גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > גליונות > גליון כחול 43
גליון כחול 43

כחול 43
 
הפלגת החלמה בניו זילנד
הכל התחיל כשביתנו נופר תכננה טיול שחרור באוסטרליה ובניו-זילנד עם חברתה עדי. כהורים, רצינו להצטרף לחלק מהטיול. תוכניות לחוד ומציאות אכזרית לחוד: חצי שנה לפני הטיול חליתי בלימפומה, שבוע לפני יציאתן של הבנות למזרח, חלה אחיה של עדי בלוקמיה והטיול שלהן נדחה. בחודשים הללו עברתי טיפולים ביולוגיים, כימותרפיה, השתלת מח-עצם עצמית והקרנות לקינוח. חשבנו שבכך תמו צרותנו והנה כחודש לאחר ההקרנות שלי, התגלה גידול סרטני בשד אצל יוני רעייתי שעברה כריתה דו"צ. בנובמבר 2009 התכנית חזרה להתגלגל: הבנות יצאו לאוסטרליה לאחר שגיא, האח של עדי, התקדם להחלמה. רעייתי ואני, גם בתהליכי ההחלמה, התחלנו בהכנות למפגש עמן בניו-זילנד. כשייט ותיק בדקתי אפשרות לשכירת יאכטה. שנה בדיוק לאחר השתלת מח-העצם שלי ואני עם שלוש נשים על יאכטה ב-Bay-of-Islands, אשר באי הצפוני של ניו-זילנד.
 
כשערכים וים נפגשים
בימים אלו, בהם תנועות הנוער כבר לא מהוות אטרקציה לבני הנוער, פעילות תנועות הנוער הימיות זוכה לעדנה שלא נראתה כבר שנים רבות. סניפי צופי ים לאורך חופי הארץ מלאים בבני נוער אשר משתתפים בפעילויות ביבשה ובעיקר בים. במהלך חודש מאי נערך בנמל יפו יום מיוחד שבמהלכו צופי ים חיבקו ואימצו ילדים בעלי צרכים מיוחדים הפעילים בתנועת הצופים, במהלך כל השנה במסגרת פרויקט "עוגן לחיים".

MASTERCRAFT 300
חדשנות בתחום הספורט הימי הינה מילת המפתח. חברת Mastercraft  האמריקאית לקחה את הנושא צעד אחד קדימה. מותג סירות הסקי והספורט הימי החל לייצר יאכטות מנועיות קטנות המיועדות לקהל גולשי הסקי המעוניינים ליהנות מהפינוקים שכלי השיט יכול להעניק גם לאחר הפלגת הסקי או הווייק בורד.

חוויות כחולות מהים השחור
עמיחי כהן הפליג עם ספינתו, יאכטה מדגם בנטו אושיניס 40 כשלושה חודשים בים השחור. הוא ביקר בחוף הטורקי, האוקראיני, הבולגרי והרומני. סיפור על הפלגה ביעדים לא מתויירים, שאת מספר היאכטות המפליגות בהם ניתן לספור על שתי כפות ידיים. חוויה מומלצת למי שמחפש יעדי הפלגה חדשים.

חבל חבלים
הצוללת הגרעינית החדישה ביותר מרותקת לרציף בדיוק כמו הסבתא רבה שלה –ספינת המפרשים של קולומבוס. אי אפשר לתאר ימאות, ספנות או שיט ללא שימוש נרחב בחבלים,מיתרים וכבלים.צורתם ואופן השימוש בהם לא השתנו במהלך אלפי שנים. אך החמרים מהם עשויים החבלים המודרניים ותכונותיהם-שונים לחלוטי מאבותיהם. ברשימה זאת נעשה הכרה עם החבלים המודרניים ונכיר את תכונותיהם שימושיהם ויתרונותיהם היחסיים.

בשליחות עיתונאית חוקרת
איתי אנגל יצא בשליחות עובדה לעיראק כדי לעקוב אחרי כוחות הלוחמים, תמר גולן יצאה בשליחות מעריב לאפריקה לעקוב אחרי כוחות המורדים, רביב דרוקר נשלח לרוסיה לבדוק מה עלה בגורלו של גאיידמק ואילו טל ברמן יצא בשליחותינו לגנואה, איטליה, לבדוק עבורכם, את בציר 2010 של היאכטות המנועיות המקומיות.

וגם: הגלאוןאדלוסיה מבקרת בנמל חיפה, הפלגה משפחתית (חלק ב', שיוטי החורך והמדורים הקבועים: קשר, משפטי, וסקי מים.
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<