כחול 77 - ינואר 2019
הוריקן - הצד שלו והצד שלה?/ שבדיה/ אליפות ישראל/סופה

אלו רק חלק מהכתבות בגליון ינואר 2019
רוצים עוד? כנסו 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2010 > צועני הים
צועני הים
כתבת טעימה קטנה מכתבות גליון 44 אשר יצא לאור בימים אלו ממש. חפשו אותו בחנויות סטימצקי או הקדימו לרכוש מנוי!

צועני הים

צועני הים פוגשים חברים
מאת מירי שפירא
גליון 44
 
 
"קרוזינג", משמעו לסייר, ממקום למקום, ממדינה למדינה, מאי לאי, ממעגן אחד למשנהו.
מה שמייחד את ה"קרוזינג" משאר מצבי החיים הוא הלא נודע: זמן, מזג אויר, נופים, תרבויות ואנשים.
הסביבה נמצאת בשינוי מתמיד - הים של הרגע הזה אינו הים של הרגע הבא. תמיד יחכה לך מקום חדש להגיע אליו, משהו חדש ללמוד, יצור או צמח לגלות ומעל לכל- תמיד מחכים לך מפגשים חדשים, עם אנשים שלא הכרת קודם, עם תרבויות, שפות, מסורות ומנהגים.
במפגשים עם קרוזרים - צועני - ים אחרים, לפני שתדעו להגות היטב את השם, אחד של השני, אתם כבר חברים, כי אתם חולקים את אותו אורח חיים.
תוך שתיית בירה או הרמת כוסית, (לכבוד עוד שקיעה מרהיבה), אתם כבר מחליפים סיפורים על אותן חוויות, פחדים וריגושים.
כל היכרות חדשה מביאה עימה הזדמנות של העשרה, תבונה וניסיון. הקרוזר ישמח תמיד לשתף, לנדב עצות על אתרים מעניינים, להמליץ על תכנת ניווט חדשה, על מתכונים ולספר על כל מה שרכש הוא במסעותיו ובחיים.
את מתי ולוקס מקורסאו, פגשנו בסלוואדור שבברזיל עם הקטמרן שלהם "למבדה". ערב על סיפון ה"שפירית" הוקדש לעצות על הנתיב הטוב ביותר לקורסאו, קיבלנו שמות של אנשים שיעזרו לנו כשנגיע ומקורות אמינים לרכישת חלקי חילוף ותיקונים.
את קן וג'ין הקנדים עם הסירה שלהם "רנסנס 2000" פגשנו לאורך המסע מספר פעמים, ג'ין תמיד תיתן עצה טובה על שיטות וחמרי ניקוי יעילים לסירה וקן יתרום מניסיונו הטכני בתחזוקת הסירה.
וכך אריק ורובין, רוב ונטלי, דון וננסי האמריקאים, פיטר ולינדה שהם שילוב של מקסיקנית עם הולנדי, פיט- היין וטורי ההולנדים, ברוס ושרון הדרום אפריקאיים, מרי וז'אן פול הצרפתים, הנס וליז השוויצרים, יעקב לוי ודני וכטל ישראלים המתגוררים באוסטרליה.
עוד ועוד חברים לחלום הקפת העולם, כל אחד עם סיפור חייו המיוחד והמרתק, כל אחד עם כלי השיט שלו. הסיפונים והלבבות פתוחים, הידיים תמיד מוכנות לקשור חבלים, לארח, להתארח ולהגיש עזרה כשמתבקש.
עצוב כשנפרדים, עד הריגוש הבא של מפגש חדש או מחודש.
 
הוודאות היחידה בחיי צועני הים היא השינוי. האתגר הוא לראות בשינוי מקור להנאה
לחוויה חיובית.
 
