גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > גליונות > גליון כחול 38
גליון כחול 38

גליון כחול 38
SEYCHELLES SPECIAL
"במרחק של כ- 900 מייל מזרחית מהחוף האפריקאי בין קווי הרוחב 4 ל- 10 דרום שוכנת קבוצת איי סיישל. בקבוצה 115 איים מתוכם 33 מיושבים". צוות כחול הפליג שם על סיפון ספינת מפרשים מיוחדת באיים הטרופיים היפיפיים אליהם ניתן להגיע רק בהפלגה. הצוות חזה בצבי ענק, ציפורים מיוחדות ונוף תת מימי עוצר נשימה על הרפתקת שיט בטעם של פעם, שלא חווים כל יום.
 
האודיסיאה של השמש בגרסה חדשה
ה- Sun Odyssey 50 DS הוצגה לראשונה בתערוכת היאכטות בדיסלדורף 2008. מדובר באחד הדגמים המוצלחים של חברת היאכטות הצרפתית. כתבהעל ה"אודיסיאה החדשה של שמש" בגרסת ג’אנו.
 
Searay sundancer 375 – ריקוד השמש
אחד הדגמים המוצלחים ביותר שחברת סיריי מייצרת בשנים האחרונות הוא ה - Sea-ray Sundance 375 יאכטה מנועית לבילוי משפחתי. מדובר בקאבין - קרוזר המתאים להפלגה משפחתית רגועה וגם להפלגת דיג או הפלגות בין לאומיות. לדגם מוצלח זה יש כבר נוכחות במרינות בישראל, אל תוותרו על הפלגת מבחן.
 
מסעה האחרון של שרה א’
בעידן ספינות טילים מתוחכמות ואוניות סוחר המובילות מטעני ענק, קצת קשה להבין שלפני מלחמת העולם השנייה רוב אוניות הסוחר בים התיכון היו אוניות מפרש. על ספינת מפרשים כזו, שיש לה "מניות יסוד בהקמת חיל הים וצי הסוחר הישראלי" מספר לנו שלמה אראל, מי שרכש עליה את יסודות הימאות, שלימים הביאו אותו לקריירה ימית ששיאה- פיקוד על חיל הים הישראלי.
 
תערוכת BOOT דיסלדורף
תערוכת השיט בגרמניה נערכה בצל המשבר הכלכלי הקשה הפוקד את העולם. היה מענין לראות כיצד ענף השיט נערך לקראת התקופה הקרובה וכיצד המשבר משפיע על אירופה. כתבנו יצא אופטימי מהתערוכה.
 
הוי כינרת שלי
משבר המים החמור הפוקד את מדינת ישראל לא פוסח גם עלינו השייטים. המראה הקשה של הכינרת המתייבשת מחייב גם אותנו לנקוט בפעולות על מנת לשמור אותה נקייה ונעימה להפלגה. ובנוסף, מספר טיפים שיעזרו לכולנו לעבור קיץ נעים ובטוח בכינרת.
 
מסביב לעולם ב-80 יום – VENDEE GLOBE RACE
תחרות השיט האתגרית בעולם, הקפת העולם ליחידים הסתתימה. מתוך 30 יאכטות שזינקו למרוץ יותר מחצי פרשו. חלק מהיאכטות עדיין לא הגיעו לאוקינוס האטלנטי בזמן כתיבת שורות אלו בעוד חלק כבר סיימו. סקירה של המירוץ האתגרי לשייטים בודדים.
ועוד כתבות נוספות: חוקי השיט החדשים שנכנסו לתוקף, תאורת לד, דיווח מהשטח - VOLVO OCEAN RACE ועוד.
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<