גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2011 > להחזיק יאכטה באילת
להחזיק יאכטה באילת
חברת סינרג'י הוותיקה השיקה סניף חדש באילת, עורך כחול קפץ לבקר בסניף הדרומי של חברת אחזקת היאכטות ממרינה הרצליה. וחזר מלא רשמים.

חנות ציוד ימי באילת

השקת החנות באילת 2010
 
מאת גל קדר
 
ביום חמישי לוהט של חודש יולי, רציף מלון המלך שלמה באילת עטה על עצמו תפאורה ששמורה לאירועים רשמיים ומכובדים המוכרים בעיקר לעוגני מרינות המרכז. מרחוק היה נראה כי מדובר באירוע שאינו קשור לשיט, אולם ככל שהתקרבתי ניתן היה להבחין בדגלים מוכרים של חברת סינרג'י על שלל מותגיה, החברה המוכרת לכל בעל כלי שיט במרינה הרצליה.
 
מה הם עושים פה?
אורי אידן, בעלים ומנכ"ל משותף מספר כי החברה לקחה על עצמה את ניהול המרינה שלמרגלות מלון המלך שלמה, מדובר במספר רציפים בהן עוגנות כ-50 יאכטות וסירות. "ביצענו שיפוץ נרחב לרציפים שכלל החלפת המידרכים, החלפת עמודי החשמל ושיפורים רבים. בנוסף, פתחנו גם חנות לציוד ימי לרווחת כל העוגנים באילת בצמוד לרציפים שעליהם אנחנו אחראים".
 
כל תחום השיט באילת שונה לחלוטין מהפעילות בים התיכון. בים התיכון אנו מפליגים בעיקר בקיץ, ובחורף מבצעים עבודות אחזקה וטיפולים שוטפים ליאכטות שלנו. בימי חורף חמימים ונעימים חלקנו מפליגים בים התיכון, אך לא באותה תדירות כמו בקיץ. באילת המצב שונה לחלוטין. בעיר השמש הנצחית ניתן להפליג גם בחורף ולהנות מהחום המדברי. עובדה זו מביאה לאילת מספר רב של תיירים מחו"ל אשר מבלים את חופשת החורף שלהם באילת ונהנים ממזג אויר קייצי גם בחורף. רבים מהתיירים המגיעים לאילת מוצאים עצמם עד מהרה במרינה, הנמצאת בטיילת המלך המחודשת, וגם הם קהל יעד של חברת סינרג'י. מכיוון ששוק הציוד לכלי שיט באילת מצומצם, פתחה סינרג'י באילת גם נציגות של חברת SLAM, יצרנית ביגוד השיט וביגוד המותאם לכל עת וזאת לצד הציוד הימי. הביגוד מתאים גם לשייטים מקצועיים המחפשים חליפות סערה לשיט בים סוער וגם ביגוד אופנתי לישיבה הרגועה ביאכטה או במשרד, לאחר השיט.
 
מה מייחד את ההפלגות באילת מההפלגות בים התיכון?
סער גולדברג, מנהל החנות באילת מספר: "באילת, ההפלגות הן במפרץ סגור. השיט אורך  כשעה וכדאי לשלב בו עגינה בצפון או בדרום המפרץ (אך ורק במקומות המאושרים על ידי רשות הטבע והגנים). נוכח מזג האוויר הנוח, ניתן ליהנות מעגינה שקטה ובטוחה, שנירקול, שחייה, גלישת רוח, שייט קיאקים או תצפית על דולפינים בריף הדולפינים. בנוסף, תמיד אפשר לתת קפיצה קטנה לחו"ל- אי האלמוגים, עקבה או חופי סיני נמצאים במרחק נגיעה מאילת".
 
מה אתם מציעים ללקוחות שלכם באילת?
"חברת סינרג'י מציעה ללקוחותיה "חבילות זהב", הכוללות בין היתר: תחזוקה וניקיון כל השנה. שרות טכני ברמה גבוהה, כולל אספקת ציוד והתקנות, הניתן על ידי צוות טכני מקצועי עם תודעת שרות גבוהה. שרות של הפעלת מערכות ליווי טכני בעת שהיאכטה במבדוק. וכמובן שרותי משק עד לרמה של מילוי המקרר במזון לפני שהלקוח מגיע".
 
בנוסף הוקמה באילת נציגות של האחות התאומה של חברת סינרג'י, חברת סטרים. חברת סטרים מייבאת לישראל מותגי יאכטות על. ניתן לקבל הצעות מחיר לשדרוג היאכטה או לקניית יאכטה חדשה באילת, ללא צורך לטוס לפגישות במרכז. בשיטוט שערכתי במרינה לפני אירוע השקת החנות, ניכר כי שייטים ובעלי יאכטות כבר הבינו את היתרונות של אחזקת יאכטה באילת ומספר היאכטות החדשות במרינה גדול מבעבר. רוב היאכטות הן בבעלות שייטים שאינם גרים באילת אלא מבלים על גבי היאכטה בסופי שבוע, במהלך חופשת הקיץ ובימי סערות החורף במרכז הארץ. סיפר לי אחד מבעלי היאכטות שהוא לא מוותר על דיג דגי החרב בכל יום חמישי בלילה, לאחר שהוא מסיים שבוע עבודה מפרך במפעל באזור ראשון לציון. לדוג דגי חרב בים התיכון קצת יותר נדיר, לעומת זאת באילת בעונה המתאימה הם בהחלט קופצים על כל חכה פנויה...
 
איתי זינגר, הבעלים של סינרג'י מספר לנו קצת על הביגוד: מה מבדיל את המותג SLAM משאר יצרני הביגוד הימי?
"מבחינה מקצועית,SLAM  היא החברה היחידה המייצרת ביגוד מקצועי המותאם לים התיכון ולמזג אוויר אליו אנחנו רגילים ולאו דווקא לאוקיינוס האטלנטי הצפוני, אנגליה או המדינות הקרות האחרות. בל נשכח שלאיטליה חוף הים הארוך מכל שאר מדינות אירופה הים תיכוניות, עם כמות ספינות כמעט אין סופית, תרבות ומסורת שיט תחרותי ותענוגות של עשרות רבות של שנים ושייטים מהשורה הראשונה בעולם. ב- 30 השנה האחרונותSLAM  הקפידה לתכנן, לעצב ולתפור בגדים בקדמת הטכנולוגיה, וכמעט ללא ייצוא עד לפני כ- 5 שנים. כיוםSLAM  מיוצגת כמעט בכול מדינות אירופה ואף מחוצה לה. החברה מייצרת ביגוד מקצועי לשייטים, במקביל לייצור של קולקציית אופנה. הייצור לקהל שאינו קשור לעולם השיט הלך וגדל עם השנים עד לתפיסת נפח ייצור של 80% מסך כול המוצרים של SLAM".
 
הכותב היה אורח סינרג'י שיט וימאות באירוע.
 
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<