כחול 76 - אוקטובר 2018
אחרי החגים שמח לכולם, עכשיו יש לכם זמן לקרוא את כחול! 
דף הבית > אופנועי ים > אופנועי הים ל2010
אופנועי הים ל2010
אופנוע ים הפך ממותג יוקרתי למוצר ששווה לכל כיס. בקיץ, בכל חוף בכינרת, באילת או בים התיכון תראו אופנועי ים סביבכם. במבט בוחן יותר, תראו שכמעט רובם הינם מתוצרת SEA-DOO. האופנועים של היום חזקים יותר ומלהיבים יותר מבעבר, בכתבה סקירה של האופנועים החדשים לקיץ 2010.

seadoo gtx 155

seadoo gtx ltd

seadoo rxt iS

seadoo rxt x
כבר כמה שנים ברציפות שמותג SEA-DOO מוביל את שוק אופנועי הים בישראל. החדשות (שהן כבר לא כל כך חדשות) הן שהמותג הנמצא בבעלות הקונצרן הקנדי בומברדיה מוביל גם את השוק העולמי. כמו שאומרת הפרסומת "להיות ראשון זה מחייב" כך גם SEA DOO מציגים מדי שנה חידושים טכנולוגיים מרשימים.
 
המהפכה
ב-SEA DOO  מכנים את ה- ICONTROL כמהפכה. מהפכה אשר החלה בשנת 2009 ועוררה גלי צונאמי בענף והציבה רף חדש ליצרני אופנועי הים. מה עומד מאחורי השם? ICONTROL הוא שם כולל של מערכות שליטה חכמות בכלי השיט של SEA DOO. המערכות כוללות בלימה, בולמי זעזועים ומצערות אלקטרוניות השולטות במערכות אופנוע הים ומאפשרות היגוי בטוח בכל מצב.
 
מה זה IControl ולמה זה טוב?
האם חשבתם אי פעם שאפשר להפליג בכלי שיט עם בלמים? כלי שיכול לעצור מהר יותר על פני המים? האם דמיינתם אי פעם בולמי זעזועים, אשר "מגהצים" את פני הים והופכים את השיט לחוויה מעולם אחר? האם רציתם אי פעם מצערת אלקטרונית בדיוק כמו במטוס F16, או במכוניות היוקרה? אם כן, הגעתם למקום הנכון. כי SEA-DOO הפכה את המאוויים שלכם למציאות ומערכת השליטה IControl מציעה את המערכות הבאות:
iBR – מערכת נשלטת מחשב לבלימה והילוך אחורי. כאשר מניעים את אופנוע הים מערכת זו מייצרת מצב דמוי הילוך ניוטרל, ובו האופנוע נייח במקום ואינו מזנק קדימה כמו אופנועי ים אחרים. בעת לחיצה על המצערת מועברת פקודה להיכנס להילוך קדמי. בעת לחיצה על ידית הבלם, האופנוע עובר להילוך אחורי למטרת תמרון נוח ובטוח. כאשר ידית הבלם נלחצת בזמן רכיבה, מופנה זרם המים מהמנוע קדימה, לבלימה מהירה בשליטת מחשב המנוע, השולט בעוצמת זרם המים ומעלה את מהירות הסיבוב של המנוע כדי להשיג עצמת בלימה מרבית.
iTC – שליטה מרבית במצערת על ידי מחשב המנוע מאפשרת את פעולת הבלימה וגם את השליטה בהיגוי. כאשר ניתנת פקודת היגוי והמצערת אינה לחוצה, המצערת החכמה מעלה את סיבובי המנוע כדי לייצר זרם מים אשר יגרום לכלי השיט לפנות לכיוון הרצוי. המצערת החכמה שולטת גם בבקרת השיוט, אשר מקבלת מידע מרכיב GPS מובנה. המצערת האלקטרונית מאפשרת הצעת שני סגנונות רכיבה, ספורט או שיט משפחתי, לשליטה מיטבית במאפייני ההאצה והתגובה למצערת.
בפסגת הטכנולוגיה של SEA-DOO נמצאת מערכת נוספת, המשרתת חלק מהדגמים.
iS – כלי השיט כולו ממוקם על גבי מתלים, אשר "מגהצים" את פני הים ומרככים עבור הרוכב את השיט. המתלים נשלטים על ידי מחשב ומציעים שיכוך משתנה בהתאם לתנאי הים.
דגמי iControl נהנים מיחידות הכוח המעולות של ROTAX, המציעות עד 260 כוחות סוס לביצועי על במים ומ-S3 – שוקע חדש ומהפכני בצורת V, עם שלל מדרגות ושקעים המייצר את השיוט האולטימטיבי ביציבות מירבית, אחיזה מיטבית במים והיגוי מעולה.
 
