כחול 82 - אפריל 2020
גליון בצל קורונה - מצפה לכם הפתעה בפנים! 
דף הבית > סיפורים מהים > 2006 BOOT התערוכה הימית הגדולה באירופה ליאכטה – על
2006 BOOT התערוכה הימית הגדולה באירופה ליאכטה – על
דודי סימון מנהל ביה"ס דרך הים "עשה סיבוב" על בציר יאכטות המפרש החדשות שהוצגו בתערוכה הגדולה מכולן.
מאת : דודי סימון
צילום : דניאל ישר
גליון 26

תערוכת דיסלדורף מציעה למבקר בה אין ספור חוויות ומראות: כל תחום השיט פרוש לפניו מיאכטות מפרש ליאכטות מנוע מסירות קטנות ליאכטות על, ממנועים, אלקטרוניקה, מכשור, דיג , השכרת יאכטות ועד לצלילה וגלישה. למבקר מומלץ לתכנן מראש את הביקור בתערוכה מפני שהביקור בכל התערוכה מצריך לפחות שבועיים (והתערוכה פתוחה 10 ימים בלבד). אני התמקדתי בתחום המפרשיות בלבד.

נתחיל עם שלושת הגדולות, דומה שככל שקרב המחירים מחריף כל חברה מנסה למצוא בידול בשוק ועדיין נראה שגם ב 2006 מלחמת המחירים רק תחריף:

חברת JEANNEAU הציגה את ה - 42 DS שהיא המשך לסדרת ה DS הפופולארית שלה שהעדות להצלחתה היא הניסיון ליצור סדרה שלמה של חיקויים. ה - 42 מציגה יאכטה ייעודית להפלגה חופית למשפחה קטנה ולא מיועדת לצי יאכטות ההשכרה, היאכטה מרווחת ומציגה רמת גימור גבוהה ובהתחשב ביכולות ההפלגה המוכחת של JEANNEAU אין ספק שיש להם קלף מנצח. JEANNEAU הציגה גם את ה - 39 החדשה שמשום מה נראית דומה מאוד לDUFOUR 385.

חברת BENETEAU אחרי שניסתה לתת תשובה הולמת לתחרות המחירים עם סדרת הציקלדים שכנראה לא מצליחה להתרומם, מטילה למערכה את הOCEANIS 50 יאכטה ראשונה בקו החדש של BENETEAU ואכן ה - 50 היא יאכטה מוצלחת: קוקפיט מרווח, עיצוב פנים מהמם ורמת גימור טובה בשילוב עם תג מחיר של 215,000 יורו זו אכן אחת היאכטות המרשימות שהוצגו בתערוכה.

BAVARIA , שכל ביקור בדוכן המרשים בתערוכת הבית שלהם מותיר אותך עם השאלה: איך לעזאזל הם מצליחים לייצר יאכטות במחיר הזה: ההסבר שלהם פשוט: תהליך הייצור המתוחכם והגודל הם המאפשרים זאת. BAVARIA הציגה את ה 30 החדשה המציעה הרבה מאוד יאכטה בתמורה לכסף. את 33 ואת ה 37 שמציעות ספינות מושלמות לשייטים מתחילים: מרווח פנימי, ציוד סיפון ואבזור ברמה גבוהה ותג מחיר שקשה לעמוד בפניו.

היצרנים הבינוניים מנסים למצוא בידול אחר:ETAP יצרן בלגי המייצר ספינות בעלות כושר ציפה עצמי ועד השנה בלט בספינות שמרניות יחסית, פנה למעצב הרכב הבריטי סטיל ברטונה שיעצב את יאכטת הדגל החדשה של : ETAP ה ETAP 46 דק סלון. התוצאה: ספינת השנה באירופה. ה ETAP 46 היא יאכטה שונה לחלוטין שנראה שהמעצבים שעבדו עליה התחילו מדף חלק המציע פיתרונות חכמים וקוקפיט בתכנון מושלם. אבל הדבר שבסופו של דבר מושך את העין הוא עיצוב הפנים המיוחד בשילוב הצבעים והחומרים.

HANSE המפעל הגרמני השני בגודלו שהתהדר ביאכטות פרפורמנס קרוזינג, יאכטות שהציעו ביצועים טובים אולם לא נראו כה תחרותיות, עבר מהפכה. הקו החדש של HANSE מציג יאכטות שנוטות יותר לכיוון הביצועים, לפחות במראה. הגה גדול ומסית זחיח (טרוולר) בקוקפיט. העיצוב הפנימי עבר עדכון והיאכטות מעוצבות בקו נקי ומודרני בצבעים בהירים. ה HANSE - 400 החדשה נבחרה אף היא ליאכטת השנה באירופה.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<