גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > סיפורים מהים > הקרב הימי בדיסלדורף
הקרב הימי בדיסלדורף
העיר הגרמנית דיסלדורף שוכנת מאות קילומטרים מהים אבל השנה החל בה קרב ימי של ממש. לא, לא נשמעו בה התפוצצויות ולא ירו שם טילים אבל זאת בהחלט מלחמה. כבכל שנה התקיימה בדיסלדורף תערוכת השיט השנתית הגדולה באירופה ואולי הגדולה בעולם. בתערוכה זאת החלו יצרני היאכטות את מלחמת המחירים.

גליון 22

מאת מיכל וגל קדר

בנטו מצטרפת:
מלחמת המחירים בשוק היאכטות האירופאי מתחממת. בתחילה היו אלו יצרני בוואריה הגרמנית אשר הובילו את הקו של " BEST VALUE FOR MONEY" שמשמעותו תחרות ע"י הורדת מחירים. בעקבותיהם הלכה חברת דופור הצרפתית לפני שפשטה את הרגל, ונמכרה לבעלים האיטלקים של "גרנד סוליי" ,יצרנית היאכטות הצרפתית החדשה ויצאה שוב לשוק דווקא בתדמית יוקרתית. אבל הקרב על המחיר נמשך ובחורף 2004 נכנסה הרמוני הצרפתית לתמונה עם מחיר מפתיע.

חברת בנטו הצרפתית המוליכה את השוק העולמי של יאכטות מפרש (כ 4500 יאכטות בשנה ) לא יכלה לעמוד מנגד.

אומנם כבר למעלה מעשור שמכירות בנטו בעולם עולות במספרים דו ספרתיים מדי שנה ורק לאחרונה דיווחה החברה לבורסה של פריס על עלייה של 26% (!) במכירות מאז תחילת שנת המודל (ספטמבר) אבל מכאן ועד להשארת זירת המחיר לאחרים עדיין המרחק רב. התשובה של בנטו היא השקת קו יאכטות המפרש בשם ציקלדסCYCLADES בדומה לטקטיקת השוק הנהוגה בענף הרכב גם כאן החליטו לא לייצר דגמים מוזלים של קו האושיאניק ( OCEANIS ) אלא לייצר קו חדש לגמרי של יאכטות עם תג מחיר נמוך יותר. הנחת היסוד שעמדה בפני המתכננים הייתה התמקדות ביסודות החשובים לשייט על חשבון תוספות יקרות שאינן הכרחיות. עיקר החיסכון אמור להיות מושג ע"י יצור גרסה אחת לכל דגם. בדגמי האושיאניק למשל, הלקוח יכול לבחור את הגרסא המתאימה לו מתוך חמש גרסאות.

מעונין לקרוא את המשך הכתבה?
צור איתנו קשר
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<