אירוע השנה בתחום סקי המים והוויקסרף 2009

תחרות סקי המים 2009

בכל שנתיים מארגנת חברת "אקווה מרינה" תחרות סקי מים בכינרת. בניגוד לשתי התחרויות הקודמות שהיו בשנים 2005 ו- 2007, התקיימה התחרות השנה הייתה מדהימהושונה לחלוטין. המסורת ממשיכה ורף הציפיות עולה מדי שנה.
בתחרויות הקודמות השתתפו גולשים מקצועיים מישראל ומחו"ל. השנה החליטו ב"אקווה מרינה", בשיתוף עם בית הספר לסקי המיםwake up ski school   להקדיש את התחרות לילדים החל מהגיל בו ניתן להתחיל לעמוד על הרגליים ולגלוש, ולנוער מגיל 6 עד 17 .
המטרה הייתה לעשות אירוע גדול שמוקדש לדור הבא של הספורט המתפתח הנפלא הזה, ולתת במה לגולשים מתחילים שנמצאים בתחילת דרכם. לגולשים ניתנה אפשרות להפגין את כישוריהם בפני קהל של 1000 איש, וכמובן לחוש את אווירת התחרות של ספורט ימי.
לתחרות נרשמו כ-60 גולשים וגולשות מכל רחבי הארץ. הקטגוריות שאליהן הם חולקו היו:
מקצה דולפין גילאי 6-10
מקצה ילדים 10-15
מקצה נוער 15-17
מקצה בנות 10-15
מקצה וויקסרף פתוח
מקצה וויקסרף סניורים לגילאי 40 פלוס
על התחרות במים היו אחראים מר מעוז טל יו"ר עמותת סקי המים בישראל ואנוכי. תאמינו לי, לא היה לנו קל לסיים 60 משתתפים על מסלול אחד ביום אחד של תחרות. 
 
בנוסף לתחרות הוצגו במתחם החניה כ- 30 סירות מאליבו. את הסירות הציגו דוגמניות יפות ונחמדות. מן הראוי לציין שכל הסירות בבעלות פרטית! הישג מדהים למותג כלי שיט שהחל את דרכו בישראל לפני כ-5 שנים..
האירוע כולו התרחש בחוף הסירות של קיבוץ עין גב ששודרג לרגל האירוע. הוצב בו אוהל לבן ענק עם פינות שאנטי, מסכי פלאזמות עם משחקי וידאו לילדים, מתקנים מתנפחים, באר, דוכן מזון ו-DJ שניגן מוסיקה מעולה לאורך כל האירוע.
השיטור הימי סגר הרמטית את רצועת החוף לרגל התחרות ולא התאפשרה ירידת סירות למים או שיט של סירות אחרות באזור התחרות, למעט סירת המאליבו 23 של בית הספר לסקי מים  wake up ski school ששימשה לגרירת המתחרים במים.
 
התחרות וההפנינג הגדול שהיה בחוף תועדו וצולמו מזוויות לא שיגרתיות ממסוק שחג באוויר כל היום. . רק טובה קטנה טייס נכבד, טייס יקר, טייס שייט בתחרות סקי מים – בפעם הבאה שאתה בא, תגרור אותי באיזה פס וויקבורד מהמסוק, בבקשה…
אני מקווה שנראה עוד אירוע כזה בשנה הבאה. אם לא, מבטיחים באקווה מרינה שבעוד שנתיים יחזרו על המסורת עם אירוע נוסף.
תודה רבה לכל הקהל הרב שהגיע לתחרות ולטל ואדוין – המפיקים בפועל של האירוע. אמנם רוב היום הייתי בסירה במים, אבל לא יכולתי לפספס את הפרצופים השמחים והנהנים של כל מי שראיתי בחוף. היה אירוע מדהים ואני מודה לכם.  
 
תוצאות:
מקצה וויקבורד ילדים עד גיל 6:
1 רום אציל
2 דניאל פרץ
3 רון פרסיאדו
 
מקצה נערות:
1 אורי מסרי
2 שרון טל
3 יובל רביץ
 
מקצה נערים 11 – 15:
1 עילי  מסרי
2 גיא פירר
3 קול קונינסקי

מקצה נוער 16-19:
 1 עידן מזרחי
 2 אלון פרבר
 3 עמרי פרסיאדו
 
מקצה וויקסרף בוגרים:
 1 שי גואטה
 2 מיקי קרני
 3 אסי בן משה
 
מקצה וויקסרף מאסטר :
 1 נועם לניר
 2 מירית שירי
3 מאיר פיסו.