EN

חיפוש

סטרים יאכטות - 20 שנות אהבה לים של טריו מוצלח

מאת: יורם ינאי ; צילום: מערכת כחול

זהו סיפור על חלומות, חלומות שמתגשמים. זהו סיפורם של שלושה שותפים בעלי חזון, יוזמה, יכולת ותשוקה, אשר לפני עשרים שנה, בצעדים צנועים אך החלטיים ועקביים, הם הקימו חברה שמומחיותה היא מימוש חלומות של אנשים.

סיפורה של חברת סטרים יאכטות החל בתחילת שנת 2000. שלושת השותפים היו באמצע שנות העשרים לחייהם: רועי קליימן, איתי זינגר ואורי עידן. ההתחלה הייתה צנועה – מתן שירותים של ניקיון, תחזוקה, הובלת יאכטות וחילוצן במידת הצורך. אבל המקום והזמן היו נכונים. במרינות שלחופי ישראל של אז עגנו כמה מאות יאכטות ומעט כוח מקצועי. השותפים הצעירים זיהו את הצורך – ונתנו מענה.

בימים אלה לאחר שני עשורים, סטרים יאכטות עוסקת במגוון פעילויות ימיות ומקצועיות בתחום כלי שיט לספורט ותענוגות. המגוון מרשים ובחלקו ייחודי. החברה פועלת בישראל ובעולם.

הכרות עתיקת יומין

רועי קליימן ואיתי זינגר מכירים עוד מבית הספר. רועי בוגר קורס חובלים, מפקד דבורה, ובהמשך מפקד שלב בקורס חובלים, אחרי השחרור הפליג באוקיינוס ההודי ועבד שם. איתי השלים הקפת עולם, הפליג הרבה על מנועיות ומפרשיות ורכש ידע מקצועי נרחב בשני הענפים. אורי עידן גם הוא בוגר קורס חובלים, גדל עם חבל ביד ומפרש מעל הראש והפליג כשייט תחרותי שנים רבות. יש דבר אחד המשותף לשלושתם: אהבה גדולה לים וקשר אישי אל כל מי שמפליג בו. בסטרים האהבה הזאת מתורגמת ליתרון עסקי ושרות מסור.

כל אחד מהשותפים מביא חבילת כישרונות וכישורים ספציפית לתחומו המתורגמת ליתרון תפעולי וניהולי. רועי אחראי על ניהול מכירת יאכטות חדשות ויאכטות מיד שניה, ניהול הספקים בחו"ל ועבודה מול המספנות בחו"ל בפרויקטים של יאכטות בינוניות וגדולות. אורי עוסק בניהול השיווק בישראל של מותגי סירות סקי קטנות ובינוניות וסירות מקצועיות, כמו כן אחראי על ניהול היבוא והלוגיסטיקה. איתי עוסק בניהול יאכטות גדולות ותחזוקתן וכן בהשכרת יאכטות עם ובלי צוות.

מתרחבים וגדלים

בשנת 2004 הרחיבו השותפים את הפעילות למכירת ותיווך יאכטות מנוע ומפרש חדשות ומיד שניה, הם התמקדו בגדלים של 20 עד 40 מטר, ברכישת כלי שיט אלו והבאתם לישראל. כך בנו השלושה פורטפוליו של מותגים מהמובילים בעולם. כיום סטרים יאכטות היא בין היבואניות הגדולות והמובילות ביותר בישראל בתחום היאכטות.
במקביל ליבוא יאכטות הקימו השלושה חברת בת, סי אליאנס בע"מ, שייעודה פרויקטים ימיים גדולים: הקמה, ליווי, יעוץ, ניהול מרינות ופיתוח נדל"ן.
החברה מייעצת בתחום של הקמת ושדרוג פרויקטים ימיים. פרויקט קרוב וגדול שבוצע על ידי החברה היא מרינה KARPAZ בקפריסין התורכית. החברה ליוותה את התכנון והבניה ובהמשך אף הכשירה את צוות העובדים ופיקחה על הניהול במשך שנים רבות.

