גליון כחול 86 
דף הבית > וייקבורד וסקי מים
וייקבורד וסקי מים
גרירה נכונה של אבוב
איך גוררים אבוב?

גרירת אבוב נחשבת לספורט ימי פופולרי. היא אינה מצריכה הדרכה או ידע קודם. בשנים האחרונות, גרירת אבוב לשימוש פרטי ומשפחתי, הפכה פופולארית מאוד ועדות לכך אפשר לקבל בחנות האבזרים שלנו, בה חלה עליה ניכרת במכירת אבובים לגרי


וויקסרף – איך גולשים?
הפופולאריות של גלישת הוויקסרף הינה בשיאה בשנים האחרונות, הסיבות לכך רבות ומגוונות, זה ספורט מהנה, כיפי, והכי חשוב – מאוד קל ללמידה!
אני, במועדון הוויקבורד, וויקסרף וסקי המים שלי מלמד הרבה איך לגלוש וויקסרף, מרבית הגולשים, גם אלו שלהם זה הניסיון הראשון בכל סוגי הספורט הימי שמאחורי סירה, מצליחים לעמוד על הגלשן ומופתעים כמה קל ללמוד וכמה כיף לגלוש על הוויקסרף.

וויקסרף - השיפורים הטכנולוגיים בסירות הסקי
מאת אור קדר.
היום ברור כי וויקסרף (גלישת גלים אחרי סירה) הוא הלהיט בענף הספורט הימי. תחום הוויקסרף הולך וגדל וחידושים ושיפורים טכנולוגיים צצים מכל כיוון, הן מבחינת הגלשנים והן מבחינת סירות הסקי והמוצרים המשלימים. בעקבות שיפורים אלו, אנו, הגולשים, גם המתחילים וגם המנוסים שבינינו, נהנים מגלישה מהנה, חלקה, קלה ובטוחה יותר! כתוצאה מכך אנו יכולים גם לשפר את רמת הגלישה שלנו.
בכתבה הקודמת סקרתי את הנושא מהיבט ייצור הגלשנים וההבדלים בין סוגי הגלשנים. בכתבה זו בחרתי לסקור בקצרה את השיפורים הט

גולשים גם בחורף? כך תבחרו חליפה מתאימה
גלישה בחורף הישראלי איננה דבר חריג, מזג האוויר נוח והכינרת שקטה רוב הימים. מיעוט המפליגים והתנועה הפחות עמוסה, תורמים גם הם לחוויית הגלישה. גם הים התיכון מזמין בחורף פעילות ימית. טמפרטורת המים ברוב חדשי החורף גבוהה מטמפרטורת המים בחדשי הקיץ באירופה. אך עומס הקור המוגדר כשילוב טמפרטורות נמוכות לרוח הנוצרת בשל מהירות ההפלגה , מחייב אותנו להתלבש בהתאם, ביחוד אם אנחנו רוצים לגלוש מעבר לדקות ספורות וליהנות גם מההפלגה עצמה.
ריכזנו כמה טיפים על מנת שתוכלו לבחור את חליפת הגלישה הנוחה ביותר עבורכם.

וויקסרף: מדריך שימושי ללהיט עולמי.
וויקסרף הוא הלהיט האחרון בעולם הספורט הימי המוטורי. אם בעבר היו כל העוסקים בענפי הספורט הימי המוטורי נגררים באמצעות חבל בירכתי הסירה, הוויקסרף מתבצע ללא מגע כל שהוא עם הסירה למעט בשלב היציאה מהמים.

צריכת דלק בסירות ואופנועי ים
לפני כל הפלגה יש לתכנן את יום השיט ולהיכן אנחנו מתכננים להפליג. בהתאם, יש להתחשב גם בכמות הדלק שיש במיכל אל מול אופי הפעילות שלנו באותה הפלגה (סקי/ וייק או סתם הפלגת כיף).
צריכת הדלק של כלי שיט נובעת ממשקלו ומגודל המנוע שלו והיא משתנה מסירה לסירה, אבל, לצריכת הדלק בפועל יש גם גורמים אחרים בהם יש להתחשב בתכנון השיט שלנו.

כנרת 2016 סיכום, מבט קדימה וכמה טיפים חשובים.
שנת 2016 בפתח ותוך עשור אנחנו רואים שינוי גדול בתחום הספורט הימי בכנרת ובישראל.
יותר ויותר גולשים מצטרפים לעולם הוייקבורד, הוייקסרף וסקי המים ויותר יותר סירות מגיעות למי הכנרת, אילת והים התיכון, מה צפוי לנו ב-2016?

