גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > מסלולים להפלגות > הפלגות באיטליה > פתרון זהה את האתר - ינואר
פתרון זהה את האתר - ינואר
המקום הינו מיצרי מסינה, המפרידים בין האי סיציליה לשפיץ של המגף האיטלקי.
פתרון זהה את האתר - ינואר

מחפשים את המרינה
העיר מסינה
אוניות במיצרי מסינה
מזג אויר סוער במסינה
המקום הינו מיצרי מסינה, המפרידים בין האי סיציליה לשפיץ של המגף האיטלקי.
מיקום המיצרים- ממש בקצה השפיץ של המגף.
על הפלגה במיצרים סיפרנו ב- גליון 6, גליון 14, גליון 21
הודעה נמסרה לזוכים.

 
צילום: דנה הברמן
הפלגה במייצרי מסינה הינה חוויה מופלאה: זרמים בעוצמה של עד 10 קשרים, דייגי טונה, אוניות חוצות וניחוח של המאפיה.
רוב השייטים חוצים את המייצר בדרכם ליוון או לקרואטיה בבואם ממערב. אלו המפליגים מזרחה ממשיכים בד"כ לכיוון האיים הליפארים והר הגעש סטרומבולי.
במייצרים עצמם ניתן למצוא שתי מרינות. המומלצת והעונה יותר לשם מרינה הינה המרינה בעיר מסינה. המרינה נמצאת בפתח הנמל המסחרי וניתן למצוא בה את כל השירותים הנחוצים, למעט דלק הנמצא על רציף צף כמייל צפונית למרינה. המרינה שמורה 24 שעות ביממה. עניין השמירה הינו חשוב ביותר, כי המרינה השנייה, רג’יו דה קלבריה אינה שמורה כלל וכלל, בנוסף נמצאת המרינה ברג’יו בפתח הנמל המסחרי והיא פרוצה לקהל הרחב. כמות הגניבות בדרום איטליה הינה רבה ולכן המרינה המומלצת הינה זו במסינה. מחיר העגינה ללילה ליאכטה באורך 47 פיט עולה כ-50 יורו נכון לשנת 2003.
מזון וציוד ימי ניתן למצוא במרחק הליכה או מונית משתי המרינות, אולם זו שבמסינה נמצאת במרכז העיר ומרחק ההליכה ממנה ובתוכה קצרים יותר. במסינה יש גם יותר אטרקציות לתיירים, חופי ים נקיים, מוזיאונים וגנים יפים נמצאים בכל רחבי העיר, אולם הם ממוצים לאחר יום טיול. לאחר מכן כדאי להפליג...
את מעבר המייצרים מומלץ לתכנן לשעות הלילה המאוחרות או הבוקר המוקדמות בשל הזרם העז. מומלץ להפליג קרוב לחוף ולא במרכז המייצר על מנת לנסות ו"לתפוס" את הזרם החלש יותר או את הזרם שידחוף את היאכטה. הזרם ממשיך לעיתים גם עד מרחק של 15 מייל מהמייצר עצמו, קחו זו בחשבון.
מיצרי המסינה משמשים כנקודת ההצטיידות האחרונה לשייטים החוצים את הים האיוני לכיוון יוון. קחו בחשבון כי לאחר עזיבת המרינות באזור המייצרים אין יותר מרינות הערוכות לכניסת יאכטות, אלא רק כפרי דייגים שרק יאכטות קטנטנות יכולות למצוא בהן מסתור. וודאו היטב מהי תחזית מזג האוויר לפני חציית הים האיוני, הוא ידוע בסערות העזות המתרחשות בו....
סיפור ההפלגה במיצרי מסינה כפי שסיפרה לכחול דנה הברמן:
יצאנו מניס ישירות למסינה בסוף דצמבר 2004. מזג האויר היה לא צפוי סערות וים שקט במהלך הדרך. לקראת מסינה היה ים סוער ולילה ללא כוכבים. ראינו באופק סערה מקומית והחלטנו לעבור אותה מהצד (ראה תמונה מצורפת) מאחר ומיהרנו לקריסמיס רגטה. ממש ליד מייצרי מסינה בחושך מוחלט פתאום נדלקו מלא פרוג’קטורים עלינו.
מצד ימין הגיחה סירת המכס ורצתה לבדוק אותנו! זה היה די מבהיל פתאום משום מקום בחושך מוחלט מגיחה סירה ענקית עם אור כמה מטרים בודדים מאיתנו. שוטרים עם נשקים צועקים באיטלקית לאן אתם מפליגים ומאין אתם מגיעים? למזלנו, היה לנו דגל פיני וכולנו היינו בביגוד נגד גשם וקור כך שנראנו כיאכטנרים ולא כמבריחים.
דיברתי איתם והסברתי להם שאנחנו בדרך למרמריס ואנו חייבים לעצור למלא דלק מאחר ובסערה אזל רוב הדלק. אנו חייבים להגיע למרמריס עד לתאריך התחרות וכך פינו לנו דרך ואחלו לנו הצלחה.
באמת הצלחנו והגענו בזמן וכמובן שניצחנו את התחרות.

תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<