תקועים בגן עדן

ד"ר עמוס רביב

ספר חובה לכל שייט ושייטת!

מכל עבר ראינו אנשים מתרוצצים מבוהלים או גוהרים וממררים בבכי. היו שעשו בקרת נזקים ובדקו מה אפשר, אם בכלל, עוד להציל. כמעט כל העצים באי נעקרו או נשברו מעוצמת הסערה, רוב הבתים התפרקו ויותר מעשרים ספינות סביבנו טבעו או היו מונחות על צדן כאבן שאין לה הופכין. התחלנו לאסוף נתונים על היקף הנזקים שנגרמו לספינה שלנו. היא נתקעה בזווית חדה כלפי המים ובמצב שלא אִפשר לנו לגור בה.

התחלנו לבנות דרך גישה לספינה אשר נתקעה על אי בודד, במפרץ Savusavu שבפיג'י. בתחילה חתכנו את המנגרובים ואת השיחים מסביב כדי לאפשר גישה לדחפור. הנהר חסם את המעבר, ונאלצנו להביא צינור בטון, להציב אותו בתוך הנהר וליצור גשר מעבר למכונית. בעודנו ממשיכים לחפור התברר לנו כי יש עוד אגם גדול המתנקז בדיוק למקום שעליו עומדת הספינה. אי לכך נאלצנו לבנות גשר נוסף ולפתוח לנהר פתח ליציאת מים מכיוון אחר. העבודה הייתה אטית וקשה. גשמים רבים ירדו, הם הקשו את העבודה והעכירו את מצב הרוח, הלחות הגבוהה והבוץ החלקלק האטו את קצב החילוץ. היינו עייפים מאוד, פיזית ומנטלית. כביש הגישה היה מוכן, ומיהרנו למצוא מכולה כדי להעביר אליה את כל תכולת הספינה. איתרנו מכולה מוזנחת באחד הכפרים, ובתוך כמה שעות היא הובאה אחר כבוד לאתר. היא הורדה קרוב לספינה, מרחק מטרים מקו המים, ומולאה בתכולתה הרטובה של הספינה. הזיעה הקרה חמה, עטפה את כל גופנו, הבנו שאנחנו תקועים בגן עדן.

הספר 'תקועים בגן עדן' מתאר חיים יוצאי דופן של זוג יוצא דופן. ד"ר עמוס רביב ורעייתו ענת, סקיפרים מנוסים ותאווי שיִט, מפליגים על פני ימים ואוקיינוסים למקומות מרתקים ופוגשים בדרכם אנשים מיוחדים. מקצת החוויות שלהם מוגשות כאן לפניכם.

זהו ספר המשך לספרו של ד"ר רביב 'מפגשים במורד הרוח'. גם כאן מקבל הקורא מנות קטנות וטעימות מהמפגשים שמזמנים המסעות המעניינים על פני יבשות וימים, הן המפגשים עם שייטים עמיתים והן המפגשים עם אנשים שמעולם לא ראו מקום אחר מלבד האי הנידח שעליו הם חיים. הספר בוחן את מהות האושר וגן העדן בשלושה איים באוקינוס השקט הנחשבים בעיני הסופר כגן העדן:
טונגה, סמואה ופיג'י.

ספר זה אינו מדריך להפלגות או מדריך טיולים, אלא מעין מדריך או חבר לחיים. כל אחד מהקוראים ימצא בו הארה, תובנות או עצות – גלויות או סמויות – ויעשה בהן כרצונו.

מחיר: 79 ש"ח + 20 ש"ח משלוח