העלאת כלי שיט לעגלה - טיפים
במדור הקרוב אני רוצה להתייחס לנושא העלאת הסירה מהמים אל הטריילר (העגלה הגוררת).
בעקבות חורף חלש מאוד השנה, נוצר מצב בו מצב מפלס המים בכנרת בפתיחת עונת 2016 נמוך מאוד . בעקבות כך, נוצרות בעיות שלא היינו מודעים אליהן בשנים האחרונות.

משחקי איל"ת באילת – חגיגה מלוחה !
כמו בכל שנה, גם השנה, אנחנו מקיימים במהלך חודש מרץ את תחרות סקי המים והוייקבורד בעיר הנפלאה אילת.
התחרות היא חלק ממשחקי אילת שאותם מארגנת עמותת איל"ת: התאחדות לספורט תחרותי שאינו אולימפי.

מבריקה ונקייה
הפעם במדור: כיצד לשמור על סירתכם נקיה ומצוחצחת על מנת שתיהנו יותר בהפלגה הבאה וגם תשמרו על ערכה בשוק.

איך להימנע מהחפה בכינרת?
ככל שתחום השיט גדל וכמות הסירות בכינרת גדלה כך נגרמים יותר נזקים לכלי השיט. חשוב לזכור כי עם קבלת רישיון המשיט עדיין יש הרבה ללמוד, במיוחד באגם הכינרת, ואין חכם כבעל ניסיון. מאתלצבירת ניסיון, חברים, דרוש זמן.

אפודות ציפה ומניעת תאונות
את הטור הזה אני רוצה להקדיש ללוחם מג"ב, טל קדושים ז"ל. טל, בן 21 במותו, תושב פוריה עילית, אשר יצא לחופשה בכנרת במשך חג הפסח. טל נפגע בתאונה טרגית, בהתנגשות בין סירה לאופנוע ים. תוך כדי התאונה כנראה שאפודת הציפה של טל נתלשה ממנו וטל שקע לעומק הכינרת. בגלל היכרותי עם המקרה והיכרותי עם המשפחה הנפלאה של טל, והרגישות בנושא אני לא רוצה לכתוב או להתייחס לתאונה או למקרה הספציפי הזה.

פציעות ומניעתן
עולם סקי המים הישראלי הולך וגדל,יותר סירות נראות במים ובכל עונה, מתווספים לתחום גולשים נוספים. ככל שהענף גדל ,כמות הגולשים במים מתרבה משבת לשבת. ברצוני להסב את תשומת ליבכם למספר פציעות שנתקלתי בהן במשך השנים ,ולהציע דרכים למניעתן. אנו מודעים לכך שבכל ספורט אתגרי ישנם סיכונים, אבל אם נקפיד על כמה כללים נוכל בהחלט למנוע ולצמצם משמעותית את הסיכוי לפציעה.

איך להנות מבלי לסכן או להסתכן
עבודתי בכינרת מלווה במפגש עם משיטי סירות מהירות ואופנועי ים. המפגש גורם לי לחשוב כי יש צורך לרענן את המשיטים לגבי מספר חוקי שיט בסיסיים. אני אינני חושב שמי מהם עובר על החוק בכוונה, אלא שלעיתים יש צורך בריענון ותזכורות לחוקי שיט חשובים בכינרת בפרט.

טיפול והכנת ציוד הגלישה לקיץ ובנוסף: טיפולים שנתיים תחזוקה ושדרוגים.
הקיץ כבר כאן, המים התחממו והכינרת מלאה, הסירה עברה טיפול ואנחנו חילצנו עצמות, החלה עונת הגלישה.

כיצד לייצר את הגל האולטימטיבי לגלישת וויקסרף
פתיח חשוב ועקרוני לכל גולשי הוויקסרף באשר הם: זיכרו, כמו שכבר כתבתי רבות בעבר, גלישת וויקסרף יכולה להתבצע אך ורק מאחורי סירות עם מדחף ציר ובשום פנים ואופן לא מאחורי סירה המונעת על ידי מדחף עם ברך. מעבר לגל הנמוך מדובר בעיקר בהיבט בטיחותי בשל מיקום הגולש ביחס לברך הסירה!

איזו עונה הייתה לנו בכינרת!
השנה נמכרו הרבה סירות עוצמה א' ועוד סירות ציר חדשות מציצות מכל עבר. לקוחות חדשים רבים מצטרפים מידי חודש לשייטי הכינרת, מה שמסביר שכמעט כל חופי אחסנת הסירות כמעט מלאים.

