BoatClick - פתרון 360⁰ לרכישת ציוד ימי ושירות עבור יאכטות

מאת: מערכת כחול

BoatClick מביאה טרנספורמציה דיגיטלית לעולם השייט על ידי הנגשת הסירה ומערכותיה לכל שייט. מטרת המערכת לפשט, לדייק ולייעל את תהליכי רכישת הציוד הימי והשירות.

תארו לעצמכם שכל הטרחה והעיסוק במציאת ציוד ימי וחלקי חילוף לכלי השיט שלכם הייתה נפתרת בלחיצת כפתור והייתם יכולים רק להפליג ולהנות מהיאכטה אשר רכשתם, נשמע חלום.

חברת ההזנק הישראלית של טל טויבין ואורי גל יוצרת מציאות חדשה בעולם היאכטות. בשקט בשקט, אחרי שהציגו לפני כשנה את האב טיפוס ליצרני יאכטות בין לאומיים, סיימו לאחרונה אורי וטל את הפיתוח של "הפנטזיה של כל שייט ובעל יאכטה או סירה", כפי שכונתה על ידי היצרנים שנחשפו אליה.

לרבים מאיתנו יש תחושה שהקושי באיתור חלקי חילוף הוא הצרה שלהם בלבד, עכשיו ברור שלא. אורי הציג בפנינו סקר שנערך בהשתתפות של מאות שייטים ברחבי העולם, המצביע כי כ- 62% ציינו שהאתגר הגדול ביותר שלהם ברכישת ציוד ימי הוא לדעת איזה חלק בדיוק הם צריכים או יותר נכון מה לכל הרוחות המק"ט של החלק הזה. למעלה מ- 30% מהמשתתפים בסקר ציינו כי הבעיה הגדולה שלהם היא לדעת ולמצוא היכן הם משיגים את החלק וכיצד הוא יכול להגיע אליהם בזמן המהיר ביותר.

BoatClick בונים את פרופיל הדגם של היאכטה בצורה מפורטת ומדויקת המאפשרת למשתמש לדייק, את פרופיל היאכטה שלו ע"י הוספה של פריטים ומערכות אשר לא קוטלגו בפרופיל הדגם

על בסיס הצורך המובהק הזה נבנתה הפלטפורמה של BoatClick, שעל ידי סיור וירטואלי ומנוע חיפוש מנגישה את היאכטה על חלקיה בדרך ידידותית וקלה למשתמש ומאפשרת לשייט לדעת מהם בדיוק החלקים או המערכות המותקנות אצלו ביאכטה, לקבל עליהם את כל המידע שאפשר לחשוב עליו, חלקי חילוף, מדריכי משתמש, ערכות טיפולים על פי שעות, פריטי תחזוקה וניקיון. עם מציאת החלק או הפריט מאפשרת המערכת לרכוש אותו בצורה פשוטה ויעילה ובדרך כלל גם זולה.

כל התהליך הזה, שכיום מחייב אותנו לשהות ביאכטה, לעיתים בזחילה בשיפוליים שלא תמיד אנחנו יודעים איך נצא מהם, לבלות שעות ארוכות בשיחות והתכתבויות עם בעלי מקצוע וחברים ונבירה בפורמים ומדריכי משתמש, לעיתים, כאשר אנחנו תקועים בחורים נידחים מבלי יכולת להפליג משם, מתאפשר עכשיו בישיבה בכורסא בבית ובלא יותר מעשר לחיצות באפליקציה.

BoatClick בונים את פרופיל הדגם של היאכטה בצורה מפורטת ומדויקת המאפשרת למשתמש לדייק, את פרופיל היאכטה שלו ע"י הוספה של פריטים ומערכות אשר לא קוטלגו בפרופיל הדגם. לאחר שהגדרתם את פרופיל היאכטה שלכם (תהליך שלוקח פחות מחמש דקות) ניתן להזמין לאותו פרופיל היאכטה משתתפים נוספים כגון בן זוג, שותף ליאכטה, חברי מועדון, סקיפר ועוד.

המערכת של BoatClick מציעה פתרונות רבים העונים על הצרכים שלנו כשייטים. אחסון אלקטרוני של תעודות ומסמכי היאכטה, רישום של תאריכים חשובים כגון פקיעת כושר שייט, רישום מספרים קריטיים כמו מספר גוף ומספרים סידוריים של המנוע, הגנרטור ומכשירים חשמליים או אלקטרוניים נוספים. פעמים רבות אנו מוצאים את עצמנו רודפים אחרי מסמך או מספר קריטי, ב BoatClick הכל שמור ובלחיצה על המסך ניתן לייצא את הנתונים החשובים למסמך מרכז הניתן לשליחה, פנטזיה של כל יאכטונר כבר אמרנו?

