EN

Search

בלוג הפלגה בים הצפוני 2 – יוצאים לדרך

כתבו וצילמו: מרינה קרן ושי גורביץ

מרינה ושי יצאו להפלגה מרתקת בים הבלטי, בואכה לאוקינוס האטלנטי. אנו מפרסמים את פרקי המסע שלהם בכחול. בתחתית כל מאמר קישור לפרק הבא.

Goteborg – Anholt

אחרי מספר ימים של הכנות, טיפול בסירה והמתנה למעבר מערכת מזג האויר, אנחנו משחררים חבלים ויוצאים ללג הראשון. מתוכנן לג ארוך של 65 מייל מ- Goteborg ל- Anholt, אי שנמצא בין שבדיה לדנמרק ושייך כבר לדנמרק. ההחלטה להמתין לזנב של מערכת מזג האוויר מתבררת מיד כנכונה, ואנחנו מתקדמים יפה עם רוחות גביות/ מלאות וגלים בירכתיים. הגלים עדיין גבוהים, אבל ממש לא פוגעים בנוחיות. מדי פעם, כשהרוח עוברת ממלאה לגבית אנחנו פותחים חלוץ שעוזר קצת, ובסה"כ קצב ההתקדמות שלנו הוא כ- 7-8 קשרים.

בדרך חולפת אותנו Tall-Ship שהרוחות הגביות ממש תפורות בשבילה, והיא מתקדמת מהר מאד. נפגוש אותה בהמשך ב Anholt.

מגיעים ל Anholt ב- 18:30, כשעתיים וחצי לפני החשיכה. המרינה נחמדה מאד, ויש חשמל, מים, מקלחות ושירותים, רציף תדלוק, מסעדה ומכולת. כל מה שצריך. התשלום לעגינה נעשה במכונה אוטומטית שמנפיקה לך כרטיס פלסטי, שגם נטען בסכום מסוים לשימוש בתשתיות המרינה (חשמל למשל), ונותן החזר כשמחזירים אותו. השיטה הזו תחזור במרינות נוספות שנפגוש בדנמרק בהמשך הדרך. העומק ברציף הדלק קצת גבולי לקיל העמוק שלנו, אז אנחנו מתדלקים עם שני ג'ריקנים, ומתכוננים ליציאה מוקדמת למחרת בבוקר.

Tallship ב Anholt

Anholt – Juelsminde

היום מתוכנן לג ארוך של 84 מיילים עד Juelsminde, ואנחנו יוצאים לדרך ב- 08:30 בבוקר, גם הפעם עם רוח גבית/ מלאה ועם גלים בירכתיים. אנחנו בסוף אוגוסט- תחילת ספטמבר, ובים קר מאד במיוחד בבוקר, אז אנחנו מתלבשים בשכבות כולל חליפות סערה להגנה מהרוח. סט הבגדים כולל חולצה, סווטשרט פליז, מעיל פוך ומעיל סערה דק. מתחת למכנסי הסערה אפשר ללבוש מכנס פוטר שעדיף על ג'ינס, ויש גם מגפיים בהיכון למקרה שירד גשם. במשך היום כשיוצאת השמש אנחנו מורידים שכבות בהתאם לצורך.
אנחנו חולפים קרוב מאד לחוות רוח, והגודל של העמודים והחווה כולה – מרשים!

מגיעים ל- Juelsminde מאוחר מהמתוכנן, וכבר מחשיך לקראת הכניסה. המרינה צפופה מאד ועם מעט מאד תאורה, כך שמציאת מקום עגינה פנוי ומתאים, וביצוע הגישה לרציף נעשים מורכבים מאד. הגישה מתבצעת עם חרטום לרציף בין 2 עמודי עץ שסביבם מעבירים את חבלי הירכתיים. אנחנו בצוות מצומצם והגישה בחושך מאתגרת, אך בזכות הכנה טובה ותקשורת טובה אנחנו נקשרים ללא אירועים. 
מסקנה חשובה מהיום הזה – לא להגיע בחושך למרינה לא מוכרת!

מסקנה שניה – הכנה טובה מראש של החבלים ותדרוך טוב לפני הכניסה יכולים להיות כל ההבדל בין צל"ש לטר"ש.

כאמור – המרינה קטנה וצפופה, אך יש בה את כל השירותים הנדרשים, כולל תדלוק, מקלחות וכ"ו. המסעדות כבר היו סגורות כשהגענו בערב. אפשר להשתמש בעגלה של המרינה כדי לתדלק עם ג'ריקנים או להעביר קניות לסירה, וגם זה מתברר כשירות שמקובל ברוב המרינות שנפגוש.

עגינה ב Juelsminde

לפרק הבא בבלוג ההפלגה בים הצפוני – מתקדמים דרומה לכיוון קיל

לפרק הקודם בבלוג ההפלגה בים הצפוני – מה אנחנו עושים כאן, ומה זה הדבר הזה – XP44

שי גורביץ

חובב שייט וטיסה, משיט 40, מבעליה של היאכטה FREEDOM בהרצליה.
sgoorevitch@gmail.com

מרינה קרן

שייטת בנשמה, משיט 40, מפליגה הרבה בעולם, בעלת ה- Downwind.
mary.keren777@gmail.com

מבצעים הפלגות דליברי

המרינה ב Anholt
חליפת הסערה של שי
חליפת הסערה של מרינה
דילוג לתוכן