כחול 77 - ינואר 2019
הוריקן - הצד שלו והצד שלה?/ שבדיה/ אליפות ישראל/סופה

אלו רק חלק מהכתבות בגליון ינואר 2019
רוצים עוד? כנסו 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > אליפות הפורום 2010 > היום השני
היום השני
התקיימו שני שיוטי מצופים מול הרצליה.


אובך באליפות ישראל ביאכטות

קרב צמוד
אובך שלא מוכר לאורך חופי ישראל ציפה יום למשתתפי היום השני של אליפות ישראל.
לאחר יום השיוטים הראשון, התכנסו עם בוקר היאכטות לקראת שני שיוטי מצופים מול מרינה הרצליה. למעט שתי יאכטות שלא התייצבו ליום השיוטים הגיעו כל היאכטות בהרכב מלא לקו הזינוק, מוכנות ומזומנות לזינוק.
כבר בבוקר נשבה רוח יציבה מצפון, שאפשרה הזנקה כמתוכנן על פי לוח הזמנים בשעה 11:30.  קלאס IRC 1+2 זינקו ראשונים את הרוח ולמצוף הקדמית, ללא פסילות או תקלות בזינוק. מיד לאחריהם זינק קלאס IRC 3 ולאחר מכן קטגוריות רייכרט.
השנה התחרות מענינת יותר בשל מעבר יאכטות בין קבוצות, למשל קלאס IRC 3 שריכז מספר יאכטות שבעבר הפליגו בניקוד רייכרט. התחרות הפכה מקצועית יותר ואמנם נראה ע"פ התוצאות כי המירלבה נחלשה, אולם הדבר נובע מזינוק מוקדם מדי בשיוט הראשון. בשיוטים הבאים המתוכננים ובמידה ותהיה זריקת שיוט המצב בהחלט עלול להשתנות.
בקלאס IRC 2 הצטרפו שתי המלגסים של בית הספר דרך הים. מענין לראות את שתי המפרשיות מפליגות ביחס ליאכטות. בינתיים בחישוב הזמנים הסופי וגם בזמני הגעה פיזיים הן לא מצליחות להוות תחרות ליאכטות.
בקלאס A השחף 1 שהצטרפה למעגל המתחרים מובילה, אולם הסי ספיריט החדשה אף היא מזנבת בעורפה. צוות הסיאסטה שהפליג היום מעולה בשיוט הראשון מדגדג אף הוא את הצמרת.
בקלאס B הסלוניקי הותיקה ממשיכה להוביל אולם נראה כי הניקוד שלה לא תואם את ביצועיה ומיטיב איתה. חבל כי מפרשית זו לא מפליגה יותר. מנגד, הצליחה הפליאדיס לנצח את הסלוניקי בשיוט השני היום, ולשנות במעט את מאזן הכוחות בקלאס.
לקלאס C הצטרפה היום סונאר שלישית, אשר הפליגה בשיוט הראשון היטב. לאחר עזיבת המלגסים את הקטגוריה נראה כי התחרות בקלאס התגברה, כאשר במקום הראשון ממוקמת האורסה מיינור, למרות שלא נצחה אף שיוט עדיין.

השיוט השני היום התקיים כבר בתנאי רוח קשים, הרוח כנעט ונפלה כליל, אך לא לגמרי. הזנקה מהירה של קברניט התחרות גולדי את השיוט אפשרה לכל היאכטות להספיק ולסיים את השיוט. כשעזבנו את המרינה בסביבות השעה 16:00 הרוח כבר כמעט שככה כליל.

סוף השבוע הראשון של האליפות עבר באופן מוצלח עם תנאי מזג אויר טובים והרבה רוח ספורטיבית. לקראת שיוט ימית המתקיים כחלק מאליפות ישראל ביום שישי 26.11 ניתן לצפות להמשך תחרות הוגנת וספורטיבית!

זכרו - שיוט ימית פתוח לכלל השייטים ובסופו מתקיימת מסיבת רציף בבית מנהלת מרינה הרצליה. לפרטים נוספים גלשו לאתר הפורום לקידום השיט.


לדף התוצאות

גלרית תמונות
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<