גליון 85- ינואר 2021
הגיליון הדיגיטלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו בכל מקום! 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2015
חדשות הים 2015
ראיון עם עמרם בן ישי – מנהל מחלקת כלי שיט קטנים
עמרם בן ישי מונה לאחרונה כמנהל המחלקה לכלי שיט קטנים (קש"ק) ברשות הספנות והנמלים (רספ"ן). רספ"ן היא רשות השייכת למשרד התחבורה והיא הרגולטור האחראי על נמלי ישראל כולל המרינות, הספנות הישראלית כולל יאכטות וכלי שיט קטנים וימאים כולל משיטי כלי שיט קטנים. הגוף המטפל בכלי שיט קטנים ומשיטיהם הוא מחלקת הקש"ק. באנשי מחלקה זאת נפגש כל שייט, בין אם במהלך בחינות המשיט, בטיפול ברישום וברישוי כלי השיט או כאשר מוגש דו"ח על עבירת שיט. לרגל כניסתו לתפקיד, נפגשנו עם עמרם מנהל המחלקה חדש, לשיחה על פעילות המחלקה ו

SALONE NAUTICO תערוכת הספינות בגנואה/ איטליה
אחת לכמה שניים מגיע טלפון מגל קדר, שנפתח בשאלה: אתה יכול? פנוי? אני מבין את משמעות הביטוי הישראלי הוותיק 'דין התנועה' ....? השנה, שלושה שבועות אחרי שיחת הטלפון הזאת אני על המטוס בדרך לתערוכת הסירות בגנואה כעיתונאי אורח של UCINA והמשרד הממשלתי האיטלקי לפיתוח כלכלי.
בגנוTה פועל הנמל הגדול ביותר באיטליה והשני בגדלו בים התיכון. הנמל שוכן במפרץ בו המים החמים של הים התיכון יחד עם האוויר הקר הנושב מהרי האלפים יוצרים את שקעי גנואה הכל כך ידועים באזורינו. העיר גנואה היא בעלת היסטוריה עשירה,

שיגעון השיט הצרפתי - תערוכת השיט פאריס 2015
ב 6 לדצמבר עמדו 500 חותרי סאפ על קו הזינוק בנהר סיין החוצה את פאריז. המארגנים הודיעו לצופים הרועדים מקור כי הם צופים בתחרות הסאפ הגדולה בעולם. אני לא יודע אם זאת התחרות הגדולה בעולם אבל בלי ספק תחרות סאפ בלב פאריס כשברקע ברקע מגדל אייפל היא חוויה מיוחדת. אירוע זה (13 ק"מ למקצוענים ו11 ק"מ לחובבים) בא לציין את פתיחת תערוכת השיט של פאריס. אין ספק פתיחה מרשימה.

יאכטה התרסקה על שובר הגלים בהרצליה
בסוף נובמבר יצאה יאכטה מפרשית באורך כ-30 פיט להפלגה קצרה מול חופי הרצליה. היאכטה בנויה מאלומיניום, דגם ברוס רוברטס אוישה על ידי 4 מפליגים. הסקיפר היה בעל היאכטה. בעת היציאה לים, נשבה רוח של עד 10 קשרים, לא הייתה עננות. הים היה גלי, עם גלי גיבוע של כ- 1.2 מטר בקרבת החוף.

מזרח תיכון חדש – הפוליטיקה כבר כאן
איך שזמנים משתנים. במשך 24 שנים הפליג משט הא.מ.י.ר בחופי מזרח הים התיכון. עשרות יאכטות הפליגו מחופי טורקיה לקפריסין, סוריה, לבנון, ישראל ומצריים. זה לא היה משט פוליטי אלא משט בינלאומי של שייטים.

טיפול עצמאי בגנרטור גרם למוות
אירוע עצוב שאירע באנגליה, בא השנה לסיומו עם פרסום מסקנות הבדיקה של הרשות לחקירת תאונות ימיות באנגליה.

אם ליאכטה היו גלגלים?
האם נמצא הפיתרון למצוקת העגינה? חברת SEAGLASS הניו זילנדית השקיעה מליוני דולרים בפיתוח סירה חצי קשיחה – חצי נוסעת.

להרים מפרש בקלות
כמה מאתנו לא היו רוצים להחליף את הכננת המכנית ביאכטה בכננת חשמלית? אבל כששמעו את עלויות ההתקנה ואת העבודה הנדרשת שכוללת פרוק והרכבה של הכננת הקיימת, קיבלו רגליים קרות וויתרו.

