גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > קיאקים
קיאקים
קיאקים בליווי יאכטה חוצים מקפריסין לישראל
אל שיאי "בפעם הראשונה בהיסטוריה" מצטרף ההישג של מועדון "טרה סנטה" מהרצליה: חציית הים התיכון מקפריסין לישראל בקיאקים.
על ההכנות והביצוע המרגש בכתבתו של קובי שדה, שנטל חלק בחציה.


קיאק בנשמה
כמה פעמים יצא לכם לבהות מול המסך הקטן, בערוץ הנשיונל ג'אוגרפיק, ולפנטז על רפטינג במימיו השוצפים של אשדות נהר סוערים אי שם באפריקה. אפשר לפזם "לו אני הייתי שם", ואפשר לנסות ולממש את הפנטזיה. זה הרעיון העומד מאחרי קבוצה גדלה והולכת של קיאקיסטים ישראלים המגשימים את החלום, אמנם לא באפריקה, אלא בעיקר בקטעים מסוימים של נהר הירדן, שבתקופה זו של השנה זורם בשצף אל הכנרת.


מסע הקיאקים לאלסקה ובחזרה
יש רשימה של אתרים על הגלובוס, שהמסע אליהם הוא בגדר חלום, פנטזיה. אחד המקומות הללו, הוא ללא ספק אלסקה. עמירם ונורית, בעלי פאב עמירם המפורסם בסוף דיזנגוף בתל אביב, יורדי ים מוכרים מאוד בחוף תל אביב (חסקה..חסקה … ) הגשימו את החלום הזה, בדרך האותנטית, ואולי היחידה שיש: שייט קיאקים.

לשבת על גג הקיאק
בלי מנוע, בלי מפרשים ובלי מסעות פרסום אגרסיביים. קיאקי ה - SIT ON TOPS הפכו בשנים האחרונות לצעצוע הימי (והעממי) האולטימטיבי של חובבי הים הישראלי והעולמי. סקירה על כלי השיט המופלא הזה, שיודע לשוט למרחקים, להשתעשע עם הגלים, ואפילו להציל בחורות יפות ממלתעותיו של כריש רעב.

המסע אל ה"לונג רפיד"
עומר מי דן, מגיש תוכניות האקסטרים בערוץ השני, לוקח אותנו למסע קיאקים מרתק בשלושה נהרות גועשים בדרום תורכיה בחסות חברת "ימית". יחד עם הקיאקיסטים המנוסים, תום, אורן ועידו, הוא מוכיח שבמסע האקסטרים דרוש אומץ, כושר גופני אבל לא פחות מזה טכניקה וקבלת החלטות.

האביב הטורקי קורא לה
האביב היא עונה נפלאה לשייט קיאקים בכלל ובמיימי המפרצונים הטורקיים בפרט. איילה לשר, מדריכת קיאקים מנוסה, עומדת לצאת בשבועות הקרובים זו הפעם השלישית בראש קבוצת קיאקיסטים לשיט באזור הריבירה הטורקית. "אני לא מכירה דרך יותר כייפית להכיר את הארץ הנפלאה הזאת לפני ולפנים," היא אומרת, ויודעת על מה היא מדברת.

קטן אבל בטוח
הקיאק נחשב בקרב אנשי הים ככלי בטוח ונוח יחסית. מתחילה הוא יועד לשייט חופים ונהרות יותר מאשר לחציית אוקיאנוסים. יתר על כן, תפעולו פשוט ונוח. משוטים, אביזרי בטיחות בסיסיים וזה כמעט הכל. אלא שבתנאי ים או נהר מסוימים, גם הכלי הסימפטי הזה, עשוי להיות בעייתי ומסוכן. בסך הכל בין אם מדובר בנהר גועש או בים סוער, יש לנו עסק עם הטבע. וטבע כמו טבע יכול להיות נפלא אבל גם בלתי צפוי לחלוטין. במצב עניינים כזה, לא נותר אלא לתת לטבע את הכבוד הראוי ולהתכונן כיאות.

