גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > גליונות > גליון כחול 44
גליון כחול 44
גליוון 44 יצא לחנויות במהלך אוקטובר 2010, ודאו כי המנוי שלכם בתוקף!

גליון כחול 44

מפרשי דרום אמריקה 2010

צועני הים

סאנסיקר 43 סופר הוק

איי "צועני הים"

תארו לעצמכם את רצועת החוף בין תל אביב לחיפה, כשמולה מפוזרים כ - 400 איים, כל אי בגודל של מגרש כדורגל עם חוף חולי לבן, נטוע בעצי קוקוס אשר מצמרתם תלויים אשכולות אגוזי קוקוס. מסביב לאיים ריפי אלמוגים וחול וים בשלל צבעי טורקיז.
נראה לכם דמיוני? יש מקום כזה, שמו "איי סאנבלס".

צועני הים - לחץ למעבר לכתבה
הסיור הימי מאפשר לשייט שלל אפשרויות שונות: הפלגה באזורים שונים, הכרת עמים ותרבויות שונות, הגעה למקומות שרגל אדם לא דרכה בהם ועוד. אולם, ההפלגה מאפשרת גם היכרות עם עצמך, עם אנשים חדשים שחיים כמוך ועם סגנון חיים שרק מספר מועט של אנשים בעולם חיים אותו. החיים על גבי היאכטה. מתברר כי למי שחי על גבי היאכטה יש אפילו שם "קרוזר" ותרבות שונה משלנו...

נץ הים הספורטיבי
איך מעצבים יאכטה ספורטיבית חדשה בעלת ביצועים משופרים ויחד עם זאת שומרים על מאפייני הדגמים הקודמים? לכאורה זאת שאלה בלתי פתירה אך זאת שאלה בה מתחבטים כל יצרני היאכטות. גם חברת "סאן סיקר" הבריטית, יצרנית יאכטות המנוע, עמדה בפני שאלה זאת כאשר ה -43 Super hawk (נץ הים המשופר) עלה על שולחן המעצבים.

להחזיק יאכטה באילת
חברת סינרג'י הוותיקה השיקה סניף חדש באילת, עורך "כחול" קפץ לבקר בסניף הדרומי של חברת אחזקת היאכטות ממרינה הרצליה וחזר מלא רשמים.

השלושה
זהו סיפור נעורים. חוויה עזה של נער מתבגר בן ארבע עשרה וחצי, אשר לא מן הנמנע שמנבכי תת ההכרה נוצרה השפעת שרשרת במהלך חייו ויש לה משקל וערך מוסף במערכת קבלת ההחלטות שלו והחיים עם הים מאז ועד היום. מפאת העובדה שחלק מן הדמויות המופיעות בסיפור הזה כבר אינן בחיים, והכבוד שאני רוחש להן אשתמש בשמות האמיתיים או בכינויים של האנשים המעורבים.

אליפות העולם ב-420
עשרות מפרשים, מאות שייטים, אלפי שעות הכנה ואליפות עולם אחת מוצלחת. על הימים שלפני, ההכנות, ההיערכות, האירוע והנשימה לרווחה שאחרי. הייתה אליפות. איריס ארבל מדווחת מהחוף ומנקודת מבט קצת שונה.

10 יאכטות חדשות שכנראה לא נראה בישראל בקרוב...
במדינת ישראל פועלים עשרות יבואני כלי שיט, חלקם מייצגים אף מספר יצרני יאכטות מהעולם. אולם בשוק בו נמכרים בשנה טובה כ-30 יאכטות, המייצגות כ-5-8 יצרניות יאכטות, נפקד מקומן של יאכטות רבות.
חלקן לא מתאימות לשיט במימי החופים של ישראל. חלקן מותאמות להקפת העולם. חלקן מותאמות להפלגה בים הצפוני, חלקן בנויות לתחרויות מקצועיות בלבד וחלקן פשוט יקרות מדי לקהל הישראלי. לעיתים, מופיע שחקן חדש בשוק המנסה לייצג ולמכור לקהל הישראלי יאכטה חדשה, אולם הקהל הישראלי "אנין הטעם" לרוב אינו אוהב שינויים.
בכתבה שלפניכם בחרנו להציג במספר מילים את היאכטות שאנחנו חושבים שלא תראו נמכרות בישראל בשנים הקרובות. מכיוון שאיננו יודעים מה יוליד יום, יתכן וכבר בשנה הקרובה נתבדה וחלקן יעגנו במרינה הרצליה, ואז נאכל את הכובע או שנוכל לראותן בתערוכות היאכטות בלבד.

מקון-טיקי עד פלסטיקי
כך מוציאים לפועל מסע אקולוגי מתוקשר ב-2010.
בעולם השיט יש כמה וכמה תחרויות חשובות ושיוטים מפורסמים: וולוו אושן רייס, וונדה גלוב, גביע אמריקה ועוד. רובם קשורים קשר הדוק ליאכטות מהירות, צוות מיומן, צוות טכני מסור ומכונה משומנת של ספונסרים ויחצ"נים. תחרויות ושיוטים אלה לרוב אינם מצליחים להגיע לתודעת הציבור הרחב, זה שאינו מתעניין בשיט כתחביב או מקצוע. אך יש שיוטים אחרים. הם אינם מהירים במיוחד, לא ישברו בהם שיאים מיוחדים ולא יסקרו אותם בתוכניות הספורט. אותם מסקרים קצת בשולי החדשות, יותר באינטרנט (אתרים, פורומים ובלוגים) ובעיקר בפייסבוק ובטוויטר. שיוטים מהסוג הזה מצליחים כיום לפרוץ לתודעה של יותר ויותר אנשים, גם כאלה שאינם קשורים לעולם השיט והם גם מצליחים להעביר מסרים וערכים.

סיפורו של אלוף
איתן פרידלנדר יושב במשרדו, מביט לים הנושק לחלון ומדבר על שינוי. הוא יורד ים ותיק, אחד שיודע היטב שאחרי הגאות לנצח יגיע השפל, אך גם ממרום 53 שנותיו הוא לא פוחד לתת לרוחות השינוי לחדור אליו ולעצב מחדש את חייו.

מפרשי דרום אמריקה 2010
ב-7 בפברואר 2010, בחום של יותר מ-40 מעלות, לאחר מספר ימים של חגיגות מקומיות כמיטב המסורת, ובנוכחות של כמיליון צופים יצא מברזיל משט (רגאטה) של 9 מפרשיות ענק, רובן מפרשיות השייכות לבתי ספר של חילות ים שונים. הנתיב: מברזיל לארגנטינה. מדובר על חלקו הראשון של מפגש לכבוד 200 שנה למהפכה שהתחוללה בבואנוס איירס נגד השלטון הספרדי, מהפכה אשר הביאה לעצמאותן של מדינות דרום אמריקה.

וכמובן המדורים: החיים על יאכטה - חדש!, המדור המשפטי, מדור הספר ומדור הדייג.
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<