כחול 78 - אפריל 2019
גליון אפריל 2019 - אביב!
יעדי הפלגות קיץ 2019
אופטימיסטים - מפליגים לאליפות העולם 
דף הבית > מסלולים להפלגות > הפלגות בספרד ופורטוגל > פתרון זהה את האתר - פברואר
פתרון זהה את האתר - פברואר
המקום נמל פלמה באי הספרדי פלמה דה מיורקה.
 
מיקום 39 º34N 2º38E

הודעה נמסרה לזוכים.

נמל פלמה ממוקם בחלקו הדרומי של האי פלמה דה מיורקה. האי הינו חלק מקבוצת איים הכוללת גם את האי מינורקה במרחק 30 מייל מצפון למיורקה. האי איביזה נמצא כ-60 מייל דרומית למיורקה. קבוצת האיים נמצאת במרחק כ-150 מייל מהחוף הספרדי.
האיים נחשבים גן עדן לשייטים. אקלים ים תיכוני טוב, רוחות, חופים מקסימים והרבה מסיבות חוף מושכים לאזור תיירים רבים וביניהם גם שייטים רבים. במפרץ העיר פלמה כ-3000 מקומות עגינה, מתוכם 1000 במרינה הנמצאת בתוך הנמל המסחרי, ממש בתוך העיר.
בנמל פלמה ממוקמות חברות השכרת היאכטות, וישנן לא מעט יאכטות להשכרה. העומס מורגש בעיקר בסופ"ש כאשר היאכטות חוזרות ועוזבות את המרינה והעומס בפתח המרינה גדול (ובעיקר ליד תחנת הדלק היחידה).
מפלמה ניתן להפליג לאי איביזה הידוע במסיבות חוף שלו ומיועד בעיקר לקהל צעיר. ניתן גם להפליג לאורך חופי האי פלמה עצמו. לא מומלץ להקיף את האי מכיוון שבחלקו הצפוני האי שומם ואינו משופע במרינות. בחלקו המזרחי נמצאות רב המרינות. חלקן ממש חפורות בסלע, מראה המזכיר פיורדים ענקיים.
במרחק 25 מייל מנמל פלמה נמצא האי קבררה. אי זה הינו שמורת טבע בחלקו המערבי ואזור צבאי בחלקו המזרחי. ניתן לעגון בו בשעות הלילה רק עם קבלת אישור מתאים מרשות שמורות הטבע הספרדית בעיר פלמה. הפקחים המקומיים בודקים את האישורים ויאכטה שאין ברשותה אישור כנדרש עלולה להתבקש לעזוב את המקום. באי עצמו מצודה מרשימה השומרת על המפרץ, מכולת קטנטנה ומסעדה עוד יותר קטנה. מומלץ להגיע מצוידים בכל הציוד מראש ולא לבנות על האספקה המקומית.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<