חזרה לגלישת מים לאחר החורף

ליאור אליהו

חודשי החורף הולכים ונעלמים ואנו מתחילים עוד עונה של סקי מים, סירות בכינרת והמון המון כיף! על מנת שתחזרו לגלוש בבטיחות וללא פגע, אספנו כמה טיפים איך לחזור נכון לגלוש ומה צריך להכין ולבדוק בציוד שלנו בכדי להתחיל את העונה בבטחה. גליון 46

ראשית, אנו צריכים לזכור כי רוב הגולשים אחרי "מנוחה" של כמה חודשים חייבים להתרענן ולהרגיל את השרירים באיטיות. כדאי להתחיל את העונה בתכנון נכון ועל ידי כך למנוע נזקים רבים. על ידי התחלה נכונה צפויה לנו עונה מהנה שנוכל לסיימה עם חיוך גדול על הפנים!
נתחיל בבדיקת הציוד:
אצל ילדים כפות הרגליים גדלות מהר ואנו צריכים לבדוק האם הנעליים עדיין במידה מתאימה והאם המגלש מתאים להם ביחס לגובה ולמשקל. בנוסף חלקים בלויים ושבורים חייבים להיות מוחלפים ואין להשתמש בהם יותר.
ישנם מספר חלקים שיש לתת להם דגש רב יותר:
את הברגים של הביינדרים יש לחזק ולבדוק כי הזויות אכן נכונות ונוחות לנו.
יש לבדוק את חגורת הציפה ולראות שהיא לא בלויה וכמובן שהיא עדיין במידה הנכונה.
חבל הסקי חייב להיות ללא קרעים וידית הסקי חייבת להיות שלמה ולא בלויה.
אחרי שבדקנו את כל הציוד שלנו והכול תקין הגיע הזמן להיכנס למים.
במים במיוחד בפעמים הראשונות יש להיות סבלניים וזהירים. מכיוון שלא גלשנו מספר חודשים הגוף איבד מכושרו ומגמישותו ולכן יש להתחיל לאט לאט. שרירים שלא עבדו במשך החורף נחלשו ועל מנת שלא יתפסו או חלילה יגרמו לחבלות מיותרות חשוב להתחיל את הגלישה בנחת ולא מיד לבצע תרגילים מסובכים. אין סיבה למהר, מילת המפתח היא סבלנות.
בצעו חימום לפני הירידה למים התמתחו וגם כאשר אתם מתחילים לגלוש חתכו קצת מצד לצד ובצעו תרגילי חימום על המגלש. הגוף זקוק לחימום טוב במיוחד במים הקרירים של תחילת העונה.
אני ממליץ לא לעשות יותר מדי סקי בפעם הראשונה. עדיף לחזור לכושר בצורה נכונה והדרגתית אחרת עלולים להיפצע. עדיף לבצע שלושה סיבובי סקי קצרים מאשר סיבוב אחד ארוך ומתיש שבסופו תהיו תפוסים למשך כמה ימים טובים.
יש אפקט פסיכולוגי הנובע מהעובדה שלא היינו במים מספר חודשים וכן, צריך להחזיר את הביטחון העצמי אל הגוף ולתת גם למוח להתרגל לפני שמתחילים ישר לקפוץ ולהשתגע.
אם תשלבו חזרה איטית לכושר וסבלנות אני בטוח שתהיה לכם חזרה נעימה ובטוחה למים ומהר מאוד תרגישו שוב מוכנים ללמוד תרגילים חדשים אחרי שאת כל התרגילים משנה שעברה חזרתם לבצע כאילו לא היה חורף.
 
אני מאחל לנו עונת סקי מדהימה ומהנה וכמובן בטוחה!