EN

חיפוש

דייג אוהב דגים 33#

מאת יוסי חזום צילום מיהב אש

בתאריך 14/08/2010 נערך אירוע דיג חובבני ענק (קרב דג ) בחוף ימה של נהרייה. האירוע נערך בחסות ובארגון "פורום הדיג הישראלי –IFF " חברת "דוגית בע"מ " ומועדון הצלילה "פוצקר"

באירוע השתתפו כ- 200 דייגים חובבנים אשר השתתפו בתחרויות שונות ב- 4 מקצים שונים:
דיג מקיאק
דיג פיתיונות מהחוף
קליעה למטרה בצלילה חופשית בבריכה
דיג בז'ירז'ור מהחוף
 
הרשמה מוקדמת לאירוע נערכה בפורום הדיג הישראלי אשר ערך מיין והכין לנרשמים ערכות אישיות שכללו :חולצת משתתף,דף מידע ולוח זמנים,תלושי אוכל ושתייה,מספר משתתף לנעיצה על החולצה .
החל מהשעה 04:00 בבוקר החלה הרשמה וזיהוי המשתתפים במקום האירוע עצמו שהגיעו בכוחות עצמם וחנו במגרש חניה מסודר ובחינם עם הכוונת סדרנים .
כל משתתף הגיע אל עמדת רישום שבה אומתו פרטיו האישיים ונמסרה לו ערכת ההרשמה.כמו כן הוסבר לכל משתתף היכן תתרחש הפעילות המיועדת בהתאם לסגנון הדיג שבו הוא בחר , גבולות גזרה לפעילות ולוח זמנים.
 לאחר הרישום כובדו המשתתפים בשתייה חמה ובמאפה וניגשו מיד לפריסת הציוד והמתנה לשריקת הפתיחה.
 
מקצה קיאקים
שבו השתתפו כ- 35 קיאקי סטים מאובזרים בשלל ציוד דיג יצאו אל הים עם שריקת הפתיחה בשעה 06:00 והתלוו אליהם סירות שיפוט וסירות חמ"ל שכללה צלם וחובש. הקאיקיסטים הפליאו ביכולות הדיג והצליחו לתפוס כמה סוגי דגים במשקלים שונים והיו אף זוגות נשואים שחתרו יחד בקיאק זוגי ואף זכו בפרסים.
 
מקצה דיג חופי בפיתיונות
השתתפו כ-90 חברים אשר התפרסו על שובר הגלים של המרינה ובאזור החוף עצמו תוך שמירת מרחק בטיחות האחד מהשני והצליחו אף הם לתפוס דגים במשקלים שונים. הכול תועד וצולם על ידי שופטים שהסתובבו בשטח בין המשתתפים.
 
מקצה צוללנים קליעה למטרה בבריכה
 השתתפו כ- 15 צוללנים במקצה המאתגר ביותר שבו נבחנו יכולות הקליעה של הצוללנים בבריכה שהוכנה מבעוד מועד לעניין.בבריכה הושקעה מטרה נייחת בקצה הבריכה ובקצה השני היה על הצוללן לקחת אויר לרדת לקרקעית , לטעון את הרובה לכוון ולשחרר את החץ אל המטרה
שופטים שהו במים והוצמדו לכל צוללן וצלם תת מימי ששהה בריכה צילם והסריט את הנעשה .
הצוללנים הפגינו יכולות מדהימות והצליחו לנקב את מרכז המטרה כמה וכמה פעמים.
 
 
מקצה דיג חוף בז'ירז'ור
 השתתפו כ- 60 מתחרים במקצה אשר התאפיין הפעם במקצועיות וברמה גבוה וזאת על ידי הגבלת השימוש למשתתפים לציוד קל שכלל מקל קל משקל רולר קל משקל חוט דק .
המשתתפים במקצה זה הפגינו מקצועיות מדהימה בהטלת פיתיונות דמי (בובות) למרחקים גדולים תוך חיפוש אחר להקות דגים טורפים.
גם במקצה זה היו תפיסות עם כי מעטות עכב תנאי ים רגועים .
 
בדיוק בשעה 10:00 הושמעה צפירת הסיום לתחרות שסימנה למשתתפים לחזור למרכז האירוע ולשולחן החמ"ל.במקום הועמדו לרשות החברים שירותים נקיים כמו גם מקלחות וקנקני שתייה קרה חופשית .
החברים ישבו והעבירו חוויות מהתחרות והמתינו להחלטת השופטים.
לאחר בדיקת התוצאות ושקלול התוצאות על ידי ועדת השיפוט תוך שקילת ובדיקת הדגים נערך טכס מרשים של הענקת שלושת הפרסים לכל מקצה .
 
עם סיום הטכס הוזמנו כל המשתתפים לארוחת צהריים מפנקת של בשרים על האש ובירה קרה מהחבית ולקראת השעה 13:00 החברים החלו להתקפל ולנוע לעבר המכוניות .
לסיכום אירוע ראשון מסוגו בישראל של תחרות רבת משתתפים , פרסים יקרי ערך , שתייה ומזון כיד המלך והכול כמובן חינם ללא דמי השתתפות .
פורום הדיג הישראלי ימשיך לערוך ולקיים אירועים כגון אלו כדי לקדם את ספורט הדיג החובבני בישראל כמו גם הרצאות וימי עיון בכל מהלך השנה .
 
דילוג לתוכן