רועי קליימן, איתי זינגר, אורי עידן

יאכטות בהתאמה אישית

לפני כעשור, החלו שלושת השותפים לעסוק בייעוץ תכנון ופיקוח בניית יאכטות בהתאמה חלקית או מלאה לצרכי ודרישות הלקוחות. תחום זה מהווה ייחוד מקצועי של החברה בתחום מכירת יאכטות. המיקוד הוא בלקוח ואם לדייק, במימוש החלום של הלקוח. השלושה פיתחו במשך השנים את היכולת לאפיין בדיוק רב, עבור לקוחותיהם, יאכטות מיצור סידרתי במידה ויאכטה כזו קיימת, במידה ואין בנמצא, הם יודעים לבנות יאכטה בהתאמה אישית (Tailor made). אמנם רוב היאכטות הנמכרות בשוק הן מיצור סידרתי אך בנוסף נבנות גם יאכטות ייחודיות. התהליך מתחיל באיפיון מפורט על פי מטרות והעדפות הלקוח. אחרי אפיון הצרכים מחפשים דגם קיים או מתכננים דגם ייחודי ((Custom maid. לאחר התכנון בודקים הצעות מחיר ממספנות שונות ברחבי העולם ומפקחים על הבנייה ותפעול היאכטה לרבות גיוס צוות וניהול.

מדגיש איתי זינגר: "השקענו רבות כדי להגיע למצב בו לחברה יש מענה מעולה לכל לקוח המגלה עניין ברכישת סירה או יאכטה בכל גודל שהוא. אנחנו מייצגים היום מיגון רחב מאוד של יצרנים מתכננים ובונים, החל מסירות מהירות לספורט ימי בכינרת, דרך יאכטות מפרש, מנוע, קטמרנים ועד ליאכטות- על".

Live Your Dream

יש כמה דרכים על מנת לקבוע האם עסק ימי הוא מצליח ומשגשג. אחת מהטובות שבהן בודקת את רשימת המותגים שהחברה מייצגת. מותגי-על בוחרים מייצגי-על. המיגון של חברת סטרים מרשים וכולל בין השאר: סירות ספורט מהירות של חברת Nautique, סירות חצי קשיחות של חברת Williams, יאכטות מנועיות של Jeanneau, מותג העל Sunseeker, יאכטות מפרש ייחודיות של Amel, קטמרנים מובילי שוק של Lagoon ויאכטות-על של חברת CNB. זאת רק רשימה חלקית – אך היא מעידה על ההצלחה מלאה.

מסביר רועי: "המטרה היא להגשים חלום ללקוחות שלנו, Live Your Dream זהו אחד הסלוגנים העיקריים של סטרים יאכטות. ללוות את הלקוח ולתרגם עבורו את החלום לצעדים מעשיים ברי מימוש". "לראיה", ממשיך רועי "במהלך 20 שנה ואחרי עשרות רבות של לקוחות שנכנסו לתחום דרכנו, יש מספר מצומצם מאוד של לקוחות שהחליטו לצאת אחרי שהבינו שזה לא מתאים להם. המשמעות היא שפיתחנו יכולת מאוד מדויקת, לא רק להבין את החלום של הלקוח ולהתאים עבורו בדיוק את כלי השיט שהוא צריך, רוצה ויכול, אלא גם להעניק לו חוויה טובה. יש כמובן את הלקוחות שהתחילו את המסע הימי שלהם איתנו וחוזרים אלינו על מנת לשדרג ולשפר. זו עדות חיה שאומרת הכל".

"כשמגיע לקוח חדש אני מבקש ממנו שיספר לי על עצמו ועל ניסיונו הימי ומה הוא בעצם מחפש. אם אין לו ניסיון קודם וגם אם הוא לא לגמרי מוגדר, אנחנו מבינים יחד מה הוא החלום ומתחילים לממש אותו".

