לשנות את חוקי המשחק – Super Air Nautique G23

שרות כחול

כאשר גולש וייקבורד כמו שון מוריי (Shaun Murray) אומר: "מהסירה הזאת והלאה, ווייקבורדינג לעולם לא יהיה אותו דבר," אתה נוטה להקשיב. אחרי הכל, לאחר עשרות שנים של גלישה ברמות הגבוהות ביותר של ווייקבורדינג, מעטים הגולשים אם בכלל, היכולים לתת חוות דעת מקצועית כמוהו. ובכל זאת, הצהרה כזו נשמעת כהגזמה וקידום עצמי.

למעשה, אתם בטח חושבים משהו בסגנון של: "כמובן שהוא הולך להגיד את זה – הוא גולש עם Nautique." ובכן, במקרה של ה Super Air Nautique G23, אנו חושבים שמוריי צודק!
אז אמנם הסירה הזו לא הגיעה עדיין לישראל, אבל כדי שתכירו אותה כבר עכשיו, אחרי הכל מסתמן בסירה שתשנה את כללי הגלישה.
סירת הדגל החדשה לגמרי של Nautique יוצרת גל טוב ביותר וכל זאת ללא צורך בשיפורים נוספים לאחר קבלת הסירה מהמפעל. משקלה 2,449 ק"ג, ובנוסף 1,293 ק"ג של מיכלי איזון מקוריים מהמפעל. הגל הנוצר אחרי ה- G23 הינו גל נקי, מאוזן, וממש, ממש, ממש גדול. לא רק שהוא יכול למשוך את תחרות ה Wake Games למקצוענים, אלא גם יוכל להרים גולשים חובבים ומתחילים לרמות חדשות – כל זאת ללא הוספת גרם נוסף של משקל. כאשר מיטב הגולשים בעולם מתחילים להתפעל מהגל הזה, זה מובן מאליו כי התוצאה תהיה דחיפת הספורט הימי לגבהים חדשים.

שלוש שנות פיתוח
במשך שלוש שנים הפליגה הסירה באגם הניסויים הפרטי של NAUTIQUE בארה"ב, כשהמהנדסים משפרים לאחר כל מספר ימי גלישה את תצורת גוף הסירה לפי דרישות הגולשים. מתחילת הפרויקט נחתם הסכם בין הגולשים למהנדסים שלא עוצרים את הפיתוח עד שכל חברי הצוות מאשרים את התכונה החשובה ביותר: "לא משנה כמה זמן זה ייקח אנחנו הולכים לייצר את הגל הטוב ביותר". לאחר שלוש שנים של ניסיונות ובדיקות, נולדה והוצגה סירת הסקי החדשה מבית Nautique ה-G23.
מה עושה את הסירה הזו לכל כך מוצלחת?  
חרטום רחב
המעצבים ב Nautique ניצלו כל סנטימטר בגוף ה-G23. הגוף רחב והתחתית עמוקה במיוחד. המאמץ ניכר במיוחד בחרטום. כניסה עמוקה יותר של הסירה אל תוך המים מאפשרת ל Nautique למזער את השטח מבוזבז בחרטום ולהגדיל את גודל המושבים. עיצוב מרובע של החרטום מגדיל את רוחב המושבים. זווית המושבים ומשענות היד המתקפלות מבטיחים תנוחת ישיבה נוחה בלי קשר לכיוון שאליו הסירה מפליגה או פונה.
 
שטחי אחסון נרחבים
גוף ה-Nautique G23 מעוצב בתצורת DEEP V עמוק ביותר, בשונה ממה שהכרנו עד כה בסירות Wakeboard. כתוצאה מכך מתקבלים שטחי אחסון עמוקים וגדולים ברחבי הסירה. מיכלי האיזון השוקלים 1,293 קילוגרמים נמצאים מתחת לסיפון, למעשה ניתן להשתמש בכל השטח שמתחת למושבים לאחסון גלשנים, חגורות הצלה, צעצועים מתנפחים וציוד נלווה. כמעט כל תא מכוסה ב- SeaDeck מונע החלקה דמוי עץ רך ונעים, כך שהציוד שלכם יישאר יבש.

חשיבה מחוץ לסירה – לעצב סירה מאפס
המעצבים של Nautique קיבלו אפשרות לעצב מההתחלה את ה G23 והם ניצלו את ההזדמנויות. החל מהניקוזים הפועלים כל הזמן כדי להוציא את המים מהסירה מבלי שהשייטים ירגישו כי נכנסו מים. צירי תאי האחסון מיוצרים במפעל עצמו ומאפשרים גישה קלה לכל התאים עם יד אחת. תשומת הלב לפרטים הקטנים והגדולים נראית בכל חלק בסירה: כמו בידיות, בריפודים ובשילוב הרמקולים.
לשייטים האוהבים להפליג בלילה, תאורות הניווט והעגינה בסירה הינה ממנורות LED. מערך התאורה כולל גם את תאורות פנים הסירה ואת תאורת האווירה בלילה. עוצמת הנורות היא פי 15 יותר מנורה רגילה, אך מכיוון שהנורות הן נורות LED צריכת החשמל שלהן היא רק חמישית.
 
מושבים חכמים
עיצוב הפנים של Nautique מאופיין מסורתית בסידורי ישיבה הניתנים לשינוי וגיוון. היצרן מאמין שרוב המפליגים בסירה מתעניינים במה שקורה מאחור, אצל הגולש ולכן מאפשר לשייטים לקבוע את כיוון הישיבה ברוב המושבים (קדימה או אחורה). מדובר בנוחות, אבל לא פחות מכך בבטיחות! אפשרות הגיוון מאפשרות בנוסף כי המושבים הדו צדדיים יהפכו את החרטום למשטח שכיבה ענק או כורסאות גבוהות ומעבר. את המושב האחורי השמאלי ניתן להפוך ולהפנות אחורה או קדימה ובדומה לו את הימני. לבסוף, מושב הירכתיים הופך ללא כל מאמץ ממושב אחורי סטנדרטי לכזה הצופה אחורה על הגולשים שבמים. מעין מרפסת ממש בגובה המים.
 
מאחורי ההגה
השמשה הקדמית המקומרת והלוח הנמוך והמוסט הצידה, מאפשרים למשיט היושב במושב ה G23 תצפית נוחה קדימה. מסך המחשב והנתונים האלקטרוני גדול ב-20% מסירות אחרות והינו קל ונוח לשימוש. מערכת ZeroOff מובנית לשליטה במהירות בכדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר.
היגוי הסירה מדויק וחד, התחתית העמוקה מאפשרת לסירה להפליג נגד הגלים כאילו הייתה יאכטה ולא סירה לוויקבורד ווויקסרף.
 
הסירה הראשונה תגיע לישראל במהלך החודשים הקרובים. במבט ראשון על החוף אולי לא תזהו אותה, אבל כשתראו אותה מפליגה לא תוכלו להוריד ממנה את העיניים. מדובר בסירה מיוחדת אשר למרות תג המחיר הגבוה כנראה תהיה שווה כל דולר בביצועים שלה. אתם מוזמנים להפליג ולהתנסות בה, לא תתאכזבו.
Super Air Nautique G23 מפרט:
אורך מלא:                                7.70 מטרים
רוחב:                                       2.59 מטרים
משקל יבש:                               2,449 ק"ג
תכולת מיכל דלק                        246 ליטר
משקל מיכלי איזון:                     1,293 ק"ג
הספק מנוע:                              343-550 כ"ס
יבואן בישראל – סטרים יאכטות בע"מ
מחיר החל מ-144,000 $