הבטחות כמו חול... חלום הגדלת המרינה בצפון הולך ומתרחק
בגיליון כחול 55 שיצא בחודש יולי 2013, דיווחנו על יוזמת ״די לחלום״ של שייטי חיפה להרחבת המרינה בקישון (מעגן שביט). באותו הזמן, בין היתר בעקבות ההפגנה והעצומות, הובטח לראשי המאבק שיש כוונה להרחיב את המרינה לפתרון מצוקת מקומות העגינה, לשפר את התשתיות ועוד. ההבטחות נמוגו במסגרת תכנית המתאר החדשה של חיפה (חפ/2000). לא רק שאין בשורות טובות לשייטים ולחובבי הספורט הימי - האופק נראה קודר מתמיד!

מדריך למחפשת עבודה: להתחיל לעבוד כאשת צוות על יאכטת על
כלי השיט הגדולים בעולם אינם יכולים להתנהל מעצמם. הבעלים מגיעים ומצפים למצוא את כלי השיט נקי, מאורגן ומוכן להפלגה. הבעלים מפליג על כלי השיט במקומות שהוא מעוניין ומצפה שכלי השיט יצפה לו שם מוכן, מתודלק ומבריק.
לצורך אחזקת היאכטות המכונות יאכטות-על יש צורך באנשי צוות: ימאים, מכונאים, אנשי ניקיון, טבחים ולעיתים אף דיילות. אלה, עבדה בניהול יאכטות-על במשך 4 שנים בארץ ובחו"ל, והיא מעבירה לנו את מסקנותיה משנים אלו.

גורדון בחוף הילטון
מסתבר שכמה מטובי הקיאקיסטים בעולם הם תושבי בריטניה הגדולה, ערש שייט היאכטות. למה דווקא באי למוד גשמים, סערות, זרמים חזקים, וגאות ושפל, יש קיאקיסטים כל כך טובים? כנראה שיש משהו מיוחד במים הקרים של המחוזות הנידחים בממלכה. לפני שנתיים אירח מועדון לב הים בחוף הילטון בתל אביב את המדריך המעולה מוויילס, פיט ג'ונס, שהעביר סימפוזיון מתקדם לחתירה בקיאק. השנה הגיע לכאן מדריך קיאקים מהצמרת העולמית - גורדון בראון, הסקוטי.
מזג האוויר לא האיר פנים לסימפוזיון - או יותר נכון האיר פנים יותר מדי. שבוע אחרי א

מעוצבת ומהירה-סלונה 33
היצרנית הקרואטית המצליחה סלונה השיקה יאכטת מפרש באורך 33 רגל.

הן הולכות וגדלות – קבלו את ה- JEANNEAU 64
חברת JEANNEAU השיקה בתערוכות הסתיו את יאכטת הדגל החדשה של JEANNEAU , דגם ה- 64 פיט!

הצעצוע הכובש של הקיץ!

תהיתם פעם איך זה לנווט בתוך המים כמו דולפין? ה - SeaBob הוא מעין הכלאה בין אופנוע ים וגלשן עם ידיות אחיזה, בעל יכולות תמרון מדהימות. החזיקו חזק וקיפצו בין הגלים או צללו לעומקים במהירות. הכלי הפשוט הזה יצר קטגוריה חדשה לחלוטין של רכבי פנאי וצעצועי היוקרה!

שרות לאסדות הצלה מתוצרת PLASTIMO
בשעה טובה, החלה לפעול בארץ תחנת שירות בינ"ל, מורשה, לאסדות Plastimo. תחנה זו הינה היחידה בישראל אשר מספקת כיום שירות רשמי ומוסמך לאסדות הצלה וזאת לאחר הפסקת פעילות מ.ג.מ אשר סיפקה שירות זה בעבר לכלל סוגי האסדות.


יציב, רב תכליתי קל לניווט ולניוד - חוויה בטוחה לכל המשפחה
הקאנו הפתוח אינו כלי שייט מוכר בארץ, לעומת זאת הוא כלי שייט נפוץ ביותר בארה"ב וקנדה. הקאנו הינו כלי שייט בעל אופי מיוחד, הוא שימש את האינדיאנים במסעותיהם בנהרות ובאגמים עוד בימים עברו. הקאנו היום עשוי פוליאתילן חזק, עמיד וקל. טכניקת הייצור מוזילה את הקאנו ועושה אותו שווה נפש לכל כיס.

קול קורא - מעשה טוב
יום המעשים הטובים אמנם חלף, אבל רגע לפני חג החירות, יום הזיכרון, וחודשים מספר לפני חלוף שנה למלחמת צוק איתן, אנו קוראים לכם להירתם ליוזמה חשובה.

חופשה אביבית בקפריסין
מרינה קרפז בקפריסין מזמינה את השייטים הישראלים לביקור ויוצאת במבצע הנחות לשייטים!


נמל המפרץ, ח"פ 2000 מעגנה ליאכטות וענף השייט בחיפה
תגובת דובר ערית חיפה לכתבה בנושא פיתוח מעגן שביט בחיפה

© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<