גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > גליונות > גליון כחול 46
גליון כחול 46
גליון פסח 2011 - החל מחודש אפריל בחנויות הציוד הימי ובסטימצקי.
כמובן - גם אצלכם בתיבת הדואר!

גליון כחול 46

הסערה המושלמת

הפלגה בקרואטיה

ג'אנו 53 בהפלגת מפרשים
מרינות במצור
מדינת ישראל נמצאת במצור שהוטל על ידי גופים שלטוניים ומשרדים ממשלתיים במדינת ישראל. משרדי הפנים, בטחון הפנים והתחבורה מעבירים את האחריות מאחד לשני ובתווך גם המרינות שאינן ממהרות לשתף פעולה ולפתוח את שעריהן 24 שעות ביממה. הרי בסופו של דבר הן גוף כלכלי שצריך הכנסות. ומי נפגע? השייטים והתיירים המגיעים לישראל ואינם יכולים להיכנס באופן חופשי 24 שעות ביממה.

 
אומרים ישנה ארץ
קרואטיה ידועה בשכיות החמדה הימיות שבה. למפליגים מיוון צפונה, לקרואטיה מובטחת הנאת שיט. דאפי דותן, מספרת לנו על ההפלגה האחרונה שלה מקורפו לקרואטיה לקראת חורף 2010-2011. בכתבה המלצות לטיולים רגליים לצד מקומות עגינה מומלצים ועוד טיפים חשובים.

יאכטה במבחן - JEANEAU 53
יצרנית היאכטות הצרפתית ג'אנו השיקה שני דגמי יאכטות חדשים בטווח שמעל 50 רגל, תחת השם "קו היאכטות של ג'אנו". את הפלגת המבחן על ה-JEANEAU 53 ערך דויד לחיאני לאורך מסע בין 1300 מיילים ימיים, בדרכו לישראל ומביא סקירה מקיפה והתרשמות חיובית.

פרינסס V52 - יאכטת ספורט אמיתית
בתחום היאכטות הספורטיביות, שמור לחברת פרינסס האנגלית מקום של כבוד. יאכטות הספורט שלה עוגנות בכל רחבי הים התיכון ומושכות תשומת לב כללית במרינות השונות. דגם ה-V52 שהינו הדגם הקטן ביותר מבית היוצר של יאכטות ספורט אלו, הינו גם אחד המפוארים והמיוחדים בקטגוריה זו. זוהי אחת היאכטות היחידות שזוכה בצדק לכינוי יאכטת ספורט אמיתית.


סערת העשור - דצמבר 2010
הסערה שהתרחשה בתחילת חודש דצמבר תפסה את רובנו לא מוכנים. למרות תחזיות שהזהירו ממזג אויר קיצוני נגרם נזק אדיר לרכוש בחוף וגם כלים רבים נפגעו. דוקטור טל ברמן מסביר מה היו הגורמים המטאורולוגיים שהובילו לסערה זו.

נסיון לחצות את האטלנטי
רבים חולמים להשתדך לבעלי יאכטות ולטייל איתם ברחבי האוקיינוסים. לרוב המפליגים הם מטיילים המחפשים לחוות את חווית הטיול באופן שונה מאשר מטיילים החוצים יבשות בטרמפים. עופר וליאת החליטו גם הם לצאת ולתור את העולם בדרך שכזו. את חציית האוקיינוס האטלנטי הם תכננו לעשות על גבי יאכטה מפרשית. את החוויות של תחילת ניסיון החצייה תוכלו לקרוא בכתבה שלפניכם. בזמן כתיבת שורות אלו הם עדיין היו תקועים עם תקלות ביאכטה באיי CAPE VERDE.

כתבות נוספות: הטילו עוגן - חלק ב', טיפול במנועי בנזין חיצונים, השיטור הימי מתחדש

וכמובן המדורים: החיים על יאכטה - חדש!, המדור המשפטי, מדור הספר ומדור הדייג.
 
 
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<