם לאופנועי ים (אפסון והורדה למים). חוף הולידיי אין מגודר היטב יש בו מערכת בקרה ואזעקה משוכללת ,והיינו השמור ביותר מבין החופים שביקרנו. החניה מגודרת מעברו השני של הכביש ,השירותים והמקלחות נקיים ומסודרים. החוף מציע מסעדה , מזנון ובר וכן מדשאה, עם אזור מתוחם למינוים בלבד.
הטבות למנויים : 10% הנחה במזנון ,10%-15% הנחה במלון הולידיי אין ,כניסה חופשית ל 10 אורחים לחוף הרחצה.
מחיר למנוי 1800$ עד -2000$ לשנה (חברים מתקבלים בהמלצה בלבד)
 
היעד הבא היה "מרינה טבריה" , חיפשנו מרינה אך כל מה שמצאנו היו שתי מעגנות סגורות ע"י שובר גלים שבהם מספר מזחים צפים, עם שערים פרוצים ,ובהם מספר מועט של סירות מרוץ ודייג. במעגנה הדרומית יש מספר סירות מנוע קטנות להשכרה. משובר הגלים יוצאות ספינות נוסעים בשכר (בעיקר לקבוצות הצליינים). לקרוא למקום מרינה נראה לנו מעט יומרני . נקודת האור במקום היא מסעדת "אפרופו על המים" שאליה ניתן להגיעה דרך הים לעגון את סירתכם במזח הסמוך וליהנות מארוחה טובה (סגור בשבתות).
מ"המרינה" עברנו למלון הוורד ג’ונסון פלזה גלי כינרת, בו יש מועדון סירות מרוץ . האחראי על המועדון הוא שלומי קיפר , במקום יש מקום לכ 50 סירות כולן בחוץ . הורדת הסירות מתבצעת בהתראה טלפונית (בקיץ עדיף יום לפני ) , על מסלולי בטון והסירה נקשרת למזח צף המורכב רק בעונה . המועדון ידאג לתיקונים , תדלוק וכושר שייט רק לפי דרישת הלקוח ובתשלום נוסף. חברות במועדון מקנה כניסה ל 6 נלווים , שימוש במדשאות המלון ובבריכה , והנחה בלינה במלון . חניה יש בשפע במלון עצמו , אזור האחסון מגודר עם מערכת התראה. המועדון מקבל אופנועי ים ונותן אפשרות להורדה חד יומית .
המחיר לשנה נע בין 2500 $ ל 3500$ , המחיר הגבוה כולל ארוחת בוקר במלון. טלפון :
יצאנו את טבריה דרומה לחוף "שלדג" במושבה כינרת ,סמוך לצומת כנרות.
מצאנו חוף נעים ומטופח , גם כאן תוכלו לקבל שירותי הורדה למים בתאום טלפוני מראש . בעלי החוף ידאגו לטפל בסירתכם : יזמינו מכונאים , יבצעו את עבודות ההחזקה והתיקונים ,וידאגו לכושר השייט של סירתכם (תמורת תשלום נוסף).
החוף פועל כל השנה ויש בו מזח צף , שירותי תדלוק ומקום ל 60 סירות מתוכן כ10 באחסנה מקורה. חוף הרחצה בשלדג פתוח לקהל הרחב וגם אם אינכם מנויים תוכלו להוריד את סירתכם למים בתשלום חד יומי (300 ש"ח) או חודשי (300$) על בסיס מקום פנוי. ההורדה מתבצעת על מסלול בטון . בעלי החוף אינם מעונינים באופנועי ים . כאן תוכלו ליהנות מסקי מים מצנח בננה בתאום טלפוני מראש לא רק למנויים. החוף מגודר היטב , במשך היום ישנה נוכחות בעלי החוף וכלביהם ובלילה שומר. את הגישה לחניון הסירות מצאנו חסומה ע"י טרקטור. החניה היא לאורך הכביש הראשי ממול לחוף.
אם התעייפתם אחרי יום של ים תוכלו לשכור את אחד מ 6 החדרים הבסיסיים שבחוף.(20% הנחה למנויים). החוף מציע מסעדה של רשת "גרנד יוזי" , פאב עם מועדון סיגרים, שירותים ומלתחות. הטבות למנויים: 10% הנחה במסעדה , 20% הנחה בחדרים, וכניסה חופשית לחוף.
מחיר למנויים 1900$ כולל מע"מ
 
