גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
פריז 2006
צוות כחול מדווח מתערוכת השיט בפריז 2006.

גליון 29
תערוכת השייט בפאריז התנהלה השנה בסימן גדילה והתפתחות. בניגוד לשנים עברו בהן התערוכה ב-4 ביתנים בלבד, הריספינת רוח מודרנית להעלאת המודעות לשמירה על הים שהשנה התערוכה התפרסה והתרחבה ל-6 ביתנים. ככל הנראה מלחמת התערוכות באירופה גבתה קורבנות רבים מהצרפתים עד כה, כך שהם החליטו לנקום במתחרות הגדולות לונדון ודיסלדורף ולגדול בעצמה. הגידול לא מתבטא בכך שלמבקרים יש יותר מקום להסתובב, אלא בכך שיותר דוכנים הוכנסו לביתני התצוגה ושטח התצוגה גדל ב-15% ביחס לשנה שעברה. בתערוכה השנה הוצגו מספר שיא של יאכטות וסירות: 1400 לעומת 1100 בשנת 2005. היאכטות היו אלו שתפסו את שטח התצוגה שנוסף לתערוכה. בעוד שלציוד הימי הוקצו שטחים גדולים יחסית נראה כי פחות יצרני ציוד הגיעו לתערוכה, ובינות לדוכני הציוד נראו שטחים רבים ריקים. מתוך 1200 המציגים 161 היו חדשים ומתוך כלל המציגים 87% היו צרפתים. נראה כי אכן קהל היעד הופך משנה לשנה להיות צרפתי יותר ויותר ולכך מכוונים המציגים. רב המציגים דוברים צרפתית בלבד ולכן גם היה קצת קשה לצר שיחות מעמיקות על הציוד אותו הם מציגים.

תערוכה ירוקה

פאריז ידועה בצבעוניות הרבה שבה, אולם השנה בלט בתערוכה הצבע הירוק. לא, לא מדובר בצבע חדש לגופי היאכטות אלא במגוון ארועים וחידושים אשר מטרתם לשמור על הימים והאוקינוסים נקיים. נציין את מסעה המופלא של גולשת הרוח הצרפתיה רפאלה לגובלו אשר חצתה את האוקינוס ההודי על גבי גלשן רוח מאוסטרליה לאיי רניון במטרה להעלות למודעות את השמירה על נקיון הים ולהשיג כספים לפרויקט חינוך לילדי אסיה. הגלשן הוצג בתערוכה באזור ארועי השיט ומשך תשומת לב רבה. אם כבר עוד פיתרון ידידותי לסביבה - אחסון סירות מנוע קטנות מחוץ למים הזכרנו אנרגיה סולארית או אלטרנטיבית הרי שנראה כי החידוש המשמעותי ביותר הינו של חברת LAGOON אשר השיקה את הקטמרן ההיברידי הראשון – LAGOON 420 . קטמרן זה מונע בעזרת אנרגיה חשמלית בלבד. שני מנועי הקטמרן מונעים בעזרת שני מנועי חשמל בהספק 10 קילוואט המספיקים לשעתיים הפלגה. כאשר הקטמרן מפליג בעזרת מפרשים המצברים נטענים על ידי תנועת המדחף במים. במידה אתם עוגנים במפרץ וחושבים כיצד לטעון מצברים, אל דאגה, אין צורך לצלול ולהזיז את המדחף. לקטמרן גנרטור המופעל אוטומטית כאשר המצבר מגיע לפחות מ- 80% מהספקו המלא. מחירו של קטמרן זה אינו גבוה ביחס למתחריו מונעי הדיזל ועומד על 290,000 אירו. להשוואה: קטמרן של חברת PANTENE PAUJOUTE באורך 43 פיט נמכר במחיר 315,000 אירו. לדברי אנשי המכירות של לאגון נמכרו כבר כ-100 קטמרנים, כאשר תהליך המסירה ללקוחות עדיין לא החל! האם מדובר בהצלחה או בנסיון שהקדים את זמנו עדיין מוקדם לקבוע, אך אין ספק שמדובר בחידוש ידידותי לסביבה.

