EN

חיפוש

אתרים חדשים פורטוגל

כאשר אנחנו כשייטים חושבים על פורטוגל מיד אנחנו חושבים על וסקו דה גמא, מגלה הנתיב להודו, אנריקו הספן ,קבלר מגלה ברזיל וכמובן מגלן הראשון שהקיף את העולם בשיט. אכן קשה להאמין כמה חלוצי נווט, ימאות ומגלי ארצות יצאו מארץ קטנה זאת. אך פורטוגל מסתבר היא גם יעד מעניין להפלגות. מדינה צרה וארוכה השוכנת לחופי האוקיינוס האטלנטי ומשלבת מזג אויר נוח בקיץ עם ערי נמל עתיקות , אתרים היסטוריים מעניינים , חופים מקסימים ואוכלוסייה מסבירת פנים. בפורטוגל כמה אזורי הפלגה.

צפון פורטוגל אזור פורטו, דרום פורטוגל בעל מזג האוויר הים תיכוני אזור  המרכז הכולל את המפרץ והעיר ליסבון, שהיא פנינת תיירות בפני עצמה ואזור האיים. האיים באוקיינוס האטלנטי הנמצאים בשליטת פורטוגל הם האיים האזורים , איי מדירה, והאיים הקנרים. ברשימה זאת בחרנו להציג את האזור הדרומי אזור ALGRAVE . אזור זה הוא האזור הנוח ביותר להפלגה בשל מזג האוויר ומרחקי ההפלגה הקצרים בין המרינות. זהו אזור ריבירה משופע באתרי תיירות ומרינות חדישות בצד מפרצים רבים בהם ניתן לעגון וליהנות מהשקט והים.
 
דרום פורטוגל אזור ALGRAVE סה"כ מסלול של כ- 200 מייל, הצעה להפלגה:
יציאה ממרינה LAGOS שהיא המרינה האחרונה לפני מעבר כף סנט וינסנט- השער הבלתי רשמי לאוקיינוס האטלנטי. במרינה 460 מקומות עגינה. לגוס מציעה שפע של אפשרויות בילויים בצד חופים רחבי ידיים.משם לפורטיאמו PORTIAMO , מרינה חדשה שנבנתה לפני כשנה. המרינה נמצאת למרגלות מבצר מרשים מהמאה ה- 17 המגן על שפך הנהר ,תותחי המבצר עדין מגינים על החומות. זוהי מרינה גדולה – 620 מקומות עגינה, למרות המבנה המודרני של המרינה ההרגשה היא של עגינה בעיר עתיקה ומסתורית. בדרך מלגוס לפורטיאמו מומלץ להיכנס למרינה הקטנה ב – ALVOR . הכניסה מחיבת ים שקט ותשומת לב מרובה בשל המים הרדודים.כפר הדייגים שיקדם אתכם כאילו נלקח מתמונה מהמאה ה- 18 . מומלץ.
המרינה של וילמורה VILAMOURA היא של מרינת הדגל של פורטוגל. זאת המרינה הותיקה והגדולה ביותר. 1030 מקומות עגינה בלב אזור תיירות תוסס והומה. וילמורה יכולה לשמש גם כבסיס יציאה לטיולי רכב באזור בצד בילויי לילה באתרים תוססים.
מזרחית לוילה מורה נמצא אזור מעניין הכולל מפרצים ומעגני דיג כמו-FARO , OLHAO, TAVIRA .
הכניסות למעגנים והמפרצים בדרך כלל רדודים אך כל הנכנס למפרץ ימצא עצמו באזור מוקף דיונות בחלקן מקושטות בדקלים וים צלול. לרוב המפרצים לא ניתן להגיע ברכב.
המרינה של VILLA REAL DE SANTO ANTONIO נמצאת בשפך הנהר RIO GUADIANA
ניתן להפליג במעלה הנהר ולבקר בעיר המבצר העתיקה ששימשה בסיס יציאה להפלגות הספנים הקדומים.
כאשר אתם מבלים במרינה או עוגנים במפרץ אל מול מסעדה , אנו ממליצים מאוד לטעום את מטעמי המטבח הפורטוגלי. אל תחמיצו את ה- SOPA RICA DE PEIXE – מרק דגים, את ה- SARDINHASPSSADAS – סרדינים על הגריל , את ה- ESPADATE FUMADO דג חרב מעושן וגולת הכותרת CALDDEIRAPA A FRAGAEIRA קדירת הדייגים. אל תשכחו לטעום מיינות מדירה אותו אי באוקיינוס האטלנטי אומרים שאין להם מתחרים.
 
נתונים כלליים:

טיסות: טיסות ישירות ת"א – ליסבון טיסה פנימית ליסבון- פארו אזור ALGRAVE .


השכרת יאכטות :
היציאה ממרינה PORTIAMO לשבוע. ניתן להפליג ONE WAY מותנה בהשכרת היאכטה שבוע לאחר מכן. העונה : 2.9-1.7 המחירים היקרים ביותר 1.7-27.5 וגם 7.10-2.9 נחשבים עונה טובה. מחירים נמוכים במעט.

עלויות:
יאכטה באורך 37 שנת 2000 3 קבינות שירותים אחד כ- 2.300 יורו לשבוע בעונה
יאכטה באורך 42 שנת 1996 2 קבינות 2 שירותים כ- 2.700 יורו לשבוע בעונה3047
דילוג לתוכן