השיעור החשוב הוא לחיות בשלום עם דברים שאין לך עליהם שליטה: כשלאלי הים
יום גרוע וסוער, אתה שם וחולק את הסערה איתם. ים גלי, פחות מדי רוח, יותר מדי רוח,
כיווני רוחות, זרמים, חום, קור, ערפל כבד, שמש קופחת ו"מקלחת" רטובה ומלוחה של שפריצים. גם לסירה "שיגעונות" משלה - הגנראטור מאיים לשבות, מתפיל המים יוצא לגמלאות, משאבת השירותים מחליטה שדי לה, מפרש שלא עומד בלחצים.....
האתגר- לא רק להסתגל, אלא גם לחוות את העצמה של לקבל, להתמודד ולהתנסות, להאמין בעצמך, בבן או בת זוגך, ביכולותיכם ובאפשרויות הפתוחות לפניכם.
הקרוזר שלח את עצמו להרפתקה אינסופית. איך, לאן ולאיזה מרחק שטים, נתונים אלה שונים מאדם לאדם, אך רקמת חייו, באשר הוא, היא ההרפתקה, החופש, האתגר והשינוי המתמיד.
בין שתפליג לתקופה קצרה או ארוכה, תמיד נכונה לך צמיחה. תלמד יותר על עצמך, על בן או בת זוגך ועל העולם הפיזי והאנושי סביבך. מובטח לך לזרום עם החיים יותר מאשר לכוונם.
ההפלגה היא זמן מצוין למחשבות וללמידות חדשות, לעשות דברים שלא עשית מעולם: לחתור בקיאק, לנהוג בדינגי, (סירת שירות) לבשל ארוחה בעיצומה של סערה, לשמור על קורס במשמרת לילה ועוד ועוד...
המתנה הגדולה ביותר היא הזוגיות. לצבור זיכרונות ביחד ולהתנסות בחוויות וריגושים משותפים. חלוקת התפקידים יכולה להשתנות, אבל המחויבות ההדדית והחברות, לעולם אינן מוטלות בספק.
כאן, בין גלים, צרובי שמש ורוחות, על איים שכוחי אל, אנחנו סומכים אחד על השני ותלויים אחד בשני. הקשר החברי חוצה אוקיאנוסים וזמן, לא רק כמטפורה. אנחנו לומדים אחד על השני ואחד מהשני, מפתיעים ומופתעים ולא לוקחים שום דבר כמובן מאליו.
זולו (בן זוגי למסע חיינו), אוהב להפליג, להפעיל את היאכטה ולהגיע לניצול מירבי של כל המערכות שלה - מול רוחות, זרמים, גלים וסביבות משתנות.
זולו וחבריו, (שמצטרפים לקטעי מסע), מבריגים בורג סורר, פותרים תקלה טכנית, נתלים על התרנים, כמו חבורת ילדים עם משחקי הרובוט טריקים שלהם. זר לא יבין...
לזולו יש חלום - להקיף את העולם. אני מצטרפת לחלום ונהנית להגיע למקומות, לעגון ולשוטט, לטייל, לאסוף צדפים לפגוש ולהכיר פרחים חדש או יצור קטן ונדיר, לעקוב אחרי מעוף הציפורים ולצלם לטאות שמתחממות להן על סלעים.
שנינו אוהבים לפגוש ולהכיר חברים חדשים, לארח בני משפחה וחברים על הסירה ולשוט ביחד למקומות חדשים.
מאז שיצאנו למסע ארחנו על סיפון השפירית שבעה עשר חברים ובני משפחה, חלקם חזרו והפליגו איתנו פעם שנייה ושלישית. החוויה החברתית הזאת של חיים משותפים על היאכטה, 24 שעות ביממה שבועות וחודשים, חוויות משותפות, משמרות לילה, שיחות שבשגרה אחרת לא ימצא להן זמן, בישול משותף של ארוחות, ריגושים משותפים ממראות, נופים, שקיעות וזריחות, כל אלה הופכים את השפירית ל"בית צף" לכל יושביה. זו היא הזדמנות להתנסות ייחודית.
אני אוהבת בה כל רגע.
 
החיים על היאכטה לעיתים לא קלים, לעיתים רצופי דאגות, פחדים ומתחים. 
התמורה רבה: אתרים אקזוטיים, הרפתקאות, ריגושים, חברויות ישנות וחדשות. לגלות ולהיות חלק מהיקום. בחשבון הסופי שוכחים את רגעי הפחד, את התסכול ואת חוסר האונים וזוכרים את הימים הטובים והמרגשים.
אנחנו משוחחים בינינו על מה נרצה לעשות כשנזדקן, אבל צועני הים, נראה שאינם מזדקנים אף פעם.
יש עוד המון מה לראות ולאן להגיע.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<