גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > גליונות > גליון כחול 36
גליון כחול 36

גליון כחול 36
הרפתקאה אסיתית:
החוף המזרחי של מלזיה בין סינגפור לאיים הדרומיים של תאילנד הוא איזור לא מתויר ששייטים מעטים הפליגו בו. גיורא קדר הפליג שלושה שבועות בין האיים והחופים של האיזור הטרופי המיוחד הזה ובין המאה העשרים ואחת למאה השמונה עשרה.
 
הפעם זה היה רק תרגול
בגליונות האחרונים סיפרנו לכם על חויותיה של ליבי בלוזרסקי שבילתה תשעה ימים באסדת הצלה. על בסיס נסיונה של ליבי התקיימה במרינה הרצליה סדנת בת 24 שעות שכללה שהיה באסדת הצלה בלב ים ומיד לאחריה ניתוח השהיה והרצאות על נושא ההנצלה הימית. חובה לקרוא!
 
הם חזקים גם במנועיות
חוץ מיאכטות מפרשיות חברת ג'אנו הצרפתית מייצרת גם יאכטות מנועיות מצוינות. לא הרבה יודעים זאת בישראל אבל יאכטת אלו ממלאות את המרינות בצרפת ובאירופה. בכתבה אנחנו עושים היכרות עם דגמים אלו.
 
לנגב חומוס בדמשק
קצת צפונה אלינו ישנה מדינה שהרבה קשרים אין לנו איתה. מעטים, אם בכלל הישראלים שזכו לראות את נפלאותיה מרצונם החופשי. לעומת זאת, שייטים זרים המשתתפים במשט הא.מ.י.ר או מפליגים במזרח הים התיכון מגיעים למדינה בעלת היסטוריה ארוכה ומספר מרינות מועט. למדינה קוראים סוריה, ועם תחילת צלצול פעמוני השלום החלטנו להביא בפניכם סקירה קצרה על שכנתנו הצפונית.
 
Lagoon 440 הלאגונה הכחולה
הפלגה בקטמרן שונה מהפלגה ביאכטה מונוהאל. הנוחיות, ביצועי המפרשים והמנוע והגדול מאפשרים חוויה שלא היכרתם. בשוק יאכטות הצ'רטר מספר הקטמרנים עולה מדי שנה, כנ"ל גם מספר הקטמרנים אותם אנחנו רואים בחופי מדינת ישראל מדי שנה. דגם לאגון 440 הוא אחד מדגמי יאכטות הקטמרן המוצלחות בעולם והינו בעל יחודיות רבה בתחום בשל עמדת ההיגוי העילי. עוד על יאכטה מענינת זו בכתבה.
 
סיכום אולימפי
משלחת השיט הישראלית לאולימפיאדה היא בהחלט סיפור הצלחה. שני גולשי הרוח וצמד שייטות ה-470 עלו לשיוטי המדליות, גם שייטת הלייזר הפתיעה לטובה. את הגלולה המרה קיבלנו בדגם ה-470 גברים. אבל הטעם של מדלית הארד בה זכה שחר צוברי ממתיקה ומוכיחה כי לשיט הישראלי יש עוד הרבה תחמושת רבה לעתיד.
 
יעד חדש – אלבניה !
רובנו חולפים אותה מצפון לדרום או בדרכנו מקרואטיה ליוון. אבל אלבניה, ארץ לא מוכר ולא מתויירת שווה ביקור. נופים מדהימים, מרינות מתקדמות ותרבות שעדיין לא נחשפה למערב. דן קב בילה מספר ימים במדינה הלא מוכרת וחזר עם מסקנה חד משמעית – מומלץ!
 
חושב על יאכטה מפרשית משפחתית?
מחפש יאכטה בגדלים 34 עד 36 פיט? ריכזנו עבורכם את היאכטות המובילות בישראל בטבלה אחת על מנת להקל את ההשוואה. מומלץ לקחת רשימה זו לתערוכות השיט הקרובות.
 
לא נעים לא נורא
חור בכלי השיט אינו דבר נעים. בדרך כלל איננו יודעים כיצד לטפל בו ומשאירים את מלוא הסמכות בידי בעלי המקצוע. בכתבה שלפניכם ניסינו לשפוך מעט אור על הנושא המענין.
 
להיות קילר
כשאתם טסים לחוץ לארץ לחופשה, כדאי תמיד לנסות ולהתעדכן האם יש ים במקום אליו אתם טסים. אם יש ים, אולי יש גם אירוע שיט? שבוע קיל הינו אחד מארועי השיט הגדולים באירופה וכולל מפרשיות קטנות לצד TALL SHIPS . כדאי לבקר בארועים אלו ולהיות חלק מהחגיגה. דני שגב עשה זאת עבורינו.
 
לא עוצר ב-470
מה עושה שיט צעיר שסיים צבא ורוצה להמשיך ולשוט. עומר ברנד מספר סיפור עם קצת תעוזה וחוצפה ישראלית, איך אפשר להגיע ממפרשית 470 לפיקוד על יאכטה מדגם VOLVO OPEN 60.
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<