כחול 77 - ינואר 2019
הוריקן - הצד שלו והצד שלה?/ שבדיה/ אליפות ישראל/סופה

אלו רק חלק מהכתבות בגליון ינואר 2019
רוצים עוד? כנסו 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2010 > הוגש בג"צ על הכניסה לישראל בלילה
הוגש בג"צ על הכניסה לישראל בלילה
ציטוט ממכתבו של איזי סויסה, יו"ר הפורום לקידום השיט המעדכן על הגשת פניה לבג"צ בסוגית הכניסה למרינות תל אביב והרצליהבכל שעות היממה

הפורום לקידום השיט

כמו שאתם וודאי יודעים, הפורום לקידום השייט פועל במרץ בימים אלו בהגשת הבג"צ נגד המרינות ומשרדי הממשלה האחראיים למחדל של סגירת המעברים הימיים  ברוב שעות היממה, כזכור כמה מחברינו הטובים ביותר יצאו עם האשמות פליליות בגין כניסה לא מורשית לארץ... אחרי הפלגות של 50 שעות ויותר. הפורום יחד עם חברים רבים אשר נרתמו ותרמו ממיטב כספם פנה למישור המשפטי, וזאת אחרי שלדעתנו מיצינו את כל האפשרויות האחרות של הידברות וניסיונות שכנוע והסבר באי סבירות ההסדר הקיים, וכי לעיתים נגרם סיכון של ממש בחייהם של השייטים השבים מחול.
ובכן הגשת העתירה לבג"ץ כללה עבודת מחקר מעמיקה, הכוללת סקירה של החוק ומשמעויותיו וכמובן פניות חוזרות לכל ה"משיבים" אלו שמהם אנו תובעים להסביר למה הם משאירים שייטים בלב ים:
מרינה תל אביב
מרינה הרצלייה
משטרת ישראל
משרד התחבורה
משרד הפנים
 
הבג"צ עבר היום שלב חשוב בפני המשנה לנשיאת בית המשפט העליון א.ריבלין, ואשר קיבלה החלטה לדרוש מהמשיבים מענה תוך 30 יום למתן צו על תנאי.
הדרך עוד ארוכה, ואנו מחזקים את  ידיהם של הצוות המשפטי שנרתם למשימה, וכמובן לצוות מהפורום לקידום השייט אשר מלווה את הטיפול בפרשה באופן שוטף, גיורא קדר, עזריאל רהב(מטש) דן מירקין ושרון שפינט.
חלק גדול מהמימון המשפטי הגיע מתקציב הפורום, אנו עדיין צריכים תרומות כספיות, ניתן לתרום דרך אתר הפורום לקידום השיט בכתובת www.iyc.co.il
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<