קיאק חוצה את האטלנטיק
"כיבוש האוורסט" של הקיאקים – כך כונה מבצעו של פטר גריי. פטר החל לחתור בקיאקים במסגרת שירותו בקומנדו הימי הבריטי, שם גם השתתף בפעולות מבצעיות בכלי – שיט אלו. שגיא נחושתן מדריך קיאקים במועדון טרה סנטה אשר במרינה הרצליה פגש את פיטר ותרגם את סיפורו המדהים.

קיאקים משיטים בכייף
איך לגמור את השיעור הראשון, מבלי לבלוע את כל המים באגן המזרחי של הים התיכון. נטע דגן ממועדון "לב הים" מלמדת כיצד להשיט טורינג קיאק במימי חוף הילטון בתל אביב, ליהנות, ואפילו לחזור הביתה בשלום.

קיאק בהתאמה אישית
תהליך ההתמקצעות הגדלה והולכת של ענף הקיאקים בישראל, מביא לדרישה גדלה והולכת לקיאקים המותאמים אישית למידותיו ולפעילותו של השייט. איך מתמודדים עם מגוון הקיאקים המיובאים כיום ארצה מבלי ללכת לאיבוד ואיך לבחור את הקיאק ממנו ניתן יהיה להפיק את מיטב הביצועים ומירב ההנאה. בחירת קיאק הופכת בשנים האחרונות לתהליך אישי כמו בחירת בגד, מכונית או פריט ריהוט לסלון. חשוב שיהיה נוח, פונקציונלי לצרכיו של המשתמש, תואם את טעמו האסתטי ולא פחות חשוב במקומותינו, שאפשר יהיה להשוויץ איתו בשבת לפני החבר'ה.

קיאקים בראש הנקרה
קיאקים בראש הנקרה


"מעניין אותך להצטרף לטיול קיאקים בראש הנקרה?" שאל העורך. חשבתי שנייה ושחררתי "כן" הססני, כי בכל זאת, מה לי ולקיאקים? אני הרי גולש ולא חותר, אבל סוף שבוע בחברתם של המשוגעים לדבר גילה לי תחביב חדש שהולך ותופס תאוצה בקרב אנשים מיושבים בדעתם, חתך הגילים מ-18 עד 60, בנים כבנות (כבת, אם לדייק). "תכתוב שתבואנה עוד בנות," ביקשו החותרים. גם לקרן, הבחורה היחידה בקבוצת הזכרים (להוציא את המדריכה המקסימה, איילת), חסרה הנוכחות הנשית, "זה לא נעים להשתרך לבד מאחור כל הזמן,"

קיאק עם לילה
טיול קיאקים מסוג שונה, מציע מועדון הקיאקיסטים "לב הים" לחבריו. זה סיפור נינוח על חתירת לילה נינוחה מחוף הילטון עד לחוף תל ברוך וחזרה, כולל הקומזיץ והמסיבה שבאמצע. מסע קסום אל השקט של הלילה והאורות המנצנצים מהחוף.

משט הקיאקים ה-I בהרצליה
חוף אכדיה בהרצליה מתחיל להראות כמו כפר אסקימוסי... בזה אחר זה גולשים אל החוף קיאקים צרים וארוכים ונאספים יחדיו למשט הקיאקים הימיים הראשון בארץ. אנו מברכים אחד את השני לשלום, בוחנים את הקיאקיסטים והקיאקים שלהם (את מי אני לא מכיר ? ומי נראה לי שיש לו סיכוי להגיע ראשון? באיזה משוט היא משתמשת ?) וניגשים לאוהל ההנהלה הצבעוני להירשם לתחרות. ישנם שני מקצים, אחד עממי של 3 ק"מ והשני אתגרי 10 ק"מ. אני מבחין בסיפוק ש % 90 מהחותרים נרשמים לאתגרי, הקטגוריות הן: גברים עד גיל 40, גברים 40 +, נשים וקיאק זוגי.


בקיאק אל הזוהר הצפוני
צוות מדריכי מועדון טרה סנטה ממרינה הרצליה יצא למסע קיאקים אתגרי באלסקה. הדס פלדמן ושגיא נחושתן מדריכי קיאקים בכירים מספרים על קרחונים, מפלים, ליוויתנים, כלבי ים וחניות בלתי נשכחות (חלקן פחות נעימות).

הקפת איסלנד בקיאק - עוד הישג ישראלי.
שיא עולמי לחותרת ישראלית בהקפת איסלנד

© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<