חוף מעגן ממוקם בקצה הדרומי של הכינרת כ 1 קילומטר מזרחית לצומת צמח. החוף מטופח מאוד עם דגש מיוחד על עיצוב סביבתי. חוף מעגן מיועד לספורט ימי שאינו מוטורי : קיאקים , סירות פדלים ובעיקר גלשני רוח , מומלץ מאוד לבילוי עם כל המשפחה . צמוד לחוף נמצא בית הארחה החדש והשימוש בבריכה כלול בכרטיס הכניסה. מפעם לפעם נערך בחוף הפנינג סוף שבוע לגלשני רוח.
התשלום בכניסה כולל אפשרות הורדת הגלשן למים, ולנכנסים לחוף רק על במטרה לגלוש ניתנת הנחה החל מהשעה 1400 שבה מתחילה הרוח לנשוב והתנאים אידיאליים לגולשים המנוסים שבניכם.
 
המשכנו צפונה לאורך הגדה המזרחית והגענו לקיבוץ עין גב . בצמוד למעגן הדייג והטיילת נמצא חוף פרטי מגודר שמשמש אקסלוסיבית את מנויי מועדון סירות המרוץ. חוף עין גב נמצא על שבר הכינרת והמים בו עמוקים מיד לאחר מטרים ספורים גם כשהמפלס נמוך. בחוף עין גב רוב הסירות נמצאות בתוך מבנים סגורים (50 מתוך 80 המקומות). בהתראה של שעה מראש ובשבתות ללא התראה סירתכם תחכה לכם במים .יש מזח צף ומסלול הורדה למים מבטון .במקום יבצעו עבורכם טיפולים וכושר שייט לפי דרישה ובתשלום.
החוף לא מעוניין באופנועי ים . במקום תחנת דלק (10% מעל המחיר הרגיל) ,החניה בשפע בחוף נמצאת חנות לציוד ימי וסקי מים. שרותיי השמירה ניתנים עי הקיבוץ והסירות נמצאות בשטח מגודר ונעול. מנויים המעונינים ליהנות מחוף רחצה מסודר מוזמנים לבקר בחוף סוסיתא הסמוך (למנויים – כניסה לרכב אחד ללא תשלום ) .המסעדה נמצאת בטיילת הסמוכה ושירותים (בלבד ) נקיים ומסודרים קיימים בחוף.
הטבות למנויים : הנחות במפעלי עין גב -כפר נופש 10% מסעדה 15% חנות מתנות 10% כניסה לחוף סוסיתא לרכב אחד ללא תשלום.
מחיר למנויים 1400$ כולל מע"מ לאחסנה מקורה 1200$ כולל מע"מ לאחסנה בחוץ.
 
חוף דוגית -לונה גל :
החוף ממוקם כ10 דקות צפונית לעין גב שני החופים התאחדו ונמצאים בבעלות חברת " דוגל " . החוף מציע מגוון רחב של אפשרויות לחובבי הספורט הימי ומהווה פתרון אידיאלי למשפחות עם ילדים מכל קשת הגילים . במקום שירותי סקי מים ,בננה , מצנחים , אבובים , קיאקים וטיולים בסירות גומי ( זודיאק ) וכמובן פארק המים הטוב ביותר בישראל. במקום מספר מזנונים ,מסעדה ,מקלחות ושירותים וחניה מסודרת .כרגע אין במקום אפשרות לאחסנת סירות אך ממנהל החוף שמענו שבקרוב יהיה בו מקום לכ 50 סירות ויינתנו כל השירותים הדרושים . אופנועי הים אינם רצויים. כשינתן שירות האחסנה ייהנו המנויים להטבות הבאות : הנחה במסעדה , מנוי לפארק המים והטבות בחוף דוגית. המחיר ינוע בין 1500$ ל 1800$.
 