יצרנית היאכטות הצרפתית JEANEAU חוגגת 50 שנות יצור יאכטות
חברת ג’אנו (המיוצגת בישראל על ידי תלתנית) חוגגת בשנת 2007 יובל שנים של יצור יאכטות. הסירה הראשונה יוצרה על ידי הנרי ג’אנו בשנת 1957. מטרתו היתה לנצח במרוץ 6 השעות של פאריז. תאמינו או לא, הוא ניצח! כאשר יש לך סירה טובה ביד, כנראה שיש לך מוצר מוצלח ומר ג’אנו הקים מפעל ליצור יאכטות שדי מהר הפך לשם נרדף למקצוענות ומצוינות ביצור יאכטות וסירות מנוע. יאכטות ג’אנו ידועות בקו יצור ה- Deck Saloon ויאכטות הקרוזינג הטובות שלה. לרגל חגיגות היובל החליטו בג’אנו להוסיף חידוש נוסף והודיעה על דגם חדש שיושק בשנת 2007: SUN FAST 3200 . דגם זה הינו דגם תחרויות מקצועי של ג’אנו והוא נבנה במטרה אחת: לנצח ! אולם בג’אנו לא שכחו גם לצייד את יאכטות הקרוזינג באפשרות להפליג מהר יותר וניתן להשיג את דגמי הסאן אודיסי 36,39,42,45 ו-49 שהינם קרוזינג גם במוד perfimence הכולל: קיל ארוך יותר, מפרשים תחרותיים, תורן גבוה יותר ועוד. מזל טוב לחברה ונאחל עוד הרבה שנות יצור יאכטות.

מתקשה להגיע לראש התורן?

חברה צרפתית מצאה את הפיתרון. סולם בד מחוזק ותפור היטב המתחבר למעלן בראש התורן ולתופסן בתחתית התורן יסייע לך להגיע לראש התורן בקלות וללא סיוע אנשי הצוות. הסולם ניתן לרכישה בגדלים שונים והוא מתקפל לתוך תיק קטן, כמובן לפי אורכו. ניתן גם להשיג סולמות באורכים שונים החל מ-7 מטר ועד 20 מטר. המחיר: סולם באורך 10 מטר עולה 300 אירו וסולם באורך 15 מטר עולה 423 אירו. ניתן גם לקנות מתקן אבטחה מיוחד שנלקח מציוד מטפסי ההרים. המתקן מתחבר למעלן נוסף ומאבטח את המטפס בדרכו לתורן. חיסרון מערכת זו הינה שהיא מחייבת שימוש בשלושה מעלנים: אחד להעלאת הסולם, שני לחיבור כיסא הטיפוס (bosan chair ) ושלישי לאבטוח המטפס. יתרונה ברור- לשייטים בודדים או לכאלה שאינם יכולים להיעזר באנשי הצוות.
עוד פרטים באתר החברה

צינור המים דולף? משאבת הדלק נקרעה? המברג מתחלק מהיד?דוגמאות לשימוש ברסקיו טייפ

חברה אמריקאית בשם rescue tape מצאה את הפיתרון האוניברסלי. לא מדובר בשימוש בסרטי הדבקה כמו שהיינו רגילים עד כה או בהחלפה מלאה של הצנרת, אלא בשימוש בסליל סיליקון. סליל הסיליקון נמכר באורך 3.6 מטר, אולם כאשר יש משתמשים בו הוא נמתח פי שלוש מהרצועה שחתכנו. את הרצועה המתוחה מלפפים על המקום שברצוננו להשתמש: צינור דלק קרוע, צינור אגזוז סדוק, כבל חשמל שברצוננו לאטום ועוד. הסיליקון מתקשח ואוטם הרמטית את המקום. בניגוד לסרטי הדבקה שכדי להשתמש בהם היה צורך לנקות את האזור המודבק משמנים, דלקים, מים וכו’, הרי שסרט הסיליקון נדבק לכל דבר ללא כל נקיון מקדים. לדברי היצרן הסיליקון עמיד עד לטמפרטורה של 260 מעלות צלסיוס, ללחץ של עד 700 PSI ואינו מוליך חשמל. שימוש נהדר נוסף הוא לכריכת קצוות חבלים. הסרט משווק בשלל צבעים במחיר 10 אירו.
עוד פרטים באתר החברה
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<