גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > גליונות > גליון כחול 37
גליון כחול 37
הטובות לשיט
בשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר נשים מפליגות. ההישגים של השייטות האולימפיות שלנו באולימפיאדה האחרונה מצטרפים להישגי צוותי הנשים בשיט יאכטות בתחרויות השיט ואל העובדה שרואים יותר ויותר נשים המתפרנסות ופועלות בתחום השיט במדינת ישראל. בכתבה היכרות עם כמה מהן.

 
NACRA INFUSION F18 – טיסת מבחן
בחינה של קטמרן חדש מבית היוצר של ענקית הקטמרנים האמריקנית. כמה מאות קטמרנים ממלאים את חופי ישראל, בעיקר בשדות ים ותל אביב. מבין כולם בולט ה-F18 , קטמרן על קולי.
 
ניתוב PILOTAGE
מהו ניתוב? התנהגות נכונה, בהתאם לנסיבות בקרבת החוף והמעגנות שדורשת מהסקיפר לחרוג מהרגליו הקבועים. בכתבה טיפים חשובים למצבי שיט רבים.

 
יום עבודה בקריביים
"מאז שקיבלתי על עצמי את תפקיד הסקיפר על יאכטת צ’רטר התרגלתי לקום מודם בבוקר, לפני שהוארחים מתעוררים על מנת להספיק לנקות את אזור הישיבה בירכתיים מפירורים ומשאר חגיגות הלילה הקודם, ולמלא את המצננים במשקאות". כך מתחיל יומו של סקיפר קטמרן מסחרי בקריביים.

 
לעומק הענין
לא משנה איזה כלי שיט יש לכם, מתי פעם אחרונה ביקרתם בשיפוליים? צלילה לשיפולי כלי השיט שלכם יכולה להיות מענינת מאוד. הממצאים מגוונים, החל ממברג ששכחתם שם לפני שנה ועד שכבת שמן/ דלק/ מים. בכתבה שלפניכם תוכלו ללמוד איך לשמור על השיפוליים מתוחזקים.

 
PRINCEES V85 – הדור החדש של הנסיכות
ספינת הדגל של מפעל היאכטות הבריטי הושקה השנה והיא כבר נראית ביותר ויותר מרינות בעולם. החדשנות ניכרת בכל פינה של היאכטה, בעיצוב, בנוחות וביכולת התמרון והשיט. בקרוב בישראל?

 
מפרשי המאה ה-21
לא פשוט להיות חלוצים בתחום המפרשנות בעולם. חברת NORTH SAILS פיתחה לקראת סוף המאה מפרש השובר את כל מה שהכרנו ממפרשים בעבר. מדובר במפרש העשוי יציקה אחת ללא תפרים כלל!

 
ROLEX MIDDLE SEA RACE
שני צוותים ישראליים יצאו להשתתף בתחרות היאכטות היוקרתית המזנקת ממלטה ומקיפה את האי סיציליה. מדובר בכ-600 מייל של הפלגה רצופה בתנאי מזג אויר משתנים ותנאי תחרות מענינים. על החוויה של השתתפות בתחרות שיט מהגדולות בעולם ועל ההפתעות שבדרך.
ועוד כתבות נוספות: צובעים את הים בקטמרנים, הסטורית נמלי ישראל, הצמיד ועוד.
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<