בלוג הפלגה בים הצפוני 3 – מתקדמים דרומה לכיוון קיל

כתבו וצילמו: מרינה קרן ושי גורביץ

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מרינה ושי יצאו להפלגה מרתקת בים הבלטי, בואכה לאוקינוס האטלנטי. אנו מפרסמים את פרקי המסע שלהם בכחול. בתחתית כל מאמר קישור לפרק הבא.

Juelsminde – Middelfart

קמים מאוחר יחסית ומתארגנים בניחותא, מתכוננים ללג קצר יחסית של 20 מייל בלבד לכיוון Middelfart. הניווט ביום הזה דורש תשומת לב מלאה, שכן נעבור בתעלות בין איים ובאזורים רדודים יחסית. על פני המים הכל נראה אותו הדבר, אבל מתחת למים העומקים משתנים כל הזמן וחשוב לעקוב בדריכות אחרי הנתיבים שהוכנו מראש והוטענו לצ'ארטפלוטר. היום שקט ונעים יותר, וההפלגה עוברת בכיף. אנחנו עוברים מתחת לשני הגשרים שמחברים בין האיים של קופנהאגן ואודנסה ליבשת עצמה. גובה הגשר התלוי כ- 40 מטר, וגשר המסבך בגובה 30 מטר. קצה התורן שלנו בגובה 23 מ' והתחושה היא כאילו שהוא הולך לפגוע בגשר, מה שכמובן לא קורה.

אנחנו נכנסים ל- Middelfart שה- Downwind כבר עגנה בה לפני מספר שבועות. המרינה נחמדה ונוחה עם חשמל ומים בחינם. אנחנו עוגנים Long Side ברציף אורחים עמוק מספיק, ב- T שבקצהו. ברוב המרינות שבהן ביקרנו יש שיטת סימון של מקומות העגינה עם לוחית בצבע מתחלף אדום/ ירוק. ירוק מסמן שמקום העגינה פנוי, ואדום משמעו שהמקום תפוס.

המסעדה במרינה סגורה מאיזו סיבה (קורונה?), אז אנחנו צועדים כ- 20 דקות למרכז העיירה, נהנים מארוחה טובה וחוזרים במונית עד לרציף. קצת התארגנויות, ואנחנו כבר מוכנים ליציאה מחר לכיוון קיל.

גשר בין קופנהאגן ליבשת

Middelfart – Kiel

היום נפליג 74 מייל עד לכניסה לתעלת קיל. אנחנו יוצאים מוקדם יחסית כלקח מהכניסה הלילית ל- Juelsminde, ואחרי מעבר מספר איים אנחנו יוצאים לים פתוח יחסית עם מזג אויר מעולה. השמש יוצאת, ואנחנו מתקלפים לאט לאט ובסוף עוברים אפילו לבגדים קצרים. ממש קיץ…

במעבר בין דנמרק לגרמניה עוברים מעלינו יעפים של מטוסי קרב ומבנה של מטוסי תובלה שמכניסים קצת עניין להפלגה המונוטונית. נכנסים לפיורד קיל שצפוף מאד בכלי שייט מכל הסוגים – אוניות ענק בדרכן לתעלת קיל, יאכטות, סירות שירות, מפרשיות קטנות מכל הסוגים והמינים, וכולם מסתדרים עם כולם. על פי התכנון אנחנו עוגנים ב- Holtenau, ברציף Tissenkai שנמצא ממש מול הכניסה ל Lock של התעלה. הרציף גבוה מאד ואנחנו מרפדים טוב טוב בפנדרים בגובה הלזבזת. באמצע הלילה תעבור אוניה מהירה ביציאה מה Lock ותייצר גל ש"ידפוק" את הסירה לרציף ויעיר אותנו, אבל הריפוד בפנדרים מוכיח את עצמו. אנחנו צופים בסירות שנכנסות ל Lock ולומדים את מיקום וצירופי האורות שמסמנים לאוניות ולסירות הקטנות מתי אפשר להיכנס אליו. זה חשוב מאד לקראת מחר.

אין חשמל ומים ברציף שבחרנו לעגון בו, אבל אנחנו מסודרים להיום מבחינה זו.

לפרק הבא בבלוג ההפלגה בים הצפוני – תכנון הפלגה בצפון אירופה ובים הצפוני

לפרק הקודם בבלוג ההפלגה בים הצפוני – יוצאים לדרך

שי גורביץ

חובב שייט וטיסה, משיט 40, מבעליה של היאכטה FREEDOM בהרצליה.
sgoorevitch@gmail.com

מרינה קרן

שייטת בנשמה, משיט 40, מפליגה הרבה בעולם, בעלת ה- Downwind.
mary.keren777@gmail.com

מבצעים הפלגות דליברי

התורן שלנו כמעט פוגע בגשר