תערוכת הציוד הגדולה בעולם surf expo 2010

ליאור אליהו

כמו בכל שנה נערכת בארה"ב תערוכת הציוד הגדולה בעולם לכל מה שקשור בציוד סקי מים, גלישה וכל שאר הגאדג'טים הקשורים לעולמינו הרטוב. התערוכה משמשת כאתר עליה לרגל לכל חובבי הספורט ולכל המתעניינים הרבים בתחום גלישת גלים, סקי מים, וויקבורד, וויקסרף, סקייטבורד, אינדו בורד וכל תחום אקסטרים ימי חדש שצץ לאחרונה. גליון 45

תערוכה מציגות כל החברות הגדולות את הדגמים החדשים של השנה הבאה ומראות לכל הסוכנים בעולם את החידושים בתחום הספורט הימי.
בין המציגות המובילות בתערוכה היו:liquid force ronix , hyeperlite, slingshot ,inland surfer ,straits line, budy glove ,Obrien .
בנוסף לציוד המקצועי, מוצגים בתערוכה גם ביגוד ספורטיבי, משקפיים, בגדי ים ודוגמניות מדהימות המציגות אותם. ואיך אפשר בלי סירות? כמות הסירות ומגלשי הוויקבורד פשוט לא יאומנו. לא חלמנו שנראה כל כך הרבה מגלשים במקום אחד.
בחרתי לתאר לפניכם את התצוגה של חלק מיצרניות סירות הסקי, חברת Master Craft  הציגה את סירת הדגל שלה X-star   ועליה מוטבע שם הגולש האגדיParks Bunify  בצבע שחור מגניב, על הסירה תוספות רבות שיוצרו במיוחד עבורParks .
חברת Malibu הציגה את דגם הסירה הנמכר ביותר בעולם כיום,Malibu lsv 21  בצבע כחול וכסף מטאלי מדהים. הסירה זכתה בתואר "סירת השנה 2010" בארה"ב.
חברת Axis  הציגה את סירת הדגל שלה המתבססת על טכנולוגיה פשוטה יחסית ומתאימה לכל כיס. עיצוב נקי ויפה, גימור ברמה טובה ומנוע וגיר חזקים ואמינים כמו בכל הסירות המקצועיות.
במרכז התערוכה שנפרשה על פני 75 דונם, נבנתה בריכה לגלישת וויקבורד עם כבל סקי נייד ושני סליידרים שבהם הציגו בכירי גולשי הוויקבורד בעולם מגוון תרגילים והתעופפויות. פשוט לא להאמין מה הם עושים שם וכמה זה נראה קל. תאמינו לי, זה לא!
Scot Byerly, Philip Soven, Park, ואלוף העולם העולהHarley Cliford נתנו הופעה על המתקן וגרמו לאלפי הצופים להריע בתוך האולם הענק לנוכח הביצועים המרהיבים.
בנוסף, בתערוכה הגדולה הייתה גם נציגות ישראלית. ליאור סופר המדורג בין בכירי הוויקבורדיסטים בסקי מים בכבלים. ליאור בא לתערוכת הציוד בתוקף היותו אחד הגולשים הבכירים בעולם היום. הוא מגשש את דרכו לחוזה שמן עם אחת מחברות הציוד. כיומיים לאחר סיום התחרות נערכה בארה"ב תחרות אליפות ארצות הברית הפתוחה. מי אם לא ישראלי משלנו מפציץ שם בראש וקוטף לכל האמריקאים את המקום הראשון אם לא הילד המוכשר הזה? כמובן שליאור זוכה מקום ראשון!
מיליון ברכות מצוות כחול וצוות "וייק אפ סקי סקול" על הזכייה ליאור סופר – תזכרו את השם!
כמבקר וצופה בשבוע המדהים הזה אני יכול לספר לכם כי ענף הוויקבורד כובש הדים בעולם וכמובן שאנחנו, כאן בישראל, לא נשארים מאחור. ישראל מתגלה כשוק מתפתח של ענף הוויקבורד, אני יכול להעיד כי אם עד לפני 5 שנים היינו יכולים לספור עד מקסימום 30 ובזה היינו מסכמים את רוב גולשי הוויקבורד בישראל, כיום המצב שונה בהחלט. בכינרת יש למעלה מ- 100 סירות וויקבורד מקצועיות. אין יותר מאושר ממני על כך.
כקדימון למדור הבא שבו ארחיב בנושא אני רוצה לציין כי בשנה הבאה צפויות לנו 3 תחרויות סקי מים בסירות: הראשונה כבכל שנה באילת בתאריכים 11-12 למרץ, השנייה בחודש מאי בכינרת והשלישית בחודש אוקטובר, גם היא בכינרת.