כחול 82 - אפריל 2020
גליון בצל קורונה - מצפה לכם הפתעה בפנים! 
דף הבית > מפרשיות > מדליית ארד אולימפית חדשה ומבריקה התווספה לארון המדליות המתמלא בשנים האחרונות במדליות הבאות מהים. האם זה מקרה, או שבאמת השיט בישראל מקבל רוח גבית?
מדליית ארד אולימפית חדשה ומבריקה התווספה לארון המדליות המתמלא בשנים האחרונות במדליות הבאות מהים. האם זה מקרה, או שבאמת השיט בישראל מקבל רוח גבית?
הכרות עם שומרה חברה לביטוח, נותנת הסחות המרכזית לשיט התחרותי בישראל
מערכת כחול
גליון 36
 
מדליית ארד אולימפית חדשה ומבריקה התווספה לארון המדליות המתמלא בשנים האחרונות במדליות הבאות מהים. האם זה מקרה, או שבאמת השיט בישראל מקבל רוח גבית?
לא רבים הם הגופים התומכים בענף. חברת הביטוח שומרה היא אחת מהבודדות אך העקביות.
שוחחתי עם יוסי וינשטוק, מנכ"ל שומרה, שבמקרה הוא גם שייט חובב המעדיף את ההפלגה שלו רגועה, ומשאיר ( למרבה ההפתעה) את התחרותיות לשעות העבודה בלבד.
 
אתם תומכים בהרבה נושאים קהילתיים, לא רק בספורט. למה דווקא השיט הוא עניין מהותי?
"שומרה" מזוהה עם ציונות וערכי משפחה ומסורת. אנו מעורבים חברתית בנושאים של קליטת עלייה, תנועות נוער ציוניות, אנו נמצאים בסוגים רבים של ספורט ישראלי וכן של תרבות ואמנות ישראלית.
העיסוק בשיט, מאפשר לנו לחנך צעירים לערכים שכוללים הגינות, תחרותיות, נחישות והגעה להישגים.
השיט הישראלי מתקדם מאד בשנים האחרונות וככל שיותר צעירים יכנסו אליו, הסיכוי שלנו למדליות בעתיד גדל.
מסיבה זו אנו מעדיפים מועדוני שיט המחנכים צעירים, מוציאים אותם מהריבוע שמולם (מחשב, טלוויזיה או קירות החדר) ולוקחים אותם למרחבי הים הפתוח. 
 
מה היא התמורה העסקית שאתם מקבלים מהתמיכה בענף והאם אתה ממליץ לחברות וגופים עסקיים נוספים להיכנס ולתת חסויות?
הקשר עם השייטות "המאומצות" שלנו הוא בעל תועלות הדדיות. הן משתתפות באירועי החברה ונותנות לנו דוגמא אישית בהשקעה שלהן והעבודה הקשה שלהן שכוללת אימונים יומיומיים ובכל מזג אוויר.
כך, אנו מדגימים לעובדים ולסוכנים שלנו כמה חשוב להתאמץ, להתאמן ולהתמקצע.
כאשר הן זוכות במדליות ומקבלות מאיתנו מענקים זה נעשה באירועים שלנו בנוכחות קהל גדול, מה שיוצר חשיפה לענף השיט ולצוותים.
 
בנוסף, הפקנו לאחרונה לוח שנה עם 12 תמונות ענק של השייטות שלנו והן מככבות בפרסומים שונים שלנו. אנו מקבלים המון מהקשר הזה ואני ממליץ מאד לגופים נוספים להיכנס.
 
אתה רואה גופים חדשים נכנסים לענף?
כן. בהחלט. יותר ויותר חברות מבינות את הערך הפרסומי הקיים בענף השיט. כמובן שבכדי לתת לזה תנופה חזקה יותר צריך טלוויזיה. ברגע שתוכניות ספורט בטלוויזיה יכילו "מוסף- שיט" של כמה דקות, ואגב שיט מצטלם נהדר לטלוויזיה, ייכנסו עוד ועוד נותני חסות. זה מעגל קסמים. זמן מסך מביא מפרסמים, מפרסמים מביאים כסף, כסף מביא תוצאות, מדליות וחוזר חלילה.
 
470 בשדות ים
אחד המועדונים בו משקיעה חברת הביטוח שומרה הוא מועדון שדות ים. במועדון שדות ים מתאמנת נבחרת הבנות בדגם האולימפי 470.
 
אלי צוקרמן, מאמן הנבחרת מספר מהו סדר יום אולימפי כשיש השקעה וכשיש תמיכה:
"מועדון השיט שדות-ים קיים כבר 60 שנה. רק לפני כ-3 שנים לקחה חברת "שומרה" את בנות הנבחרת מדגם 470 תחת חסותה. החברה השקיעה במשך כל הזמן הזה ודחפה אותן לקראת אולימפיאדת בייג'ין. בתחילה הן היו שתי בנות בלבד (צוות אחד). עם קבלת העידוד והתמיכה של "שומרה" הצלחנו להרכיב נבחרת של שלושה צוותים שמתאמן כבר לאולימפיאדה הבאה".
 
איך נראה סדר יום ללא העידוד של שומרה?
"למועדון היה רצון מאד גדול להרחיב את הנבחרת לשלושה צוותים. "שומרה", שהתחילה את שיתוף הפעולה איתנו בעידוד צוות אחד בלבד, הסכימה להיענות לאתגר ולהגדיל את הנבחרת. לולא התמיכה של "שומרה" הייתה לנו בעיה תקציבית אדירה ולא היינו יכולים להתאמן כראוי. בנוסף להוצאות הקיימות גם בענפי ספורט אחרים כמו מאמנים, מאמני כושר וכו', בשיט ישנה הוצאה גדולה מאד על ציוד. מחיר הציוד אינו זול ויש צורך בהחלפת ציוד תכופה עקב בלאי מואץ. "שומרה" פתרה לנו חלק גדול מהבעיה".
 
חסות עם תוצאות!
לעבודה המשותפת יש תוצאות טובות: בשנת 2008 סיימה הנבחרת במקומות הראשון והשני באליפות ישראל לנוער בדגם 470. כמו כן סיים צוות הבנות את אליפות העולם לנוער במקומות השביעי והשמיני. באליפות אירופה לבוגרים, סיימו הבנות במקום ה-18.
הצוותים הזוכים קיבלו מענקי זכייה כספיים נאים מ"שומרה".
"מועדוני השיט בישראל לא יכולים להתקיים ללא ספונסרים. ל"שומרה", שמבחינות רבות היא מובילת החסויות בשיט, מגיע בהחלט "'שאפו'". מסיים צוקרמן.
 
 
האם הרוח הגבית תתחזק ובעתיד נראה עוד גופים עסקיים תומכים בשיט? ימים יגידו...
 
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<