מספר דקות דרומית ללונה גל נמצא חוף גופרה השייך לקיבוץ תל קציר .החוף פועל בין פסח לסוכות ובחורף לא מאוחסנות בו סירות. בעונה יש כאן מקום לכ 40 סירות. יש מסלול בטון להורדה למים ואין מזח צף או קבוע להיקשרות לאחר ההורדה .השרות הניתן הוא הורדה למים בלבד ולא ניתנים שרותיי תחזוקה .חוף הרחצה פתוח לקהל הרחב ויש בו מזנון , שירותים ומקלחות ואפשרות לקמפינג . בחוף זה נמצא מעין גופרית (מכאן נגזר שמו ) ,והוא אטרקטיבי בזכות המחיר -600$ לעונה. הטבות למנויים : כניסה חינם ל שני רכבים לחוף.
 
מצפון לחוף גופרה יש שני חופים שאינם מציעים אחסנת סירות אך מציעים מגוון רחב של ספורט ימי וספורט חוף .
הראשון הוא חוף חלוקים . החוף פתוח בעונה , מאפריל ועד סוכות. החוף מציע סקי מים , סקי בננה , טיולים בסירות מרוץ , סירות פדל וקיאק . כמו כן יש בחוף מזנון ושירותי קמפינג .
 
מספר דקות צפונית לחוף חלוקים נמצא חוף לבנון ,חוף זה ידוע כחוף המועדף על ידי הצעירים . גם חוף לבנון פתוח מאפריל ועד סוכות ובו תוכלו למצוא סקי מים , סקי בננה ,טיולים בסירות מרוץ ,סירות פדל וקיאק. בחוף מזנון ושירותי קמפינג.
 
מכאן עברנו לצידה המערבי של הימה לחוף הצפוני ביותר שהוא חוף מפרץ אמנון (פארדייז).החוף מציע כ 100 מקומות אחסון לסירות , שרותיי תדלוק ,כושר שייט, ומוסך. אין שירותי אחזקה שוטפת ואין כניסה לאופנועי ים. את סירתכם יורידו למים בנוכחותכם ועדיף לתאם זאת יום מראש בקיץ. החוף פתוח לקהל הרחב (בתשלום) מטופח ומתוחזק היטב ומציע מגוון אפשרויות לחובבי הספורט הימי : בננה , סקי, פדלים , אבובים ,קיאקים ומצנח. במקום גם סירה ל 8 איש וכן ספינת טיולים לעד 400 איש. קיים גם ביה"ס לגלישה . בחוף הרבה מדשאות מטופחות ורחבות עם צל 3 מזנונים , בית מלון וחניה בשפע. הגידור איכותי ויש שמירה על החוף 24 שעות ביממה. הטבות למנויים: הנחה במלון , מגבות וסבונים , וכניסה חינם לחוף הרחצה .
המחיר 1700$
 
דרומית למפרץ אמנון נמצא חוף כפר נחום (ג’ינו) ,
החוף עמוק וחניון הסירות (מקום ל כ60 סירות) צמוד לקו המים . החוף פועל כל השנה ואין שרותיי תחזוקה לסירות . הורדת הסירות מתבצעת על מסלול עפר ובנוכחות בעל הסירה . במקום מדשאה עם סככת צל ,שירותים ומקלחת בסיסיים, מזנון ,ומסעדת דגים למאות התיירים (בעיקר צליינים) שמגיעם למקום. בעלי המקום אינם משקיעים בטיפוח ויש מקום לשיפורים , עקב בניית טיילת כפר נחום אין גידור בחוף אך יש שומר המתגורר בצמוד לסירות. החוף לא מעונין באופנועי ים אך מציע הורדה נוחה לגלשני רוח תמורת 10ש"ח למתלווים , וללא תשלום לגולשים. הטבות למנויים : 20% הנחה במסעדה ,10-15% הנחה לצימרים בסביבה ( במקום עצמו אין צימרים) ,
המחיר 100$ לחודש.

