גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2011 > ספינת שיטור ימי חדשה
ספינת שיטור ימי חדשה
כתבנו הצטרף למפכ"ל משטרת ישראל בארוע חניכת ספינת השיטור הימי החדשה של בסיס חיפה. הספינה ששמה "כרמל" הושקה בטכס רב רושם וכבר מפטרלת באזור הצפון.

ספינת השיטור הימי החדשה
כתב וצילם ישי יחזקאל

בצהרי יום רביעי 2.2.2011 הגיע רגע ההשקה של ספינת השיטור החדשה של משטרת ישראל, פרויקט מורכב עליו הופקדה חברת אמביל בניצוחו של המנכ"ל יורם בלום. לפני כשנתיים יצאה משטרת ישראל במכרז לבניית ספינות שיטור חדשות עפ"י דרישות מבצעיות ומפרט ייחודי שיתאים לצרכי השיטור הימי בישראל.
חברת אמביל שזכתה במכרז, עזרה באפיון הספינה, בחירת הספקים השונים וניהלה את כל פרויקט הבניה במספנת Northwind Marine בסיאטל, וושינגטון עד להגעת הספינה לישראל. הספינה מצטרפת למערך של 6 ספינות ישנות יותר המוכרות לנו מחופי הארץ (סירות הפיברגלאס הלבנות), סירות הגומי ואופנועי-הים.
ספינת השיטור החדשה שנבנתה במספנת Northwind Marine בעיצובו של איבן ארדויצ'י (Ivan Erdevicki) היא מדגם הרקולס 40' ומיועדת לפעולות הצלה ופטרול ליד החוף ועונה על סטנדרט לוידס' בקטגוריה G5. הספינה מיועדת לתפעול ע"י שנים עד חמישה אנשי צוות. במהירות שיוט של 26 קשר, טווח השיט הוא כ-225 מייל ימי. שני מנועי וולוו פנטה D-9 משולבים עם שתי משאבות ג'ט של המילטון המספקים 500 כ"ס כ"א, יכולים לשייט במהירות של עד 37 קשר!
הספינה בולטת למרחוק בשל גודלה היחסי וגם בשל העובדה שהיא בנויה מאלומיניום, חומר גלם וסוג ספינה שהמספנה מתמחה בהם (marine-grade 5000 series aluminum). בתוך שלדת הספינה, בחללים שונים בעיקר בקרקעית, ישנו קצף מיוחד בעל תכונות ציפה. תא הגשר כולל שתי עמדות קדמיות עם מיטב המכשור האלקטרוני לצרכי קשר, ניווט ותפעול. בספינה עמדת קשר הכוללת תקשורת סלולרית ואינטרנט, מכ"ם ותווין מפות אלקטרוני, אמצעי ראיית לילה FLIR, מערכות תאורה וכריזה, מיזוג אויר ועוד.
 
בגליון "כחול" 46 שיצא בחודש אפריל הקרוב נביא את הסיפור המלא.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<