גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > גליונות > גליון כחול 45
גליון כחול 45
גליוון 45 יצא לחנויות במהלך ינואר 2011, ודאו כי המנוי שלכם בתוקף!

גליון 45 ינואר 2011

סלונה 34 בהרצליה

יאכטה sol y mar מפליגה באיטליה

שיט בצרפת שלא היכרתם
עמק הלואר בצרפת ידוע בשל הטירות העתיקות שבו, הכרמים הרבים וטיב היין שלהם וגם בשל האפשרויות הרבות שהוא נותן לתיירים המבקרים בו, החל ממסלולי הליכה רגליים, דרך מסלולי רכיבת אופניים וכלה בנסיעה ברכב. אנחנו בחרנו באפשרות אחרת והיא לשוט בין הכפרים הקטנטנים שלאורך נהר הלואר בתעלה המקבילה לנהר. השיט בסירות התעלה אינו מצריך רישיון שיט ומתאים לכולם! בנוסף לכך, "חווית" הטלטול והנדנוד שבהפלגת ים אינה מורגשת כלל וכלל, לעיתים אתה שוכח שאתה על סירה.

במהירות הסלונה
שוק היאכטות הסמי תחרותיות בישראל הינו שוק מנומנם ושקט. מעט יאכטות ייעודיות נמכרו בשנים האחרונות. רוב היאכטות המתחרות הינן יאכטות סמי "קרוזינג" שעברו הסבה ל"מוד" תחרותי על ידי הוספת חבילות שדרוג למפרשים, למנור, לשדרן וכדומה. בשנתיים האחרונות לא הגיעה לישראל אף יאכטה סמי תחרותית, אבל ב- 2010 נשברה הבצורת. הסלונה 34 הגיעה למרינה הרצליה והוכיחה כי עדיין יש עתיד לשיט התחרותי בישראל.

איטליה ממערב
הספינה סולימר (Sol Y Mar) שמש וים בספרדית היא יאכטת מפרשים Hunter 45DS אשר הגיעה על סיפון אנייה מארה"ב לנמל לה ספציה שבאיטליה. בקיץ 2009 הפלגתי עם המשפחה מערבה לריביירה האיטלקית והצרפתית והשארתי את הספינה למשך החורף בלה-ספציה. הסיפור שלפנינו מתאר את ההפלגה מלה ספציה לכיוון נאפולי ודרומה, לאורך החוף האיטלקי.
 
למבקר אוהב הים המגיע לראשונה לגנואה יש דילמה: מה לעשות קודם? האם לבקר בתערוכת השיט שחגגה השנה 50 שנים לקיומה, או ללכת בשבילי הזמן ולגלות את ההיסטוריה של אחת מערי הנמל העתיקות בעולם, העיר שבה נולד כריסטופר קולומבוס וגם ילד אחד קטן בשם מרקו (למי ששכח את הספר ה"לב") יצא ממנה בדרכו לאמריקה. גל קדר, עורך "כחול", אשר ביקר בתערוכה הימית של 2010 קובע: גם התערוכה וגם העיר הצליחו לשמור על אלמנט משותף – עיצוב מדהים! 

חציה בגובה הים
אל שיאי "בפעם הראשונה בהיסטוריה" מצטרף ההישג של מועדון "טרה סנטה" מהרצליה: חציית הים התיכון מקפריסין לישראל בקיאקים. על ההכנות והביצוע המרגש בכתבתו של קובי שדה שנטל חלק בחציה.

אליפות ישראל ליאכטות 2010
במהלך חודש נובמבר התקיימה האליפות השביעית של הפורום לקידום השיט. מספר היאכטות המתחרות גדל מדי שנה וכך גם מספר השייטים. את החוויות מהאליפות בחרנו לספר גם בתמונות וגם דרך עיניה של ענת שוורץ מצוות בנות דרך הים (הצוות הורוד) שמתחרות זו השנה החמישית באליפות. בנוסף, אי אפשר לסכם אליפות מבלי לציין את אלו העושים במלאכה, להפיק ארוע שיט בישראל זו לא מלאכה קלה.
על האליפות, התוצאות, תמונות ותודות בכתבה שלפניכם.

השלושה - המשך הסיפור
זהו סיפור נעורים. חוויה עזה של נער מתבגר בן ארבע עשרה וחצי, אשר לא מן הנמנע שמנבכי תת ההכרה נוצרה השפעת שרשרת במהלך חייו ויש לה משקל וערך מוסף במערכת קבלת ההחלטות שלו והחיים עם הים מאז ועד היום. מפאת העובדה שחלק מן הדמויות המופיעות בסיפור הזה כבר אינן בחיים, והכבוד שאני רוחש להן אשתמש בשמות האמיתיים או בכינויים של האנשים המעורבים.

כתבות נוספות: סערת החורף הראשונה, 20 רעיונות חדשים בענף השיט, הכן את העוגן וקוראים כותבים

וכמובן המדורים: החיים על יאכטה - חדש!, המדור המשפטי, מדור הספר ומדור הדייג.
 
 
 
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<