 
החוף הבא שביקרנו בו הוא גנוסר , מועדון סירות המרוץ שייך לעמותת גל אל גל לקידום הספורט הימי בישראל (לא למטרת רווח) ,ונימצא בקיבוץ . הסירות מאוחסנות סמוך למעגן הדייג והימייה .לגנוסר כ 60 מקומות מתוכן כ 30 באחסנה מקורה, פה יורידו את סירתכם למים בנוכחותכם בהתראה של כחצי שעה. לאחר ההורדה (מסלול חול) תוכלו להיקשר למזח העמודים החדש (בשלבי בניה אחרונים) בסמוך לחוף נוף גנוסר, שבו מדשאות ומזנון. אנשי הקיבוץ ידאגו לשירותי תידלק ותיקונים (ללא תחזוקה שוטפת). כאן ניתן להוריד את סירתכם למים גם אם אינכם מנויים תמורת 150 ש"ח. החניה בשפע ,השמירה מתבצעת ע"י הקיבוץ אך אין גידור באזור הסירות. הסירות באחסנה מקורה סגורות היטב ומוגנות ע"י מערכת אזעקה. מנהלי המקום הדגישו בפנינו את העובדה שהשרות אותו תקבלו הוא שרות חם וביתי במיטב המסורת הקיבוצית, הטבות למנויים : 10% בבית הארחה "נוף גנוסר" , ובאכסניית "פונדק גנוסר".
מחיר למנויים 1000$ לאחסנה בחוץ 1500$ לאחסנה מקורה
טלפון : 046798880
 
מגנוסר המשכנו דרומה לכוון מגדל והגענו לחוף נירוונה.
בחוף זה מקום לאחסון כ70 סירות מהן 20 מקורות. ההורדה למים תתבצע בנוכחות בעל הסירה ובהתראה של שעה מראש . החוף יספק שירותי תיקונים כושר שייט , תחזוקה שוטפת , ותדלוק (ע"י ג’ריקנים) . כאן מעודדים פעילות ספורט ימי ויש גם בי"ס לסקי מים. החוף מעונין באופנועי ים ואם אתם בעלי סירה ומנויים אחסון האופנוע על חשבון החוף. מקום דשא רחב והחוף מיועד לבעלי הסירות בלבד ואינו פתוח לקהל הרחב. במקום מקלחות ומלתחות ברמת גימור גבוהה , מסעדת דגים ,וכן 6 צימרים. החוף מגודר היטב ונשמר ע"י בעל החוף שגר במקום וכלבי השמירה שלו. הטבות למנויים : קרח ומגבות חינם , הנחה של 10% במסעדה בחדרים ובפינת היצירה לילדים. בימי חמישי מתקיימות הופעות במקום.
מחיר : 1200$ (לא כולל מע"מ ) לאחסנה בחוץ. 1400$ לאחסנה מקורה.
בחודשי החורף האחסנה חינם.
 
את סיורנו סיימנו בחוף "הוואי" שנימצא מספר דקות דרומית לנירוונה, וסמוך למושבה מגדל. חוף הוואי הוא חוף נקי מטופח ומסודר ,עם הרבה מדשאות ובריכת שחיה .החוף פתוח לקהל הרחב ויש בו כפר נופש , מסעדה , מזנון , מקלחות ומלתחות מסודרות ,וכן שירותי סקי מים. מספר הסירות המקסימלי עומד על 100. ההורדה למים בנוכחות בעל הסירה ,במסלול חולי . כאן יקבלו אופנועי ים ויעזרו בתאום תיקוני מנוע. הגידור איכותי והשמירה יעילה וקפדנית. חניה יש בשפע . במקום אין שירותי תדלוק אך תחנת הדלק נמצאת על הכביש הראשי בסמוך. הטבות למנויים : 10% הנחה במסעדה וכפר הנופש .
המחיר לשנה : 1200$ כולל מע"מ לעונה : 1000$

 
לסיום : הכינרת היא כל כך קטנה אך יש בה שפע אפשרויות לבילוי. יש גם מספר רב של סירות מרוץ ואופנועי ים (בשבת קיצית יש כ 75 סירות משייטות בו זמנית באגם.) בים אין תמרורים אך יש חוקים – אנא צייתו להם לביטחון כולנו. זכרו שגם לנופשים האחרים יש זכות ליהנות מהכינרת ואם אתם משייטים להנאתכם ונתקלים בבקבוק פלסטיק או לכלוך אחר – אל תהססו להרים, לקחת אתכם ולזרוק לפח, זו לא בושה – להפך יצאתם גדולים !!!
דילוג לתוכן