כיצד להתאמן לוויקברוד ולוייקסרף כל יום מבלי לגלוש כל יום

ליאור אליהו

הכותרת קצת מוזרה, לא? כחלק משיטות האימון לוויקבורד ולסקי מים פותחו מספר שיטות אשר לא ממש מצריכות להירטב או להיכנס למים, קבלו אותן:

אינדו בורד indo board
אינדו בורד הוא מתקן פשוט חכם ומדהים אשר עובד על הקואורדינציה ושווי המשקל שלנו בצורה מופלאה. המתקן בנוי משני חלקים: גליל ומשטח עץ מיוחד. את משטח העץ מניחים על הגליל ומנסים לשמור על שווי המשקל באמצע ולא לתת למשטח העץ לגעת ברצפה.
אני חייב לציין שלמראית עין זה נראה פשוט ונחמד, אבל לא כך הדבר. כדאי להתחיל עם עזרה או תמיכה של מישהו שעומד מלפנים, ולמצוא את שוויי המשקל לאט לאט. רק לאחר מכן לנסות לבד.
למתחילים עדיף קרקע רכה כמו דשא או שטיח ובכך הגליל מסתובב יותר לאט על המשטח וזה מקל על הלמידה.
לאחר מכן ניתן לשלב תרגילים כמו º180 וכמו לעמוד על רגל אחת וכמו לסובב את המגלש או לבצע קפיצות. אני מבטיח לכם שהמתקן משעשע ומדליק ולאחר מספר דקות תרגישו היטב את שרירי התאומים והארבע ראשי. המכשיר מומלץ בחום ונמצא בשימוש יומיומי בבית הספר לסקי מים בכינרת.
ניתן כמובן לבנות לבד אך יש לשים לב להכין מעצורים בתחתית המגלש בכדי להקטין את הנפילות.יש להשתמש מגיל 8 ומעלה לשימוש באחריות ובסיכון המשתמש !!
 
מגלש וייקטרמפולינה
מגלש מיוחד הבנוי לאימוני וייקבורד על טרמפולינה.למגלש יש נעליים כמו לוויקבורד והוא עם קצוות מוגנים בכדי לא גרום לנזק לרשת הטרמפולינה. המתקן מאוד דומה למגלש וויקבורד בהתנהלות שלו ובשמירה על אחיזת הרגליים. עדיף לקשור חבל וידית סקי לאחד העמודים בצד ואז ולתרגל תרגילי 180 ,360 קפיצות ,אחיזות במגלש ,סלטות וכדומה.
זוהי דרך נפלאה להתאמן על יבש ולחסוך שעות רבות ויקרות של פעילות בסירה ונפילות כואבות במים. המכשיר עובד נפלא על שרירי הרגליים והבטן ובכלל על שווי המשקל של המתאמן. אני מבטיח לכם אימון כיפי מרגש אקסטרימי ואירובי.
למתאמני הפליפים והסלטות למיניהם יש להצטייד בקסדה !!
 
ולסיום אני רוצה להכיר לכם תחום ימי חדש שכבש את הכינרת כבר קיץ שני:
 
גלישת גלים !!!!
 אני יודע שזה נשמע לכם מוזר, אבל כן ניתן לגלוש גלים בכינרת!
כחלק מהסדנאות סקי מים שאנו עורכים בכינרת. נתקלנו בחודשי הקיץ לא מעט בבעיות של רוח מערבית מוקדמת אשר גורמת לנו להעלות את הסירה חזרה ליבשה. אבל במצב כזה היום לא נגמר,
מצאנו פיתרון הולם להמשך הסדנא במים בשעות אחר הצהריים.
בחלקה המזרחי של הכינרת בחוף סוסיתא הצמוד לעין גב, נוצרים גלים הנשברים בצמוד לחוף. אפשר פשוט לבא ולגלוש, לא מדובר בגלים גבוהים כפי שתראו בתמונות, ואין ספק שהם מהנים לא פחות מגלי הים התיכון.
גלשני לימוד,חוף חולי, וגלים יוצרים רק דבר אחד: גולשי (סקי) גלים.
קיץ קסום חבריי ונתראה במים !