גליון 85- ינואר 2021
הגיליון הדיגיטלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו בכל מקום! 
דף הבית > מסלולים להפלגות > הפלגות באירופה
הפלגות באירופה
צפונה יותר
מאת גיורא קדר

לקראת העונה השנייה שלנו בים הבלטי, בואכה שוודיה ופינלנד, היינו כבר "ויקינגים מנוסים" או לפחות ככה חשבנו. הקיץ של 2017, הגשום והקפוא, לימד אותנו כמה תובנות נורדיות. מצוידים בגרביים עבות, מעילי סערה עבים יותר ועוד פטנטים נגד קור (רמז: בבקבוקים) נחתנו בקופנהגן, אבל לאחראי בשמיים על המחלקה הצפונית היו תכניות אחרות. בבוקר התעוררנו מאוחר ויצאנו עם הקפה לקוק פיט, חשבנו שאנחנו הוזים...

לילה אחרון עם בת הים הקטנה
הפלגה סביב זילנד, האי המרכזי של דנמרק, חופנת בחובה המון הרפתקאות, היסטוריה ונמלים עתיקים וקסומים. סיפור נוסף בסדרת ההפלגות בים הבלטי וארצות סקנדינביהסקוטלנד 2017
בוקר בהיר אחד, לפני יותר מחצי שנה, שאל אותי עמית הרי, המנהל המקצועי של סיילור, מה דעתי על רעיון של "פלוטילה בסימן טיול שורשים". עם יד על הלב ובכנות, הרעיון לפלוטילה במרוקו או עיראק נשמע לי מטורף לגמרי אבל מהר מאוד הבנתי שעמית מתכוון לשורשים שלו ולא לשלי.

בת הים הקטנה ובת הים הגדולה
חליפת סערה טובה, כובע צמר, ביגוד טרמי כפפות שיט עבות, מגפיים, היו רק חלק מהציוד שארזתי להפלגה בים הבלטי. במדריך החופאות קראתי כי בחודשי הקיץ הטמפרטורה בלילה יכולה לרדת לסביבות 10 מעלות ופחות, בצירוף רוחות של 30 קשר ומעלה מלוות בסערות ברקים וגשם. איזי, הסקיפר המארח שלח לי מסרון מעודד יום לפני הטיסה: תביא ביגוד חם - קצת קריר. עם תחזיות אופטימיות כאלו וזיכרונות מהפלגות קרות עד קפואות שהפלגתי בים הבלטי בעבר הגענו זוגתי ואני לקופנהגן.

חופשת שיט. בעיקר שיט
מדריך השיט ערן קלץ יצא עם חניכיו לקורס מתקדם באיים הקנאריים, השם מעיד על הפעילות: חופשת שיט מתמקדת בעיקר ב.......שיט! האם אתם באמת אוהבים להפליג?
אני משתדל לא לסרב להזדמנויות להפליג כשהן "חובטות בפרצופי" (למרות שכבר מספר פעמים הן חבטו חזק, סירבתי למגינת ליבי, ונשארתי עם צלקות נפשיות). כשהבוס ביקש באתרעה קצרה שאעביר קורס IYT Yacht master באיים הקנאריים עשיתי את עצמי מתלבט, קניתי זר פרחים לזוגתי, ועליתי על מטוס עם הספר Heavy weather sailing של Bruce. לא יכולתי לפספס את האירוניה במצבי, כאשר כ

מנסים את הברקודה
ביאכטת דיג עם שני מנועי חיצון- מקפריסין לישראל

אומרים לנו שיש שיט אחר
תשכחו את כל מה שידעתם על חופשה ימית עד היום, כי הפלגה ב- Tallship זה הדבר האמתי.
בחודש אפריל יצאנו עשרים וארבעה מעובדי "דרך הים" (מועדון ובית הספר לשיט) לשבוע הפלגה על גבי Tallship מאמסטרדם שבהולנד ועד קיל שבגרמניה, וגילינו עולם אחר.

חוויות כחולות מהים השחור
עמיחי כהן הפליג עם ספינתו, יאכטה מדגם בנטו אושיניס 40 כשלושה חודשים בים השחור. הוא ביקר בחוף הטורקי, האוקראיני, הבולגרי והרומני. סיפור על הפלגה ביעדים לא מתויירים, שאת מספר היאכטות המפליגות בהם ניתן לספור על שתי כפות ידיים. חוויה מומלצת למי שמחפש יעדי הפלגה חדשים.


התעלות של אירלנד הירוקה
אחרי מספר שנים של הפלגות בקו קפריסין, תורכיה ויוון החלטנו לנסות משהו חדש: שיט תעלות. אולי בגלל "חולשה" למוסיקה אירית החלטנו על שייט תעלות באירלנד.
טסנו לדבלין, משם נסענו למרינהEmerald star בעיירהBelturbet על גדות הנהר Erne.

פינלנד
180,000 (כן, מאה ושמונים אלף) איים מקיפים את חופי הארץ הצפונית שבגבולה הצפוני עובר החוג הארקטי. חוץ מזה בפינלנד בערך אותו מספר של אגמים, והכול צבוע בגוונים שונים של ירוק - בתנאי שבאת בקיץ. במבט על חופי פינלנד הם נראים כמו גן עדן לשייט המתחיל, אבל רק במבט - ובתנאי שבאת בקיץ, בחורף הכול מתחלף ללבן.

הייתי ויקנגי
הייתי ויקנגי

תעלות אנגליה
שיט מסוג אחר, הפלגה רגועה בתעלות המים המתוקים של אנגליה

נורבגיה
יש חיים אחרי אוסלו - שני זוגות יצאו להפליג בדרום נורבגיה. סיפור ההפלגה וטיפים חשובים

© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<