חמש האפליקציות שיאפשרו לכם לדוג בראש שקט

מאת: יובל פרידמן

אם אתם קוראים את השורות הבאות, אתם כנראה כבר מכירים את עולם הדיג על בוריו: מדובר באחד מהעולמות שמתאימים כמו כפפה ליד לעולם השיט. הסיבות מוצדקות: דיג מתבצע במים, ממש היכן שאתם נמצאים עם כלי השיט שלכם. אם דייגים חובבים יעדיפו לדוג במזח או בחוף, הרי שלכם יש יתרון עצום בזכות הגישה ללב ים, שם אתם יכולים להיחשף לזנים חדשים, להימנע מ"תחרות" ובעיקר להירגע וליהנות מחוויית "הלבד" או משהות עם משפחה או חברים. אמנם מדובר בתחום עתיק, אבל הפיתוחים הטכנולוגיים הביאו לנו מגוון אפליקציות שימושיות היכולות לשפר משמעותית את היכולות שלכם. בואו ונתחיל.

חיפשנו אפליקציות בהן יש ערך מוסף. גם אם לא כל האפליקציות מתאימות לחופי ישראל, עדיין תוכלו למצוא בהן מידע רב על דיג בעולם, סוגי דגים, פתיונות ועוד!

FishBrain

לא רק וייז עובד על יצירת מאגרי מידע בזמן אמת בזכות השיתוף של הגולשים. FB (אל תתבלבלו עם ראשי התיבות של פייסבוק) היא רשת חברתית לדייגים. ניתן לשתף בה מקומות טובים לדיג, להרחיב על היצע הדגים שניתן למצוא שם, ומגוון אפשרויות שיתנו לכם למצוא בקלות מקומות טובים להפליג אליהם. ניתן גם לספר לדייגים אחרים על מקום שבו המזל האיר לכם – והכל בממשק נוח וזמין. אזהרה: כנראה שאת החופשה הבאה שלכם תתכננו לא מעט בזכות המקומות החמים באפליקציה.

ProAngler

אפליקציה זו לוקחת את הרעיון של זו הקודמת ומוסיפה עליו לא מעט. באפליקציה זו תוכלו למצוא מפות מכ"ם שיתארו לכם את מזג האוויר, למצוא מגדירי דגים הכוללים מעל 250 סוגי דגים שונים ולדעת מי ממיני הדגים נמצאים כרגע באזור שלכם. באפליקציה ניתן לקרוא דיווחים מדייגים וימאים מקצועיים, ליהנות ממדריכים לסוגי קשרים שונים, למצוא מתכונים לדגים הכוללים גם מידע תזונתי ואפילו לאחסן מסמכים חשובים כמו רישיונות דיג ושיט ועוד. חשוב ביותר הוא המידע הרגולטורי הקשור להיתרים לדוג דגים מסוימים ומידע על אזורים סגורים לדיג. מידע כזה יכול לחסוך לכם הרבה קנסות.
בקיצור – כדאי לכם להוריד את האפליקציה.

FishTrack

רוצים להתעמק עוד יותר בנתונים? אפליקציה זו תעניק לכם נתוני עומק על ימים מלוחים שלא יביישו אפילו את מספ"ן מודיעין של חיל הים: טמפרטורת פני הים, טבלאות נתונים, תמונות לוויין, תחזיות מזג אוויר של צבא ארה"ב, זרמים, גאות ושפל, מידע שימושי לניווט ועוד – והכל בתצוגת מפה קלה ונוחה.

Deeper – Smart Sonar

אפליקציה זו מציעה לכם מגוון כלים ייחודיים כמו תחזיות מזג אויר, מידע ועוד. היתרון שלה על פני אפליקציות אחרות היא האפשרות להורדת מפות ושמירתן כדי שתוכלו לנווט גם כשאין קליטה ו/או אינטרנט או כשאתם פשוט רוצים שקט. בנוסף לכך אם תורידו גם את האפליקציה Deeper Fish Finder, תוכלו להפוך את הסמארטפון שלכם לסונאר לכל דבר, מה שייתן לכם יתרון עצום בחיפוש (חשוב יותר באיתור) הדגים.

Fish Rules

גם אם אתם הדייגים הכי מנוסים בעולם אתם עדיין יכולים לטעות ולעבור על החוק. בעולם המערבי לפחות, רשויות החוק אוכפות בקשיחות את חוקי השיט והדיג. אחד הנושאים החשובים שרבים מאוהבי הים מפספסים הוא הרגולציה והחוקים הנוגעים לסוגים שונים של דגים ויונקים ימיים. איזה דג מותר בדיג, על איזה זן דגים יש הגבלות כאלו ואחרות והיכן ממוקמות שמורות תת מימיות ששם הדיג אסור. אפליקציה זו מרכזת לכם את כל החוקים הרלוונטיים, ומאפשרת לקרוא את החוקים המתייחסים למקום בו אתם נמצאים באמצעות זיהוי GPS. מידע נוסף כולל את ההרשאה החוקית של מספר הדגים אותם מותר לדוג ולשמור, גודל הדגים שמותר לכם לדוג ומדריך קל ונוח לרגולציות הקשורות למיני דגים ועוד. הכול באמצעים גרפיים מושקעים. דגתם את מה שמותר לכם? תוכלו לצלם את השלל ולשתף גולשים אחרים בתוצאות המסע שלכם.

לסיכום

מהותו של עולם הדיג נשארה כפי שהיא: לדוג הרבה דגים בזמן הקצר ביותר. מה שנוסף בעולם הטכנולוגי שלנו הם המון פיצ'רים חדשים שישדרגו משמעותית את החוויה הקלאסית. אל תשכחו את החלק החשוב ביותר – אתם יכולים להשתמש באפליקציות הנ"ל כאוות נפשכם, למצוא את המקום המדויק, ללמוד את תנאי השטח ו.. לכבות את הפלאפון ולהתמסר לדיג עצמו. שיהיה בהצלחה!