גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > גליונות > גליון כחול 39
גליון כחול 39

גליון כחול 39
גל רודף גל ונשבר
לצאת או לא לצאת? זו השאלה. אנחנו במרינה, הים נראה סוער. האם נצליח לצאת בשלום? והשאלה החשובה יור, האם נצליח להיכנס בשלום? רצף תמונות מדהימות שצולם על ידי צלם שעמד על שובר הגלים של מרינה הרצליה ותפס בעדשה יאכטה "תופסת גלים" לתוך המרינה. שיעור חשוב בימאות לכל יאכטונר ושייט.

 
על מפרצים ובישולים – רוני מולה
בדרכו מערבה מישראל, מפרץ גוצ’ק הוא תחנת חובה. בעונה החמה, המפרץ מלא באלפי יאכטות שכורות ופרטיות אשר גודשות כל פינה ופינה במפרץ. הפעם לא נספר רק על המפרצים החבויים והנסתרים, אלא גם על מה עושים בהפלגת תחילת העונה, כאשר מזג האויר לא מאפשר להשתכשך במים, או כאשר יורד גשם. מה עושים? תקראו ותדעו.

 
עליה על ריף – עופר שלטר
מתי בפעם האחרונה תרגלתם ירידה מריף או שרטון? עופר שלטר, מדריך שיט ושייט בעל נסיון רב מתזכר אותנו על הפעולות אותן יש לבצע לאחר שאתרע מזלנו ועלינו על השרטון. הטיפ הראשון – לא להילחץ!
 
 
בציר משובח - בורדו 60 – טובי הודג’ס
אין דרך יותר טובה לתאר הפלגת מבחן ליאכטה מאשר לגמוע 270 מייל הנפרשים על ים פתוח וגם לאורך החוף. כמובן שמדובר בהפלגה בת שלושה ימים אשר במהלכה ניתן לחוות כל פינה ביאכטה. יצרנית היאכטות CNB אשר מייצרת דגם יאכטות אחד בלבד – בורדו 60 צרפה את טובי להפלגה שכזו. התאגיד הפגין ביטחון מוחלט בתוצר אשר בהפלגה ארוכה שכזו נבחנה תחת זכוכית מגדלת. מה נראה לכם היתה חוות הדעת?

 
SHIPMAN CUP 2009 – אורי אידן
מה יכול להיות יותר מרגיש מאשר להתחרות על גבי יאכטה תחרותית באורך 63 פיט בתחרות בינלאומית? אורי אידן פיקד על יאכטה בתחרות בינלאומית, אשר עקב תאונה טרגית הופסקה לפני הזמן. תאור חוויה בינלאומית עם חוויה שממחישה מה יכול לקרות בשבריר של חוסר תשומת לב

 
אופק מבטיח – הדר פריד
אין כמעט מזח אחד בכל מרינה בארץ אשר אין בו לפחות יאכטה אחת מתוצרת חברת בווריה הגרמנית. בתוך כעשור, הצליח יהודה זומר סוכן בווריה בישראל למלא את המרינות בעשרות יאכטות מתוצרת המותג הגרמני. על יאכטות, מרינות ומה צפוי לעולם השיט בעתיד ואיך זה ישפיע על ישראל מפי אחד מבכירי ענף השיט בישראל.

 
קצין שייט וג’נטלמן – גיורא קדר
סיפור החיים של אלוף (מיל.) מוקה ליון יכול היה להיות בסיס לכמה ספרי מתח. אלא שאופיו הצנוע של מפקד חיל הים לשעבר ושייט פעיל עד כמעט יומו האחרון גרם להסתרת רב פעילותו מעיני הציבור. פרידה מאישיות מיוחדת שהלכה לעולמה.
וגם: אליפות אירופה לגלשנים, אין פרות קדושות בים, השקת אופנועי ים seadoo ועוד.
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<