כחול 77 - ינואר 2019
הוריקן - הצד שלו והצד שלה?/ שבדיה/ אליפות ישראל/סופה

אלו רק חלק מהכתבות בגליון ינואר 2019
רוצים עוד? כנסו 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > אליפות הפורום 2010 > היום הראשון
היום הראשון
סיכום יום השיוטים הראשון באליפות ישראל 2010

אליפות ישראל ליאכטות 2010
43 יאכטות זינקו הבוקר לשיוט הראשון באליפות ישראל ליאכטות. זה מספר שיא של יאכטות, ואין ספק כי רמת השייטים עלתה בשנה האחרונה.
שייטים רבים הגיעו מכל רחבי הארץ, יצוד יפה לשייטי חיפה ואף לשייטי קפריסין השכנה ששלחו צוות שיטים מקצועי על גבי יאכטה תחרותית.
כל זה בשיתוף מזג אויר מצוין (פשוט צריך להפסיק לסמוך על תחזיות מזג האויר) הובילו ליום ראשון מוצלח מאוד בים.
בשעה 1030 התכנסו כולם לתדריך הפתיחה לאליפות בבית מנהלת מרינה הרצליה. עוד לפני כן הורגשה תכונה במרינה כאשר השייטים החלו לארגן את היאכטות לאליפות, להוריד משקל ולהכין מפרשים.
בשעה 1200 בדיוק החל תהליך ההזנקה והאליפות יצאה לדרך.
המסלול לימי שישי הינו מסלול אופשור. מסלול זה בוחן את יכולת ההפלגה בקורס אחיד לאורך זמן תוך ניצול משבי רוח בקרבת ובמרחק מהחוף. אולם שיוט מסוג זה הינו גם מרוץ סוסים, אשר בו יתרון למי שמזנק היטב ופותח פער בתחילה, ונזהר מלבצע טעויות. קשה מאוד לשפר מיקום בשיוט מסוג זה, אולם הוא גם קל לשייטי מתחילים ולחימום לאליפות.
כבר בפרה זינוק, עת רקדו היאכטות על קו הזינוק ניתן היה לחוש את האדרנלין. התקרבות בין יאכטות, צעקות, שובלי ירכתיים של סירות מרוץ ופה ושם גם נגיעות קלות בין יאכטות. הרוח עדיין היתה קלילה בשלב הזינוק אולם עד מהרה היא החלה להתגבר.
היאכטות הפליגו דרומה ברוח צד קהה עד גבית לעיתים. יתרון היה ליאכטות שהניפו ג'יניקר או דריפטר. לאלו שהניפו ספיניקר גם היה יתרון, אולם בשל עוצמת וכיוון הרוח השליטה ביאכטה היתה קשה יותר. בשל הרוח החזקה קלאס IRC 1 אשר זינק אחרי IRC 2+3 השיג את היאכטות הללו ונוצרו מספר מצבים מעניינים בין היאכטות.
גם בקלאס רייכרט היה מענין, כאשר היאכטות המפליגות דרומה נתקלו ביאכטות המפליגות צפונה כאשר לכל כיוון מפליגים ספיניקרים וג'יניקרים וצובעים את הים בשלל צבעים.
השיוט הסתיים מוקדם וכלל השייטים התכנסו במרינה הרצליה לכיבוד ושתיה באדיבות מרינה הרצליה, שאף העניקה גביע למקום ראשון בכל קטגוריה. יריב פישר מנכ"ל החברה העירונית בהרצליה בירך את המשתתפים ואף החליף דגלי מועדון עם הצוות הקפריסאי. אדוניס, הסקיפר הקפריסאי בירך את השייטים והבטיח כי נמשיך ונפגוש אותם גם בשנים הבאות. כמובן שהם איתנו עד סיום האליפות!

לדף התוצאות

גלרית תמונות
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<