דגמי סידו החדשים:
בפסגת ההיצע של SEA-DOO לשנת 2010 נמצאים שלושת דגמי iS, המציעים את הקדמה הטכנולוגית של iControl, עם "מרבד הקסמים" של מערכת המתלים הייחודית iS.
דגם GTX LIMITED iS 260 – הוא "ספינת הדגל" של SEA-DOO, עם כיול מתלים לנוחות מרבית, פאר ואבזור עשיר. כלי השיט מיוצר בכמות מוגבלת ומיועד לאלה הרוצים את הטוב ביותר.
RXT iS 260 – דגם עתיר טכנולוגיה, מהירות וכוח. RXT iS 260 הוא הצד הספורטיבי במהפכה הטכנולוגית, עם כיול מתלים ספורטיבי למהירות וחדות היגוי. המנוע שלו אמור להיות מנוע אופנוע הים החזק ביותר בשוק.
דגם GTX iS 215 –בטכנולוגיה, ביצועים, וסטייל.דגם מוטה נוחות משפחתית המשולבת. הוא מונע על ידי 215 כוחות סוס ומציע את כל יתרונות מערכת השליטה ומתלי הפלא.
 
שליטה מירבית בשרות הרוכב:
מהפיכת iControl של SEA-DOO החלה אשתקד עם שני דגמים. לכבוד 2010, iControl מופיעה בשבעה דגמים, כאשר ארבעת הבאים מציעים את יתרונות המהפכה לרוכבים:
לדגם RXT X 260 RS – ישביצועי על בחבילה ספורטיבית לשלושה רוכבים. אחד משני דגמי Racing Series המגיע היישר מעולם מרוצי Off-Shore, בהם מתחרים כנגד מרחבי הים הפתוח בעזרת כלי מרוץ מושחזים היטב. לדגם זה כידון ארגונומי מתכוונן (AES), המציע התאמה מרבית לרוכב האקסטרימי בזכות כיוונון לרוחב הכידון, בנוסף לזווית. לדגם העל לוח שעונים משוכלל, המציע מידע עשיר על זמני הקפת מסלול וחיוויים למהירות מרבית, סל"ד מירבי ועוד. שליטה מירבית בעזרת יתרונות iControl וכמובן ביצועי על בעזרת מנוע ROTAX 260 כוחות סוס.
דגם RXT 215 – נחשב לאופנוע הים הספורטיבי המצטיין של SEA-DOO. לכלי זה הוספה מערכת iControl, כדי להציע חוויית שיט ספורטיבית בשליטה מרבית ובטיחות משופרת, עם מנוע 215 כוחות סוס.
דגם GTX 155 – הוא אופנוע מפואר בחבילה ידידותית לכל המשפחה, המציעה חוויית שיט מפנקת נוחה ונעימה. דגם הכניסה למשפחת הפאר של SEA-DOO מציע מנוע אטמוספרי עם 155 כוחות סוס ואת שלל היתרונות של מערכת iControl.
דגם WAKE PRO 215 – זהו אופנוע הים היחיד בעולם שתוכנן מראש לשמש כפלטפורמה ייעודית לספורט ימי. WAKE PRO 215 מאובזר במוט ייעודי לריתום חבל הגולש ולאחיזת הצופה לאחור ובתפס לחבל הגלישה כאשר אינו בשימוש. עוד יש מנשא ללוח הגלישה – Wake Board ותכונה ייחודית המגיעה באדיבות מערכת iControl: ניהול מצבי סקי לשליטה במהירות הזינוק והגלישה על ידי תכנות מראש, ההופך כל רוכב למומחה גרירה.
 
ביצועי על וידידותיות לכל המשפחה
שני קצוות משלימים את רשימת דגמי SEA-DOO 2010, האופנוע המהיר בעולם וסדרת GTI הידידותית:
דגם RXP X 255 RS – אופנוע הים הספורטיבי ביותר. לדגם -RXP X 255 RS שני מושבים וביצועים מעולים. בזכות מנוע ROTAX ומגדש על הכולל מצנן ביניים המפיק 255 כוחות סוס. ב-SEA-DOOD טוענים כי זהו דגם אופנוע הים המהיר בעולם. הוא קיבל השנה סכמת צביעה חדשה והוא מעוטר בעשרות גביעים מתחרויות ומהשוואות שנערכו ברחבי העולם.
 
לסיכום, SEA-DOO הולכים השנה על אופנועי ים יעודיים תוך שימוש בטכנולוגיות חדשות. התוצאות בהחלט מרשימות. ניפגש על המים, באילת, בכינרת או בים התיכון.
הפליגו בזהירות!
 
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<