תחרות הוויקבורד והוויקסרף malibu open kids 2012
מה היה לנו באירוע:
יום שמש יפה (התחזית הייתה לרוח חזקה, אבל אלוהים היה איתנו), 60 מתחרים, אם לא היינו עוצרים את ההרשמה שבוע לפני היינו מגיעים ל- 100 מתחרים בקלות, רובם ילדים! מספר שגורם גאווה לכל מדינה בכל ענף ספורט תחרותי.

סיכום עד כאן - גליון 50
כמה שניות לפני שהקיץ כאן וסוגרים את החורף רשמית, כמה רגעים לפני שנהנים מעליית המפלס היפה של הכינרת החורף וכמה רגעים לפני שהעשור הזה מסתיים לו ונפתח עשור חדש, אפשר כבר להסתכל במבט אחורה ולבדוק מה עשינו וכמה התקדמנו במהלך 50 גליונות כחול.

בחירת חבל סקי מתאים
מדוע יש מינים, סוגים ואורכים כה רבים של חבלי סקי וידיות סקי?
מה השימוש לכל אחד מהם?
לפני שאתם קונים חבל סקי יש לבדוק לאיזו מטרה ישמש אתכם החבל ?

6 טיפים איך להימנע מטביעה בכינרת
מתחילת קיץ 2011 טבעו בכנרת יותר מ – 5 סירות סקי. הסיבה העיקרית לטביעה הייתה הרוח המערבית החזקה הנושבת בכינרת כמעט בכל צהריים, אך הסיבה האמיתית היא חוסר ידע או רשלנות של משיטי הסירות.
אני רוצה לתת לשייטי הכינרת מספר טיפים אשר יעניקו כלים חשובים כיצד כדאי לנהוג כדי להגיע יבשים ובשלום לחוף.

פסטיבל סקי וויקבורד
הפעם אכתוב את הטור בשני חלקים. החלק הראשון יעסוק בפסטיבל מוסקה לוויקבורד ולוייקסרף שנערך באילת בחודש מרץ והחלק השני יעסוק בתדריך בטיחות קצר לקראת עונת הגלישה שנפתחה

חזרה לגלישת מים לאחר החורף
חודשי החורף הולכים ונעלמים ואנו מתחילים עוד עונה של סקי מים, סירות בכינרת והמון המון כיף!
על מנת שתחזרו לגלוש בבטיחות וללא פגע, אספנו כמה טיפים איך לחזור נכון לגלוש ומה צריך להכין ולבדוק בציוד שלנו בכדי להתחיל את העונה בבטחה.

תערוכת הציוד הגדולה בעולם surf expo 2010
כמו בכל שנה נערכת בארה"ב תערוכת הציוד הגדולה בעולם לכל מה שקשור בציוד סקי מים, גלישה וכל שאר הגאדג'טים הקשורים לעולמינו הרטוב. התערוכה משמשת כאתר עליה לרגל לכל חובבי הספורט ולכל המתעניינים הרבים בתחום גלישת גלים, סקי מים, וויקבורד, וויקסרף, סקייטבורד, אינדו בורד וכל תחום אקסטרים ימי חדש שצץ לאחרונה.


מועדון ה-1080
גליון 42


מקומות מעולים לגלישה בעולם
גלישת סקי מים כמוב

מדור סקי מים
בכינרת מפליגות סירות הפועלות בשיטות הנעה שונות: סירות עם ברך, סירות עם ציר, סירות גט וסירות עם מנוע חיצון.
המכנה המשותף בין כולן הוא שכיף להפליג בהן, אך לכל סירה ייעוד ואפיון משלה.
לכל אלו החושבים שכל הסירות בכינרת זהות, מוקדשת הכתבה הבאה.
כל סירות הסקי המקצועיות כיום בעולם הם סירות ציר, ולכן בחרתי לפתוח בהן:
מהי בעצם סירת בעלת מדחף ציר? מהם החסרונות והיתרונות שלה?
איך לגרור סקי ולחזור הביתה בשלום. (עם הגולש המרוצה)
אחרי שסיפרנו לכם בגיליונות הקודמים שספורט סקי המים והוויקבורד מקבל תאוצה חסרת תקדים בישראל(אם עוד לא הפנמתם,בואו בשבת הקרובה לכינרת ותקבלו הוכחות מרהיבות) ואם החלטתם להצטרף,בטור זה ניתן לכם כמה טיפים חשובים,אשר יגרמו לכם ולסובבים אתכם הנאת גלישה גדולה יותר.© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<