גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > גליונות > גליון כחול 42
גליון כחול 42

גליון כחול 42
מדגסקר זה לא רק שם של סרט
על חוויות השפירית קראנו כבר בגיליונות 36 ו- 40 של כחול. היאכטה ממשיכה במסעה להקפת העולם, והפעם מספרת לנו מירי על החוויה שבהפלגה במדגסקר. המקום שקפץ לתודעה של כולנו בעקבות הסרט המצויר מתברר כגן עדן אמיתי.

הפלגה משפחתית
את רב החופשות המשפחתיות על גבי יאכטה רובנו עוברים בהפלגה שקטה ורגועה במפרצי גוצ’ק, מרמריס, יוון או קרואטיה. כמה פעמים לקחתם את המשפחה להפלגה ONE WAY ? מתחילים בנקודה א ומסיימים את ההפלגה בנקודה ב ? איריס ארבל מספרת לנו על חווית הפלגה משפחתית ארוכה ומעניינת, מאלבניה ועד ישראל.

לדוג באמריקאית מפנקת
לא כל יאכטה מתאימה להפלגת דיג מפנקת, ולא כל יאכטה מתאימה להפלגה משפחתית. איך משלבים בין השניים? הלורס 31, מבית היוצר של המספנה האמריקאית הותיקה LHURS בהחלט מצליחה לשלב בין השניים.

מערכת גז הבישול ביאכטה
מערכת גז הבישול ביאכטה נחבאת מהעין. אנחנו מסתכלים בנקודות הקצה : בלון הגז ובתנור מדי פעם לפעם, אך לא טורחים לבדוק את הצנרת ואת חיבורי הצינורות. כל זאת עד שקורה אסון. על אסון שכמעט וקרה וטיפים לתחזוקת המערכת בכתבה שלפניכם.

מבט מעין הציפור
טיפוס לראש התורן יכול להיות חוויה מדהימה, אך גם מסוכנת. עליה לתורן אינה רק למטרת בדיקת היתרים, המכ"ם או תאורת הניווט. בעליה לתורן יש לבדוק עוד נושאים ודברים חשובים לא פחות, וכמובן יש להיערך לבדיקתם נכון. חשבו, עליתם לראש התורן וגיליתם שבורג השתחרר, יש לכם מברג? בכתבה תמצאו טיפים לטיפוס ולעבודה בראש התורן, וגם חוויות מהתורן של המחבר.

וגם: מה חושב מיקי גל על שוק היאכטות? היכרות עם משפחת אופנועי הים החדשים של סידו, אמריקה’ס קאפ 2010 ועוד.
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<