כחול 77 - ינואר 2019
הוריקן - הצד שלו והצד שלה?/ שבדיה/ אליפות ישראל/סופה

אלו רק חלק מהכתבות בגליון ינואר 2019
רוצים עוד? כנסו 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2010 > כשערכים וים נפגשים
כשערכים וים נפגשים
הפנינג צופי ים 2010

צופי ים

צופי ים
גליון כחול 43
מאת מיכל קדר
 
ביום א' 30.5.2010 נערך ברחבת צופי ים בנמל יפו הפנינג בהשתתפות יותר מ – 300 חניכי צופי ים משמונה שבטים ברחבי הארץ. ההפניג השמח נערך באווירה ימית כאשר כל המשתתפים לבושים  בחולצות צהובות (תרומת ביה"ס לשייט "סיילור" ביפו). האירוע יועד לחניכי צמי"ד (צרכים מיוחדים), לחניכי עוגן לחיים ולנוער בסיכון. השתתפו בו חניכים מאזור המרכז (תל אביב, יפו, בת ים, הרצלייה) וכן חניכים מהצפון (נתניה, חיפה, עכו ומהכנרת). הנוער שגדש את הרציף היה רב גוני וייצג את הפעילות הענפה של צופי –ים . חניכים עולי אתיופיה לצד חניכים עולי חבר העמים,לצידם חניכים "צפונבונים" במחיצה אחת עם חניכים ערבים. כל החניכים בילו בבוקר של תחרויות משותפות ברוח של שיתוף פעולה.
 
שיתוף, הוא המוטו של הפרויקט החינוכי יוצא הדופן בו משולבים קהילות בעלות צרכים מיוחדים עם הפעילות הצופית הרגילה בישראל. מזה עשור, שתנועת הצופים שמה את האחריות החברתיתושוויון ההזדמנויות, לאוכלוסיות מגוונות של ילדים ובני נוער, בראש סדר העדיפויותהחינוכיות. לעניין זה, מפעילים תנועת הצופים בכלל, וצופי ים בפרט, מסגרות חינוכיותמותאמות לקבוצות בעלות מאפיינים ייחודיים.
צופי-ים ישראל, בחרו לפעול בקרב בני נוער בסיכון בכל רחבי הארץ באמצעות תכנית טיפולית-ימית ייחודית: "עוגן לחיים". התכנית נפתחה בשנת 1995, בתל אביב, והתפתחה במשך השנים האחרונות בכל שבטי צופי ים ישראל: בת ים, נתניה, מכמורת (בסיס פעילות), חיפה, עכו וכנרת-עמק הירדן. היום פועלות גם קבוצות בני נוער מיישובים נוספים לדוגמא: 30 מטופלים של קידום נוער ירושלים משתתפים ב"עוגן לחיים" בצופי ים ת"א.
 
הפעילות הימית בתכנית "עוגן לחיים" פותחה כאמצעי לשיקום בני נוער, המוגדרים כנתונים בסיכון גבוה לסמים, אלכוהול ואלימות. חלקם הגדול בעלי לקויות למידה. במסגרת התכנית, משתתפים בני הנוער בסדרה של פעילויות הכוללת היכרות עם הזירה הימית, השטה של כלי שיט שונים, אימונים אתגריים, תרגול של הצלה ימית והתנהלות במצבי חירום. בכל אלו צוברים בני הנוער סדרה של התנסויות התורמות לחיזוק חוסנם הנפשי והפיזי, פיתוח האינטליגנציה הרגשית והעצמתם כיחידים וכחלק מקבוצה.
   
במהלך האירוע נערכו תחרויות הקשורות לעולם השיט והימאות, אחת התחרויות היפות בהן צפיתי הייתה תחרות זריקת חבל. אמנם התחרות נערכה על הרציף אך היא דימתה את זריקת החבל – אחת מפעולות הימאות החשובות ביותר. בנוסף התקיימו תחרויות משיכת חבל בין השבטים, תחרויות חתירה בקיאקים ובכלים גדולים יותר.
לטקס הסיום הצטרפו נציגי חיל הים ובהם מפקדי חיל הים בעבר, האלופים אברהם בוצר ועמי איילון אשר עומד היום בראש איל"ן (איגוד ילדים נפגעים), איגוד זה הוא אחד הגופים המשתפים פעולה עם צופי ים.
 
"כחול" מצדיע לצופי – ים על הפעילות.  
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<