ריאיון עם גיא פירר

מערכת כחול

ריאיון עם גיא פירר, גולש וויקבורד מקצועי

שנת 2017 הייתה שנה מרובת הישגים משמעותיים לגולשי המים הישראליים בעולם סקי המים, רבים מההישגים בזכות גולש אחד, גיא פירר שמו. גיא פירר הינו מגולשי סקי המים הטובים שיצאו ממדינת ישראל, הוא מתחרה בענף הוויקבורד, מייצג אותנו בכבוד בתחרויות בכל העולם וזוכה להישגים משמעותיים והכרה בינלאומית. ישבנו עם גיא לשיחה על ההישגים שהוא קצר בשנה האחרונה.
 
ספר לנו קצת על עצמך
אני בן 20 מצורן, התחלתי לעשות סקי מים בגיל 10 בכנרת. אני זוכר שאבא שלי קנה את הסירה הראשונה שלנו ובדיוק באותו זמן פרצה מלחמת לבנון השנייה. לא יכולנו לרדת לכנרת אז אבא שלי רשם אותי לקייטנה בסקי מים בכבלים שבדרום תל אביב. אהבתי את זה מאוד, וחזרתי לשם באופן קבוע, במקביל נסעתי כל סופ"ש עם משפחתי לכנרת לגלוש מאחורי סירה. מהר מאוד התקדמתי, התחלתי לבצע פעלולים ורמת הגלישה שלי השתפרה. הוויקבורד הפך להיות חלק בלתי נפרד ממני והחלטתי להפוך את התחביב למקצוע. היום אני חלק מנבחרת ישראל בסקי מים בכבלים המייצגת את המדינה בתחרויות בכל העולם.
 
מה זה אומר להיות גולש וויקבורד מקצועי?
בשביל שהגוף יוכל לעמוד במאמץ הפיזי חייבים לחיות כמו ספורטאי, להתאמן בחדר כושר ולאכול בריא. מאמן הכושר של הנבחרת מקפיד על שגרת אימונים, משטר תזונה מיוחד ואורח חיים בריא. היום אני מקפיד להתאמן כל יום בשבוע בפארק סקי המים בכבלים LAKE TLV, יש לי מאמן שעובד איתי באופן צמוד והרבה אנשים שמאמינים בי, תומכים ועוזרים לי להתקדם.
 
התחלנו שנה חדשה. איך אתה מסכם את השנה הקודמת?
שנת 2017 הייתה שנה מדהימה עבורי. זכיתי במקום הראשון באליפות אירופה לבוגרים בכבל, מקום שלישי בעולם וההישג המשמעותי ביותר עבורי היה הזכייה במקום השלישי במשחקי העולם בגלישת וויקבורד מאחורי סירה, שזו המקבילה לאולימפיאדה לענפי ספורט שאינם אולימפיים. זוהי הפעם הראשונה שמתחרה ישראלי זוכה במדליה במשחקי העולם בענף סקי המים.
כדי להתאמן לקראת התחרות הזו, עברתי לגור באורלנדו, בירת הוויקבורד העולמית למספר חודשים והצטרפתי לאחד מבתי הספר לסקי מהמקצועיים ביותר בעולם, התאמנתי שם אצל המאמנים הטובים ביותר ובהם מייק פררה, ממייסדי ספורט הוויקבורד אשר נחשב לאגדה בתחום. התאמנתי 3 פעמים ביום, זה היה מאוד אינטנסיבי ומקצועי ברמה הגבוהה ביותר.
 
היום אתה כבר גולש מקצועי ומשתמש בציוד ברמה הגבוהה ביותר. מה ה"סט-אפ" שלך? על מה אתה גולש?
אחרי למעלה מ- 10 שנים של גלישת וויקבורד בהם ניסיתי אינספור גלשנים אני גולש היום על הציוד הטוב ביותר לטעמי. בסקי המים בכבלים אני גולש על וויקבורד ייעודי לסקי בכבלים מדגם קינטיק של רוניקס, גלשן נוח, יציב וגמיש המתאים לרמפות ולמתקנים הייחודיים לאגם. בסירה אני משתמש בגלשן מדגם וואן של רוניקס, גלשן מהיר, חד ומדוייק. מגף מדגם וואן של רוניקס, עשוי מחומר ייחודי המתאים את עצמו לכף הרגל בצורה אורטופדית. הסירה מאחוריה אני גולש היא סירה מקצועית מאוד לוויקבורד מדגם G21 של חברת נאוטיק והיא מספקת לי את הגל המושלם לאימונים. המהירות שאני גולש בסירה היא כ-23 מייל לשעה (בערך 37 קמ"ש).
 
 מה אתה ממליץ לגולשים מתחילים?
הכל בראש! אם אתה מנסה משהו חדש תאמין בעצמך, תתמיד ותבוא עם ביטחון ובכל הכוח. אני מדבר על תרגילים חדשים, תחרויות או כל התמודדות שיש בחיים.
 
במסגרת היותך גולש מקצועי אתה טס הרבה לחו"ל, משתמש בציוד מאוד יקר. איך אתה מממן את כל זה?
התאחדות "איילת" היא האמא והאבא השניים של גולשי הוויקבורד בישראל. ההתאחדות תומכת ועוזרת לכל הגולשים בארץ באימונים, טיסות לאימונים ותחרויות, לינה בבתי מלון ועוד. יש להם חלק גדול מאוד בהצלחה שלי ושל כל גולשי נבחרת ישראל בסקי המים. גם LAKE TLV תומכים בי מאוד. זה הבית השני שלי, שם למדתי את רוב מה שאני יודע. במועדון BLUE WAKE אני מרבה להתאמן בסירות, התחלתי לגלוש שם לפני 5 שנים. הם תומכים בי רבות ומספקים לי את ציוד הגלישה. חברת סטרים יבואנית סירות נאוטיק תומכים בי רבות באימונים בסירה מקצועית, והכי חשוב – ההורים שלי, בלעדיהם לא הייתי מגיע למה שהגעתי היום. הם דחפו אותי ותמכו בי, באו לכל תחרות מהיום הראשון. תודה רבה על הכל!
 
מה הרגע שהכי ריגש אותך?
זכור לי מאוד גמר אליפות אירופה שנערכה בישראל ב-2016, הייתי בן 19 וזכיתי בדאבל, מקום ראשון בקטגוריית הנוער ובקטגוריית הבוגרים. זה היה כל כך מרגש להיות בבית עם קהל ישראלי גדול, כל המשפחה והחברים בקהל, שמחו איתי ועודדו בכל הכוח. לעמוד על הפודיום ולשמוע את ההמנון שלנו זהו רגע מאוד מרגש!
 
משפט לסיכום?

כל אחד יכול. תלוי כמה הוא רוצה.