מערכת המותאמת לצרכיו של כל שייט

בנוסף לשייטים, גם בעלי המקצוע יצאו נישכרים משימוש ב BoatClick. גדי חזן מחברת התחזוקה 'ארגו' שכבר נעזר במערכת, תיאר לנו כיצד מצא בה פריט קטן תוך מספר דקות ובכך חסך לעצמו זמן רב ובעקבות כך נחסך כסף לבעל היאכטה שלאחרונה קוטלגה ע"י הצוות של BoatClick.

אורי, הבעלים והמתכנן, הדגים לי כיצד ניתן למצוא את כל חלקי החילוף אשר אני צריך לצורך הטיפול החמש שנתי במנוע Yanmar כולל כל המקטי"ם של החלקים אותם אצטרך לטיפול ב-Sail drive כאשר היאכטה תעלה להספנה, הוא המשיך והסביר לי כיצד ניתן, ע"י סריקה של ברקוד כננת העוגן של Lofrans, לדעת מה המק"ט של הסלונאיד המתאים גם ל 12 וולט וגם ל 24 וולט ואם שכחתי באיזה מתח היאכטה שלי עובדת, העלאת פרופיל היאכטה לצג, הקפיצה מיד את המידע.

באתר של BoatClick מצוטט מנכ"ל Boot Dusseldorf, תערוכת השיט הגדולה באירופה, אשר משבח את תרומת המערכת לקהילת השיט הבין-לאומית ומציין את התאמתה לצרכיו של כל שייט. לדברי אורי, לא רק הנהלת תערוכת היאכטות התרשמה מהיכולות של המערכת אלא גם יצרנים גדולים מבינים את התרומה של המערכת לתפקוד טוב יותר של המערכות שהם מייצרים ולחוויית משתמש חיובית של הלקוח. רבים מהם כבר משתפים את אנשי הצוות של BoatClick בכל המידע שלהם ובטיפים של אלופים, אותם יודעים אורי וטל להנגיש לכם עד למסך הקטן שעכשיו הוא חכם גם ליאכטה או לסירה שלכם.

BoatClick כבר התקשרה עם לא מעט יצרנים מהמובילים בתחום, חלקם הם אותם יצרנים המספקים מערכות וחלפים ליצרני כלי השיט. BoatClick מאפשרת רכישה ישירה מהיצרן לשייט ובכך מדייקת את הרכישה, חוסכת טרחה והתעסקות הן מצד הרוכש והן מצד היצרן, התהליך הופך לפשוט למשתמש והרכש לרוב גם זול יותר.

מעולם לא הנגישו לי יאכטה בצורה כל כך בהירה וברורה ולא האמנתי כי נגיע ליום שאמצא וארכוש ציוד ימי ליאכטה בפחות מחמש דקות, כל זה על מסך הטלפון החכם, אינטואיטיבי ונעים לעין

לא ויתרנו על ניסוי בפועל, 'סי טרייל' בלשון המקצועית. הגדרתי לעצמי את 38 Beneteau Oceanis, יאכטה אותה אני מכיר היטב. מיד לאחר הגדרת היאכטה הוזמנתי לתור בה בעזרת הסיור הווירטואלי, החלטתי להקשות וביקשתי לראות באפליקציה את הקוודרנט – האביזר המחבר את ציר ההגה למערכת ההיגוי, הגעתי בדיוק למקום שאליו קיוויתי לא לזחול אף פעם ומיד מצאתי את הקוודרנט וגם את מד זווית ההגה.

נגיעה קלה במסך ומתברר שמד זווית ההגה הוא מק"ט 22014286 של Simrad אשר בדף המוצר שלו מצאתי גם את מדריך המשתמש ובנגיעה נוספת מצאתי מספר אופציות לרכישה מיידית של המוצר. מזל של מתחילים?, הרצתי במנוע החיפוש של הסירה שאילתה על Yanmar, מצאתי בקלות שני מנועים אפשריים כולל SAIL-DRIVE, בחרתי את הנכון ומיד מצאתי את כל מערכות הטיפול עפ"י שעות מנוע.

מעולם לא הנגישו לי יאכטה בצורה כל כך בהירה וברורה ולא האמנתי כי נגיע ליום שאמצא וארכוש ציוד ימי ליאכטה בפחות מחמש דקות, כל זה על מסך הטלפון החכם, אינטואיטיבי ונעים לעין.

המערכת עדיין לא הושקה, אבל האירוע צפוי בקרוב, בינתיים אם גם אתם רוצים את הסירה שלכם מאובזרת ומקוטלגת ולדעת שבכל עת שתדרשו היא זמינה בטלפון הסלולרי, פנו אל אורי וטל הם נכונים לסייר ביאכטה או בסירה שלכם ולקטלג אותה. זוהי מערכת אשר משנה מצב ותחסוך למשתמש שעות רבות וכנראה גם לא מעט מזומנים.

רוצים לדעת יותר? מעוניינים שגם הסירה שלכם תקוטלג ע"י הצוות של BoatClick?
צרו קשר: www.boat-click.com