גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > מסלולים להפלגות > הפלגות בתורקיה
הפלגות בתורקיה
חזרנו אליך שנית ביקור בבודרום ומפרץ גוקובה
גילוי נאות: אני חושב שאזור בודרום שבטורקיה הוא אחד מאזורי השיט היפים בעולם. נאמן להשקפתי זאת, אני משתדל להפליג שם לעיתים קרובות. לצערי בשל אחד מדיירי האזור (כפי שתקראו בהמשך) ירדה בשנים האחרונות תדירות הביקורים שלי במפרץ המקסים והגדול של גוקובה (GOKOVA), ביקורים אשר החלו בשנות השבעים.

רשמים מהחוף הטורקי
סתיו היא העונה המועדפת עלי להפלגה בחוף הטורקי. המרינות ועיירות החוף נרגעות ממהומת הקיץ, הרחובות פחות צפופים, במפרצים אתה רואה יאכטה אחת או שתיים ולא עשרות, מי הים עדיין חמים ועוצמת הרוחות רגועה יותר. באוקטובר התחלנו את הפלגתנו חזרה לארץ תוך שאנו "מגרדים" את החוף הטורקי. אחת ממטרות ההפלגה מבחינתי הייתה לבחון את היחס לישראלים, הן של הרשויות והמרינות והן של האזרח הטורקי.

טורקיה ,סתוו 2013
בשנים האחרונות, לאחר אירועי המרמרה, התמעטו מאוד ביקורי שייטים ישראלים בטורקיה, במיוחד של שייטים השוכרים יאכטות (צ'רטר) בחופים שעל יופיים יש הסכמה כללית. כמנהלת בחברה העוסקת בהשכרת יאכטות, חשתי בקיץ האחרון התעוררות בביקוש של שייטים ישראלים לחזור ולהפליג בחופי טורקיה. גם גרף ההזמנות לעונה הבאה נמצא בעלייה.

המרינה החדשה בקאש
טורקיה וישראל נמצאות בשפל מדיני עמוק, אבל עדיין יש שייטים ישראלים אשר אינם מוכנים לוותר על המפרצים הקסומים והשרות האדיב. אמנם רבים מאיתנו מדירים את רגלינו מטורקיה, אך טוב לדעת כי במרינות עצמן השייטים הישראלים עדיין רצויים. ידידיה גת מספר לנו על המרינה החדשה בקאש.

על מפרצים ובישולים – דרך טעימה לחוות חופשת שיט
לדעת רבים ומנוסים איזור מפרצי גוצ'ק – פיטייה הם אחד מאזורי השיט היפים בעולם. מפרצים קטנים ועטורי חורשות, מים צלולים, אתרי עתיקות וכל זאת בצד מרכזי קניות ובילויים. בקיצור, כל מה ששייט מפנטז עליו.
ההפלגה המתוארת בוצעה בחודש אפריל, מיד לאחר ליל הסדר. מי המפרץ טרם התחממו ומהשמיים מטפטף לעיתים גשם קל או סופות רעמים. ימים קרירים אלה, במהלך חופשת פסח הופכים את ההפלגה שהורגלנו אליה לשיוט שונה לחלוטין. בקטמרן מדגם "לאגון 380" היינו זוג הורים בוגרים, שלושת ילדיהם, שתי נשותיהם ותינוק אחד בן שמונה חותקנות מס חדשות בטורקיה
החל מה- 1.1.2009 כל יאכטה הנכנסת לטורקיה מחויבת להציג רשימת ציוד

הפלגה באורחניה
" ingilizce billior musunuz? – אתה מדבר אנגלית ? "(מתוך מילים שימושיות תורכית-אנגלית בפיילוט בוק)טרום עונה בתורקיה
מדוע להפליג בתורקיה: כי היא קרובה. את שאר הסיבות (הטובות) תמצאו בכתבה.

טורקיה כל כך קרוב כל כך יפה
הפלגה מגוצ'ק לפיניקי בדרום תורקיה

צפונה לאיסטנבול
היאכטה jade sea מפליגה מהרצליה לאיסטנבול. סיפור שיט.

לשוט ביחד ולחוד
סיפור הפלגת ה"פלוטילה" - שייטת יאכטות בתורקיה

© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<