גליון 85- ינואר 2021
הגיליון הדיגיטלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו בכל מקום! 
דף הבית > טיפים להפלגות > שייט מנועי
שייט מנועי
בדיקות מנוע כחול 79
13 נושאים שכדאי לבדוק לפני שאתם מניעים את המנוע. זה נכון תמיד לפני הפלגה ובמיוחד לפני הפלגות הקיץ הארוכות

תחזוקת מנועי בנזין חיצוניים
תחזוקה משמעותה להשקיע מעט עכשיו, כדי לחסוך הרבה אחר כך. הזנחה לעומתה, מעבר לנזק הכספי, יכולה לגרום בים לסכנה ממשית לחיים. זה לא נעים כשהמנוע שובק בכניסה למעגנה בים גבוה, אך בהחלט ניתן לצמצם את הסיכויים שדבר כזה יקרה. על ידי מתן תשומת הלב הראויה למנוע, ניתן להאריך את חייו בשנים רבות ולפנות למכונאי לעתים נדירות בלבד. כדי לעשות זאת, צריך להכיר את חלקי המנוע ולדעת אילו מהם הם אלה החשופים לבלייה והנדרשים לבדיקה וטיפול בעת הצורך.

להפליג מהר יותר
היאכטה או סירת המירוץ שלך בוודאי במצב נהדר והיא מפליגה הכי מהר שאפשר. אבל האויב של הטוב הוא היותר טוב. עם קצת מאמץ (וכסף!) תוכל להפליג מהר יותר. מי לא מעוניין?

גליון 8

מאת צ’טו גבהארט


תרים ת’טרים
לוחות האיזון (TABS TRIM ) הם האמצעי הטוב ביותר העומד לרשות השייט על מנת להתאים את כלי השיט שלו: יאכטה מנועית, סירת מירוץ או אופנועי-ים לתנאי הים המשתנים. כלי השיט מסוגל להפליג בים שקט ובים גלי. השוני בתפעול כלי שיט במצבי הים השונים יהיה בשימוש אשר יעשה הסקיפר בלוחות האיזון.

גליון 11

מאת מיכאל ורדון


תמרון כלי שיט
תמרון כלי שיט הוא נושא חשוב שמעסיק כל סקיפר בארץ ובעולם במידה זו או אחרת. שעות רבות של "שיחות מרפסת" מתנהלות בקרב המתמרנים המנוסים וה"ירוקים" ולכן מצאנו לנכון להאיר כמה נקודות חשובות ולהבהיר נושאים שמעסיקים מתמרנים בכל הרמות.

גליון 19

מאת: איתי זינגר


משחק המחשב של וולוו
עם היד על הלב ובלי לחץ, יודה כל שייט שהחלק הבעייתי של ההפלגה הוא בתמרון הכניסה והיציאה ממקום העגינה. סיפורי סערות ומזג אוויר קשה נשמעים כסיפורי גבורה אבל הם נדירים, לעומת זאת, כל שייט יכול לספר על כניסות למקום העגינה שהסתיימו באופן לא סימפטי.

גליון 26

מאת גיורא קדר

© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<