״ללקוחות שלנו יש חלומות מגוונים. יש לא מעט לקוחות שמופתעים מהתובנות וההמלצות שעולות בתהליך הדיוק הזה". "יש לקוחות המעוניינים לצאת לכמה חודשים לקריביים בחורף ולחזור ויש כאלו שרוצים לבצע הקפת עולם מלאה. היה לנו גם לקוח שחשב להתחיל עם מפרשית 70 רגל ובמהלך הפגישות התברר שרמת השרות שהוא מבקש דורשת יאכטה הרבה יותר גדולה עם מקום למספר אנשי צוות ועוד.

רועי מפרט כי מה שמייחד אותם הם הרקע והניסיון שנצברו על ידי שלושתם, כל אחד עם היכולות הייחודיות שלו. "אנחנו הראשונים בארץ שהתמחו הן בסירות בהתאמה מיוחדת והן בניהול וליווי של לקוחות מסביב לעולם, עשינו את זה הרבה לפני שמכרנו סירות שייוצרו בייצור המוני. יש לנו לקוחות שהפליגו עם יאכטות שרכשו דרכנו לקוטב הצפוני והדרומי, יש כאלו שהקיפו את העולם פעם, פעמיים או שלוש פעמים ויותר. לא משנה איפה אתה נמצא בעולם, אנחנו עם הלקוח. מדובר על ליווי פעיל, מעשי ומעורב, מסביר רועי.

כשמדובר בניהול ותחזוקה, במיוחד של כלי שיט המפליגים הרבה ורחוק, מדובר על הפתעות. תמיד יש משהו טכני או אחר שצץ וצריך טיפול מקצועי וליווי צמוד וזה לרוב קורה בזמן הכי לא נוח ובמקום הכי מוזר ולרוב משום מה בשלשות. דבר גורר דבר. אין הרבה חברות שמעניקות מענה לאירועים האלו, לא רק בארץ אלא גם בעולם, וזה מה שאנחנו עושים, אומר רועי.

רק המוצרים האיכותיים ביותר

כך גם בתחום השכרת ספינות. סטרים יאכטות היא בין החלוצות בהשכרת ספינות גדולות, החל בעשרים מטר ומעלה. דוגמה להשכרה ייחודית היא הספינה של אונאסיס, 99 מטר אורכה, שהושכרה לחופשה. כשמדובר ברמת לקוחות כה גבוהה, סטרים מוודאת שהפרטים הקטנים ביותר יטופלו בדיוק מלא, החל בקפה של הבוקר, המשך במערכות ניווט ואנרגיה וצפונה משם. היום סטרים מספקת גם צ'רטרים של קטמרן 50 רגל באותה מסירות ורמת שרות כמו בצ'ארטר של מאות אלפי דולרים. האיכויות הללו מגיעות מאותו גרעין – מכירים, בודקים ומיישמים עד הפרטים הקטנים ביותר.

החלטה שקיבלו השותפים בשלב מוקדם היא לא לעבוד לא עם המוצרים והשירותים הפופולרים ביותר אלא עם האיכותיים ביותר. זה ניכר בפורטפוליו של החברה הכולל רק את המוצרים המשובחים ביותר בכל נישה. ביאכטות, סטרים מייצגת את SUNSEEKER, בכנרת מייצגים את NAUTIC ובמפרשיות, את Amel כל המספנות הללו הן בחזית הטכנולוגיה והאיכות. גם בבנית כלי השיט וגם בשרות ותחזוקת כלי השט לאחר המכירה. לאחרונה, קבלה סטרים לייצוג גם את מותג הקטמרנים LAGOON, אחד ממפעלי הקטמרנים הגדולים בעולם.

איתי, עידן ורועי החלו לפעול יחד בשוק הימי לפני עשרים שנה, הם עלו משיפולי חדר המכונות אל ראש התורן, כשאותו די-אן-איי מנווט אותם: איכות השירות, ירידה לפרטים, ליווי מעשי צמוד ודיוק מקצועי ברמה הגבוהה ביותר.

דילוג לתוכן